Magda Mołek przeżyła traumę podczas spowiedzi. Pytanie księdza ścięło ją z nóg: „Poczułam się gorsza”

Magda Mołek

Magda Mołek

Magdalena Mołek od jakiegoś czasu nie ukrywa swojego stosunku do kościoła. Dziennikarka po raz kolejny wróciła do wydarzeń z przeszłości. Opowiedziała o spowiedzi i pytaniu księdza, które wprawiło ją w osłupienie. 

Magdalena Mołek to jedna z najbardziej znanych polskich dziennikarek. Karierę na antenie rozpoczynała kilka dekad temu w TVP. Później przeniosła się do TVN, gdzie przez kilkanaście lat prowadziła Dzień Dobry TVN. Gwiazda było jedną z ulubionych gospodyń śniadaniówki, jednak zdecydowała się pożegnać z pracą na wizji, czym wywołała smutek u wielu swoich fanów. Bycie mamą dwojga dzieci sprawiło jednak, że postanowiła nieco zwolnić tempo.

Dzień dobry TVN” traktuję jak moje dziecko. Jednak w pewnym momencie, mając już dwóch synów, poczułam, że wszystko trochę zaczyna mi się wymykać spod kontroli. Zrozumiałam, że nie jestem w stanie pracować w weekendy, a właściwie – że tego po prostu nie chcę. Od wielu lat nie miałam wolnych sobót i niedziel – zdradziła w Onecie.

Po tym jak przestała pojawiać się na antenie po kilku miesiącach wróciła, ale tym razem z własnym kanałem na YouTube, gdzie przeprowadza wywiady z gwiazdami show-biznesu.

Magdalena Mołek opowiedziała o spowiedzi. Pytanie księdza ją zszokowało

Dziennikarka już jakiś czas temu w jednym z wywiadów na kanale W moim stylu poruszyła temat kościoła. W rozmowie z reportażystką Justyną Kopińską opowiedziała, jak zachował się ksiądz w obliczu śmierci jej ojca. W tym momencie zrezygnowała z chodzenia do kościoła.

Nie chodzę do kościoła od 18. roku życia mniej więcej, ponieważ… Zastanawiam się, czy podzielić się tą historią, ale może podzielę się, bo to może być historia opowiadająca o tym, że może jest jakaś wspólnota doświadczeń w tym trudnym momencie. Zmarł mój ojciec, poszłyśmy z mamą do kancelarii na plebanię zgłosić ten fakt i poprosić o pogrzeb. Jednym z pierwszych pytań księdza, który zresztą przyjął nas w progu, w drzwiach, nie zaprosił do środka, była taka sugestia, że skoro ten człowiek, czyli mój ojciec, zmarł tak młodo, to czy on naprawdę zmarł naturalnie, czy jednak sobie coś zrobił?

Gwiazda była gościem w podcaście Artura Nowaka, w którym ponownie wróciła do przykrych doświadczeń związanych z kościołem. Przyznała, że jako nastolatka była religijna i wybrała się na pielgrzymkę do Częstochowy. Tam postanowiła udać się do spowiedzi. Przyznała, że nie miała specjalnie czego wyznać, więc zaczęła kombinować.

(…) Musiałam kombinować, bo wiedziałam, że nie mam sobie nic do zarzucenia (…). Wymyślałam jakieś pierdoły, żeby mieć cokolwiek do powiedzenia – opowiedziała.

Ksiądz natomiast zaczął się dopytywać o jej relacje z rówieśnikami, a zwłaszcza chłopakami. Co sprawiło, że była zakłopotana. Finalnie w trakcie spowiedzi kapłan zasnął, a dziennikarka usłyszała chrapanie.

Mówię tę formułkę, a ksiądz mi przerywa i pyta, czy całowałam się z chłopakami. A mi szczęka opadła. Ja byłam bardzo wierząca. Biegałam na roraty, uwielbiałam różańce. To pytanie mnie wtedy zszokowało. Co wtedy myślałam? Miałam rodzaj poczucia winy, że jeśli on mnie o to pyta, to się w tym wieku po prostu robi. Poczułam się gorsza, bo ja tak nie robiłam. Klepałam dalej swoje formułki i nagle usłyszałam odgłosy chrapania. Zatkało mnie. On zasnął – wspominała.

Trzeba przyznać, że gwiazda ma wiele bardzo złych doświadczeń związanych z kościołem i zachowaniem księży.


Magda Mołek - gwiazdy na evencie biżuterii

Magda Mołek - gwiazdy na evencie biżuterii

Magdalena Mołek

Magdalena Mołek

Magda Mołek

Magda Mołek

Komentarze

 • Gość1 pisze:

  Powinien spytać jesteś z TVN? JEŚLI TAK TO WYPIE…….

