Wielki przebój zdyskwalifikowany z preselekcji do Eurowizji 2017! To mogła być ogromna szansa dla Polski na wygraną!

Lanberry zdyskwalifikowana z preselekcji na Eurowizję 2017

Lanberry zdyskwalifikowana z preselekcji na Eurowizję 2017

Lanberry z Only Human zdyskwalifikowana z preselekcji do Eurowizji 2017

Lista kandydatów z Polski na Eurowizję 2017 wciąż nie została opublikowana. Uczestników preselekcji poznamy już jutro (godzina nie jest znana), tymczasem w internecie pojawiły się kolejne nazwiska gwiazd walczących o wyjazd do Kijowa. Wśród nich znalazła się Lanberry. Młoda artystka ma na swoim koncie przebój 2016 roku pt. Piątek. To właśnie z tą piosenką, ale w języku angielskim (Only Human), chciała wystąpić na preselekcjach. Niestety, regulamin konkursu jest bezlitosny – Lanberry została zdyskwalifikowana z Krajowych Eliminacji 2017. Dlaczego?

Zobacz: Preselekcje na Eurowizję 2017: Oto OFICJALNA LISTA piosenek i kandydatów! Kto z Polski pojedzie do Kijowa?

Piosenka Lanberry na Eurowizję 2017 została upubliczniona przed 1 września. Do tego czasu propozycje na konkurs nie mogą być publikowane w internecie, ani wykonywane publicznie na żywo. Utwór Piątek można było posłuchać na YouTube już 5 sierpnia 2016 roku. Gdyby Małgorzata Uściłowska poczekała zaledwie miesiąc, byłaby najpewniejszą kandydatką z Polski do Kijowa.

Nawet jeśli utwór zostanie wykonany po angielsku, to jest to wciąż ta sama kompozycja i nie będzie mogła być zaprezentowana na Eurowizji. Oczywiście w historii konkursu zdarzały się utwory, które były prezentowane publicznie przed 1 września, ale wszystko zależy ile osób miało okazję takiej piosenki posłuchać. Lanberry 5 sierpnia opublikowała teledysk na YouTube, więc zapewne klip obejrzały tysiące internautów – czytamy w Dzienniku Eurowizyjnym

W przeszłości podobny los podzieliła m.in. Katarzyna Skrzynecka, która w 2009 roku chciała reprezentować Polskę z piosenką Isn’t It Amazing. Chociaż trafiła na listę uczestników preselekcji, fani szybko udowodnili, że jej propozycja była śpiewana na żywo jeszcze w maju podczas jednego z odcinków Tańca z gwiazdami. Tłumaczenia o zmienionej aranżacji i poprawionym tekście niewiele pomogły.

Żałujcie, że piosenka Lanberry nie pojedzie na Eurowizję 2017? My bardzo. W końcu wybraliśmy Piątek jako jeden z 10 najlepszych polskich hitów minionego roku.

Zobacz: Oni zostali zdyskwalifikowani z preselekcji do Eurowizji! Katarzyna Skrzynecka, Ktrzysztof Zalewski i Georgina Tarasiuk!

„Piątek” po angielsku:

Lanberry na preselekcje zgłosiła utwór Only Human.

Lanberry zdyskwalifikowana z preselekcji do Eurowizji 2017

Lanberry zdyskwalifikowana z preselekcji do Eurowizji 2017

Piosenka Lanberry Piątek zdyskwalifikowana z preselekcji na Eurowizję 2017

Piosenka Lanberry „Piątek” zdyskwalifikowana z preselekcji na Eurowizję 2017


Lanberry zdyskwalifikowana z preselekcji do Eurowizji 2017

Lanberry zdyskwalifikowana z preselekcji do Eurowizji 2017

Maja Hyży, Lanberry - Fryderyki 2016

Maja Hyży, Lanberry - Fryderyki 2016

Polskie przeboje 2016: Lanberry

Polskie przeboje 2016: Lanberry "Piątek"

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×