Wirtualna Polska

Kinga Rusin pozwana! W tle „prześladowanie mniejszości”. Znamy szczegóły

Kinga Rusin pozwana! W tle „prześladowanie mniejszości”. Znamy szczegóły

Kinga Rusin

Kinga Rusin została pozwana! Myśliwi oskarżyli dziennikarkę o "prześladowanie mniejszości". Sprawę przeciwko byłej gwieździe TVN wytoczył Instytut Analiz Środowiskowych. Ujawniono szczegóły.

Wirtualna Polska

Jak wiadomo, Kinga Rusin znana jest z zabierania głosu w sprawach dotyczących ochrony środowiska. Jej wpisy w mediach społecznościowych są szeroko komentowane. Sama dziennikarka nie szczędzi w nich często ostrych słów. Wielokrotnie krytycznie komentowała między innymi działalność myśliwych. W poniedziałek do mediów przedostała się informacja, że Kinga Rusin została pozwala. Sprawę w sądzie wytoczył jej Instytut Analiz Środowiskowych. Chodzi o wpis dziennikarki, który ukazał się w jej mediach społecznościowych w 2018 roku.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Polowanie na jelenie w czasie rykowiska to zbrodnia, a myśliwy nie przepuści żadnej okazji, żeby zabić dla niezrozumiałej satysfakcji, dla głowy, którą powiesi sobie nad łóżkiem, dla szpanu – pisała wówczas Rusin.

Kinga Rusin pozwana przez myśliwych

O sprawie informuje dziś Gazeta Wyborcza. Na facebookowym profilu Instytutu Analiz Środowiskowych ukazał się wpis, w którym wyjaśniono powód pozwania Kingi Rusin. Jak czytamy, dziennikarce zarzuca się publiczne pomawianie myśliwych. Co więcej, podkreślono, że sprawa już wkrótce będzie miała swój finał przed krakowskim sądem karnym:

Nie ustępujemy w walce z kłamstwem i nienawiścią wobec myśliwych! Lada moment przed krakowskim sądem karnym znajdzie swój finał sprawa prezenterki telewizyjnej, której zarzuca się publiczne pomawianie myśliwych. Popularna ongiś gwiazdka telewizyjna próbowała przypomnieć o sobie postem, w którym strzelanie do jeleni w okresie rykowiska nazwała aktem niewyobrażalnego okrucieństwa, bezmyślności i krótkowzroczności, a same polowania określiła jako hańbę!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

We wpisie zaznaczono również, że Kinga Rusin jest oskarżoną w sprawie. Prawnik dziennikarki prosił jednak, by jej nie anonimizować.

Urażeni kłamliwymi słowami etyczni myśliwi, których wspiera Instytut Analiz Środowiskowych, postanowili nie odpuścić, i konsekwentnie, krok po kroku, doprowadzają oskarżoną przed oblicze wymiaru sprawiedliwości. Trzymamy kciuki i liczymy na to, że sąd nie okaże pobłażania dla szerzenia kłamstw, manipulacji i venatofobii.

Nie ustępujemy w walce z kłamstwem i nienawiścią wobec myśliwych!Lada moment przed krakowskim sądem karnym znajdzie…

Posted by Instytut Analiz Środowiskowych on Monday, May 15, 2023

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Myśliwi oskarżyli Kingę Rusin o „prześladowanie mniejszości”

Gazeta Wyborcza skontaktowała się z adwokatem Instytutu Analiz Środowiskowych. W rozmowie wyznał on, że jego klienci są traktowani jak „prześladowana mniejszość”.

Wirtualna Polska

Pokrzywdzeni stoją na stanowisku, że wypowiedzi oskarżonej szkalowały myśliwych, a skoro oni są myśliwymi, to dotyczyły również ich samych– powiedział dr Miłosz Kościelniak-Marszał.

Głos w sprawie zabrał też prof. Rafał Kowalczyk z Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży. Jego zdaniem nadszedł już czas, by „pożegnać się z trofeistycznym podejściem do łowiectwa”. Wyjaśnił też, że według niego „rykowisko powinno być wyłączone z sezonu polowań, ponieważ okres godowy nie powinien być zakłócany przez odstrzał”.

Motorem napędowym polowań w okresie rykowiska jest chęć zdobycia trofeum. Nie możemy zapominać, że społeczeństwo jest dziś przeciwne zabijaniu zwierząt dla ich poroża. Badania przeprowadzone w sześciu europejskich krajach, w tym Polsce, wskazują, że ponad 80 proc. społeczeństw tych krajów jest przeciwna polowaniom dla trofeów. Powinniśmy się pożegnać z trofeistycznym podejściem do łowiectwa.

Na ten moment Kinga Rusin nie zdecydowała się na komentarz w sprawie. Będzie miała problemy?


Kinga Rusin, fot. AKPA

Kinga Rusin, fot. AKPA

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Kinga Rusin, fot. AKPA

Kinga Rusin, fot. AKPA

Kinga Rusin, fot. AKPA

Kinga Rusin, fot. AKPA

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Najczęściej czytane dziś

Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować

×