Kuba Wojewódzki wbił szpilę Tomaszowi Kammelowi pod wspólnym zdjęciem. A kiedyś byli przyjaciółmi…

Kuba Wojewódzki i Tomasz Kammel

Kuba Wojewódzki i Tomasz Kammel

Kuba Wojewódzki pokazał zdjęcie sprzed 20 lat. Wykorzystał je do wbicia szpili byłemu przyjacielowi. Tomasz Kammel zapamięta to na długo!

Kuba Wojewódzki zadebiutował w mediach kilka dekad temu. Najpierw pracował jako dziennikarz muzyczny. Później zaczął się pojawiać jako juror i prowadzący telewizyjne show. Masowy odbiorca poznał go, gdy zasiadał w jury Idola Polsatu. Ostro masakrował wtedy niezbyt dobrze śpiewających uczestników programu. Niektóre jego riposty na trwałe zapisały się w popkulturze (np. „Rudy się nie dostał”). Później dziennikarz otrzymał na antenie Polsatu własny format pt. Kuba Wojewódzki. Po kilku latach program przeniesiono na antenę telewizji TVN.

Od tego czasu Kuba uchodzi za nieformalnego „Króla TVN-u”. Jako przedstawiciel tej stacji wiele razy krytykował konkurentów. Co oczywiste, wyjątkowo szczerze nie cierpi swoich rywali z Telewizji Polskiej. Do nietypowej sytuacji doszło np. w czasie nagrywania programu Onet Rano Jarosławem Kuźniarem. Kuba dał się wtedy ponieść emocjom i otworzył drzwi samochodu, w którym siedzieli, aby wykrzyczeć w stronę przejeżdżającego obok samochodu z logiem telewizji publicznej: „O, Telewizja Polska, przestańcie kłamać. TVP Info przestańcie kłamać. Wstyd”. „Król TVN-u” dorzucił jeszcze: „Zdejmij to logo, człowieku. Przecież to wstyd jeździć. Ja pierdzielę”.

Niechęć do TVP sprawiła, że Kuba odwrócił się m.in. od Tomasza Kammela, byłego przyjaciela, który dalej pracuje w stacji.

Kuba Wojewódzki wbija szpilę Tomaszowi Kammelowi

Kuba dodał na Instagramie zdjęcie, na którym widać kolejno Cezarego Pazurę, jego samego, Agnieszkę Włodarczyk Tomasza Kammela. Podpisał je:

Gdyby to zdjęcie podpisać tytułami filmów Cezarego to byłoby tak ~ (od lewej)
Sztos, Dzień świra, Sara, Rozmowy kontrolowane.
Dokładnie 20 lat temu.

Oczywiście, powiązał on aktorów z zagranymi przez nich filmami, ale już Tomasza utożsamił z filmem, z którym nie ma on nic wspólnego. Dlaczego? Najwidoczniej praca dla TVP skojarzyła mu się z hasłem „rozmowa kontrolowana”, które powtarzało się podczas dziejącego się w trakcie stanu wojennego obrazu o Ryszardzie Ochódzkim (w tej roli Stanisław Tym).

Kuba uderzył już w ex-kolegę na początku ubiegłego roku. Nastąpiło to po tym, gdy dziennikarz TVP przeprowadził wywiad z Kurskim, w którym obaj szczycili się oglądalnością stacji.

Patrzę na te liczby panie prezesie i jedno przychodzi mi do głowy, jak pan to powiedział, przyjemna bieda versus ryzyko, ale jak wiadomo, kto nie ryzykuje ten nie pije szampana, a w naszym przypadku szampanem jest oglądalność, o której mówią pokazane liczby – mówił wtedy Kammel.

Król TVN-u” odniósł się do tego wywiadu w Polityce:

Tomasz Kammel zrobił wywiad z Jackiem Kurskim i internet przemówił: Czysta komuna. Gra w orkiestrze Kurskiego. Warto być takim klakierem? To, co zrobił Kurskiemu, powinno być pokazywane po 23:00. Czyli marzenia się spełniają. Tomek zawsze marzył o autorskim wieczornym show

Jeszcze inna okazja do wyśmiania Kammela nastąpiła, gdy ten prowadził wielkanocne widowisko TVP, pod tytułem Cud życia, podczas którego utwory zaprezentował Andrea Bocelli. W pierwszym rzędzie zasiadł Kurski, któremu towarzyszyła ciężarna żona. Kammel, nawiązując do pary, zdecydował się na zapowiedź koncertu, która nie wszystkim przypadła do gustu:

Bocelli zatytułował swój koncert „Cud życia”. I to bardzo pięknie wpisuje się w ducha świąt Wielkiej Nocy, ale nie tylko. Wpisuje się również w to, co widzę na sali, bo cud życia jest choćby w pierwszym rzędzie. A wraz z cudem jego rodzice, Joanna i Jacek Kurscy.

Kuba sparodiował tę wypowiedź w jednym z kolejnych odcinków swojego show, w którym powiedział:

Dziś chciałbym zacząć trochę inaczej. Dziś chciałbym zacząć tak jak mój były kolega z TVP. Chciałbym dziś zacząć od powitania cudu życia w pierwszym rzędzie. Dobry wieczór państwu, dobry wieczór. Jako że jesteśmy w telewizji demokratycznej, amerykańskiej to ja witam cud zycia we wszystkich rzędach. Witam bardzo serdecznie. Zacytowałem mojego byłego kolegę. Zawsze myślałem, że tylko poród może być pośladkowy, okazuje się, że powitanie także. Co ta zaraza robi z ludźmi naprawdę. Nie mówię o koronawirusie, mówię o TVP.

Drogi Kuby i Tomka już definitywnie się rozeszły. Jeszcze kilka lat temu obaj panowie często byli razem widywani. Paparazzi sfotografowali ich, nawet gdy Wojewódzki odprowadzał Kammela na pociąg, machając mu na pożegnanie. Już raczej nie ma szans na to, by zakopali topór wojenny…


Cezary Pazura, Kuba Wojewódzki, Agnieszka Włodarczyk i Tomasz Kammel. Zdjęcie z 2002 roku

Cezary Pazura, Kuba Wojewódzki, Agnieszka Włodarczyk i Tomasz Kammel. Zdjęcie z 2002 roku

Kuba Wojewódzki

Kuba Wojewódzki

Tomasz Kammel - Jesienna ramówka TVP 2021

Tomasz Kammel - Jesienna ramówka TVP 2021

Komentarze