Szukaj

Popularne polskie sieciówki idą na dno przez koronawirusa. Ogromne straty w przemyśle odzieżowym

Koronawirus powoduje coraz większe zachwiania na światowych giełdach. Rosną straty ekonomiczne, a przemysł, zwłaszcza odzieżowy, zaczyna mocno odczuwać skutki epidemii.
Odzieżówka vs. koronawirus

Odzieżówka vs. koronawirus

Otwarcie giełdy w Nowym Jorku, które było negatywne, tylko spotęgowało złe nastroje na świecie. Na warszawskiej giełdzie nasiliły się spadki. Szczególnie dotykają branży odzieżowej.

Koronawirus a branża odzieżowa w Polsce

Akcje popularnej sieciówki CCC w środę spadły o 11 proc., a LPP – właściciela ulubionych sklepów gwiazd w Polsce: Reserved, Cropp, House, Mohito, Sinsay aż o 10 proc. Obie sieci mają swoje butiki także poza granicami kraju.

To ogromne spadki kursów. Pierwsza notuje ośmioletnie minima, a druga – trzyletnie. Wiele zmian w ostatnich latach, mnóstwo zainwestowanych pieniędzy, a giełda reaguje bardzo gwałtownie, zaledwie w kilka dni na fali paniki epidemii koronawirusa. A to jeszcze nie wszystkie złe wieści z branży odzieżowej.

Traci CDRL, właściciel sieci Coccodrillo (9 proc.), a 11 proc. VRG, który jest właścicielem marek: Vistula, Wólczanka, Bytom i W.Kruk. VRG notowana jest najniżej od pięciu lat, to okolice historycznego dna z 2015 roku.

Sytuacja jest bardzo niepewna, spadków nie chcą komentować analitycy w biurach maklerskich.

Co niepokoi inwestorów? Klienci są przestraszeni koronawirusem i zaczną rzadziej odwiedzać sklepy. Dodatkowo większość dostaw towarów idzie z Chin. CCC w ubiegłym roku sprowadzało stamtąd 32,5 proc. asortymentu. Podobny, 32-procentowy, udział Chiny mają w dostawach do sieci LPP.

Inwestorzy wyzbywają się akcji, na które może mieć jakikolwiek wpływ epidemia koronawirusa. To powoduje spadki, a to grozi bankructwem. Czyżby jedyną opcja były masowe wyprzedaże?


Koronawirus wpływa na giełdę

Koronawirus wpływa na giełdę

Koronawirus wpływa na giełdę

Koronawirus wpływa na giełdę

Koronawirus wpływa na giełdę

Koronawirus wpływa na giełdę

Dodaj komentarz

Polecane dla Ciebie

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×