 • Gość pisze:

  Tych szatanów to naprawdę sporo i to wszystko z TVN chore to juz kasa wali na łeb

 • mohel pisze:

  niemożliwe by rabe tak potraktował tą paniusię …

 • Legniczanin pisze:

  Bardzo słabe ja spotkałem nauczyciela który spał na lekcjach i to znaczy że miałem przestać chodzić do szkoły czy studiować ? A może jak się spotkało takiego lekarza to powinno się przestać ufać innym lekarza . Postawa godna dwulatka

 • Gość pisze:

  Bardzo słabe ja spotkałem nauczyciela który spał na lekcjach i to znaczy że miałem przestać chodzić do szkoły czy studiować ? Jeśli Pani Magda uważa że powinienem przestać i zostać analfabeta to niestety Pani Magdo tak nie zrobiłem i przykro że Pani tak zrobiła

 • Gość pisze:

  Dobrze ze skonczyla z ta cala chora szkpka klecha moze mial ochote na tak piekna mloda dziewczyne jak to bywalo w ich zwyczaju a zwlaszcza na wioskach zajmowali sie dziewczynkami a stare glupie matki jeszcze mialy zaszczyt ze 14 letnia corka zamykala sie w pokoju ze starym obkesniuchem w czarnej sukience omg jakie to obrzydliwe pamietam moja sasiadke wlasnie 14 latke

 • O pisze:

  PO co opowiadać takie bzdury, nie chodzi do kościoła to jej sprawa.Nikt nie pyta, ale wiadomość. Celebrytki żenada., trochę klasy , no cóż brak.Proszę brać przykład z Pani Torbickiej. Też pracowała tv.

 • Przemo pisze:

  Strasznie naciągana ta historia.. A jeśli faktycznie jakimś cudem było tak jak ta Pani mówi to sama się ośmiesza. Po pierwsze spowiedź to sprawa o której się nie opowiada na lewo i prawo. Po drugie gada na księdza a sama się przyznała że poszła do spowiedzi, wymyślała jakieś głupoty żeby tylko o czymś gadać. Chciała zrobić durnia z księdza a to On ją ośmieszył. zasypiając Jeśli wogóle w tej historii jest coś prawdy. Tak czy owak widać potrzebę zaistnienia w mediach. Chyba za długo była cisza na jej temat więc „przypomina” sobie nagle niestworzone historie z przed iluś tam lat. Żenada

 • Gość pisze:

  Hehe , pani Mołek stylizuje się na mędrczynię – celebrytkę. Od początku tzw. kariery. No, gdyby była psychologiem , psychoterapeutą czy kimś w tym rodzaju , można by zastanowić się nad tym , co mówi. Ona jest jednak tylko ładną panią , ładnie wystylizowaną , która mówi, co chce , niestety nie zawsze mądrze.

  • Gość pisze:

   Jeśli nie masz w sobie wiary, taki kapłan pomoże Ci odejść z KK. Jeśli masz w sobie wiarę i szacunek dla Boga nic Ci nie przeszkodzi. Klepanie modlitw to nie jest wiara. Tu zabrakło wiedzy, wiary i wsparcia duchowego. Szkoda, ale może niektóre komentarze pozwolą Pani otworzyć oczy na istotę tego, co najważniejsze w życiu. Polecam ks Piotra Glasa, świadectwo Leszka Dokowicza, lekturę o Ojcu Dolindo

 • Gość pisze:

  Magda Kołek, do tego Stary i bezmyślny Kołek, podobny do Kurdej-Szatan.

 • GośćAnkaaaa pisze:

  O losie, po co one te bzdury opowiadają, czy Wy słyszeliście (czytaliście) żeby Grażyna Yorbicka kiedykolwiek opowiadała takie bzdury ze swojego życia, bo ja nie, trzeba mieć klasę, a Grażyna Torbicka jest wciąż wzorem i klasą sama w sobie jakiej nie ma żadna inna…

  • Gość pisze:

   Są księża i dobrzy i źli.Ba sa dziennikarze i dobrzy i źli…czy zatem mamy isc tym śladem i oceniać?!Chyba nie do nas to należy. A do kościoła chodzi się modlic do Boga,a nie do księdza z tego co mnie uczono….no chyba że coś sie pozmienialo. Trochę żenująca postawa.

