Szukaj

Koronawirus w Polsce. Szczyt zachorowań dopiero przed nami. Naukowcy wskazali dokładną datę

Koronawirus w Polsce. Szczyt zachorowań przed nami — prognozują eksperci. Na kiedy jest przewidziany? Liczba ofiar śmiertelnych może sięgnąć ponad 1900 osób.
Koronawirus

Koronawirus

Koronawirus w Polsce oficjalnie pojawił się na początku marca. Zdiagnozowano go u tzw. pacjenta zero i od tego momentu lawina zachorowań ruszyła. Ministerstwo Zdrowia w środowy poranek podało, że liczba osób zakażonych COVID-19 wynosi 5 tysięcy, wśród których 136 przypadków to ofiary śmiertelne.

Koronawirus w Polsce — kiedy szczyt zachorowań? Eksperci prognozują

Od momentu, w którym koronawirus pojawił się w naszym kraju, rząd wprowadził szereg obostrzeń, które mają zahamować falę zachorowań. Odwołano imprezy masowe, zamknięto szkoły, puby, restauracje. Osoby, które przekraczają granice, poddawane są dwutygodniowej kwarantannie.

Zmiany wprowadzono też w handlu. W godzinach od 10 do 12 zakupy mogą robić jedynie osoby powyżej 65 roku życia. Zamknięto galerie handlowe i chociaż niezbędne produkty można kupować nadal, przed wejściem do sklepów trzeba zdezynfekować ręce lub włożyć rękawiczki, a w środku nie może przebywać więcej osób niż wynosi liczba kas pomnożona razy trzy.

Koronawirus

Koronawirus w Polsce. Na kiedy przewidywany jest szczyt zachorowań?

COVID-19 w naszym kraju jest już ponad miesiąc, eksperci ostrzegają, że szczyt zachorowań dopiero przed nami. Na kiedy jest przewidywany? Nastąpi to za dwa tygodnie, a konkretnie 24 kwietnia, kiedy ma być odnotowana najwyższa liczba ofiar śmiertelnych.  Tak twierdzą badacze z The Institute for Health Metrics and Evaluation, którzy opublikowali prognozę.

Z ich przypuszczeń wynika, że od tego dnia liczba zgonów będzie się zmniejszać. 31 maja pokaże 0. Liczba wszystkich zgonów wyniesie niecałe 2000.

Zobacz także: Biedronka wprowadziła zmiany, które oburzyły pracowników: „Tu wcale nie chodzi o bezpieczeństwo”. Jest afera


Koronawirus

Koronawirus

Koronawirus rozprzestrzenia się z każdym dniem

Koronawirus rozprzestrzenia się z każdym dniem

Koronawirus wpływa na giełdę

Koronawirus wpływa na giełdę

Dodaj komentarz

Zobacz również

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×