 • Basia pisze:

  Poprostu żenada następna wypalona, co to za argument wstydu nie ma , do roboty konkretnej kobieto się weź, a nie jakieś dyrdymałki opowiadasz słabe te twoje filmiki , celebrytka za dychę, łatwy pieniądz za co oni tym celebrytom płacą żenada

 • Semafor pisze:

  Poprostu żenada następna wypalona, co to za argument wstydu nie ma , do roboty konkretnej kobieto się weź, a nie jakieś dyrdymałki opowiadasz słabe te twoje filmiki , celebrytka za dychę, łatwy pieniądz za co oni tym celebrytom płacą żenada

 • Gość pisze:

  Naprawdę , pani Mołek , nie jest mi potr,ebna wiedzą o pani spowiedziach i stosunku do KK. Niech to pozostanie pani prywatną sprawą. Ten ekshibicjonizm w sprawach duchowych jest żenujący.

 • Gość pisze:

  O mój Boże, te wypowiedzi Mołek, Racewicz, Rusin, Dody, Muchy, Cichopek, Waranke itp. celebrytek są żałosne i zniekształcają obraz wartościowego świata polskiej kultury. Zobacznie, Ci co naprawdę mają talent i prezentują sobą konkretne wartości, rzadko pojawiają się w publicznych mediach.

  • Gość pisze:

   Kultury należy uczyć niektórych księży, jeśli nie chcą mieć pustych kościołów. BOGjest w każdym miejscu i o każdej porze. Więcej jest Bogu miła głęboką, prawdziwa modlitwa w domu niż w kościele w towarzystwie księdza, który ma czasem więcej grzechów niż wierni.

 • Gość pisze:

  Myśli, że im bardziej będzie szokować, to może ją zatrudnią w TVN. Dzieci odchowała, a tu propozycji pracy brak. Żałosna.

 • Gość pisze:

  A Bóg cię kocha mimo to i czeka na ciebie

 • Gość pisze:

  Spowiedź XXI w. ŻENADA

 • Gość pisze:

  Biedny ksiądz . Czego się spodziewać po dziennikarce TVNu

 • Gość pisze:

  Nastepna chce zaistniec w mass mediach.

 • Gość pisze:

  Biedna celebrytka poszkodowana przez kościół… Kolejna

 • Attyla pisze:

  I Święty Attyla wzniósł granat ręczny wysoko, mówiąc – O Panie błogosław ten granat ręczny, który rozniesie nieprzyjacioły twe na malutkie kawałeczki w łasce twojej.
  A Pan skrzywił się w uśmiechu a ludzie spożywać poczęli owce, leniwce, karpie, orangutany, płatki śniadaniowe, przetwory owocowe…” „I Pan powiedział – Wpierw wyjąć musisz Świętą Zawleczkę.
  Potem masz zliczyć do trzech, nie mniej nie więcej.
  Trzy ma być liczbą, do której liczyć masz i liczbą tą ma być trzy.
  Do czterech nie wolno ci liczyć ani do dwóch.
  Masz tylko policzyć do trzech. Pięć jest wykluczone.
  Gdy liczba trzy jako trzecia w kolejności osiągnięta zostanie,
  wówczas rzucić masz Święty Granat Ręczny z Antiochii w kierunku wroga, co naigrywał się z ciebie w polu widzenia twego, a on kitę odwali.”

 • Gość pisze:

  Ja chodze dla Boga do kościoła nie księży

  • Gość pisze:

   I słusznie

  • Gość pisze:

   A Bog ci to powiedzial ze on tam jest i czeka na ciebie ? A moze on czeka na ciebie w starszej sasiadce ktora moze w czasie gdy siedzisz w kosciele potrzebuhe pomocy a moze w dziecku w domu dziecka ktore cierpi z braku matki moze bys poszla go poglaskac po glowie ale nie bo ty siedzisz w starych ochydnyvh murach wysadzanych zlotymi zdobieniami I milion podbnych przykladow zaklamane babska

  • Gość anna b. pisze:

   Bóg jest wszędzie na ulicy, w lesie, w parku, na parkingu , w każdym domu i aby porozmawiać z nim nie musisz być w kościele bo to są tylko mury w których jest pełno krzyży i świętych obrazków, a
   modlitwa powinna być tylko z Bogiem i w każdym miejscu na ziemi. Zdarza się ze ci ludzie,,wierzący,,, co stoją najbliżej ołtarza źle zachowują się po wyjściu z mszy, z kościóła,

 • Gość pisze:

  Bidulka! Czy wśród celebrytów robienie z siebie idiotów jest teraz takie modne?

 • Gość pisze:

  Lansowany pustaczek.

 • Gość pisze:

  Ona już takie głupoty gada że zastanawiam się czy nie ma czegoś z głową… Atencjuszka z reklamy

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×