Katarzyna Dowbor zdradziła, ile naprawdę trwają remonty w „Nasz Nowy Dom”. Wyjawiła, czego nie pokazują kamery. „Trochę zmieniliśmy”

Kasia Dowbor, Nasz nowy dom

Kasia Dowbor, Nasz nowy dom

Ile naprawdę trwają remonty w Nasz Nowy Dom? Katarzyna Dowbor w końcu zdradziła, co dzieje się na planie i podczas remontów. Widzów całkiem dużo omija. 

Nasz Nowy Dom to program, który od pierwszego odcinka podbił serca widzów. Mogą zgłaszać się do niego rodziny, które mieszkają w skrajnie złych warunkach i nie stać ich na remont. Przed kamerami muszą zgodzić się opowiedzieć swoją historię. Osoby, które pojawiają się przed kamerami, zazwyczaj są w bardzo trudnej sytuacji finansowej, a dodatkowo borykają się z problemami zdrowotnymi, lub innymi osobistymi dramatami.

Od samego początku uwielbiany program prowadzi Katarzyna Dowbor, która jak nikt potrafi dodać otuchy nie tylko uczestnikom, ale także ekipie remontowej, która w pocie czoła uwija się na placu budowy. W większości przypadków remonty są gruntowne i polegają nie tylko na zmianach konstrukcyjnych, ale też doprowadzeniu podstawowych mediów, czy wymianie poszycia dachu.

Według zasad panujących w remontowym reality show na to, aby oddać rodzinie klucze do wyremontowanego domu, mają zaledwie 5 dni. Katarzyna Dowbor zdradziła kulisy błyskawicznych prac na budowie.

Ile naprawdę trwają remonty w Nasz Nowy Dom

W programie nie brakuje wzruszeń, ale największym wyzwaniem zawsze jest to, aby ekipa budowlana skończyła wszystkie prace w wyznaczonym czasie. Jest to nie lada wyczyn, ponieważ zakres tego, co trzeba zrobić zazwyczaj jest bardzo rozległy. Katarzyna Dowbor zdradziła, czy rzeczywiście na każdy remont przeznaczonych jest tylko 5 dni.

W rozmowie z Pomponikiem wyjawiła, że jest to możliwe, ale wymaga poświęcenia. Prace toczą się całą dobę przez dwie ekipy.

Jeśli praca idzie w miarę sprawnie, to po 10-12 godzinach ekipa idzie się przespać. Jeśli jest taka potrzeba, to część chłopaków zostaje i robią te wykończeniowe rzeczy, no tu trzeba zbić kołek, tu zawiesić obrazek… Oni w ogóle nie śpią, dopiero nad ranem wracają do domów. 12 godzin to taki standard, ale bywa też 15.

Te 5 dni to czas ogromnego spięcia dla ekipy budowlanej, ale też filmowej. My jesteśmy podzieleni na dwie ekipy. Jedna ekipa pracuje ze mną, ale jest też tak zwana dwójka, która cały czas jest z ekipą remontową. My naprawdę więcej czasu spędzamy ze sobą na planie niż z naszymi rodzinami.

Kasia w pierwszych edycjach programu brała udział w remontach, pomagając ekipie, a nawet burząc ściany. Teraz zajmuje się jedynie dekoracjami. Wyjaśniła, dlaczego z biegiem lat zaszła taka zmiana.

Po pierwsze jestem starsza, a po drugie trochę zmieniliśmy, bo i tak część widzów nie wierzyła, że ja rzeczywiście to robiłam, a robiłam! Przechodziliśmy wszyscy taki przyspieszony kurs BHP, musimy wiedzieć, jak się zachowywać. Ekipa filmowa jest przeszkolona, osoby, które pracują na dach, mają specjalną uprząż. Poważnych wypadków nie było, są drobne skaleczenia… W tej chwili dużo więcej rozmawiam z rodzinami. Myślę, że trzeba szukać nowych otwarć, nowych pomysłów na ten program – wyjaśniła.

Nasz Nowy Dom pomógł już setkom rodzin, które doczekały się remontu odmieniającego ich codzienność. Oglądacie program z udziałem Katarzyny Dowbor?


Koniec programu Nasz Nowy Dom

Koniec programu Nasz Nowy Dom

Koniec programu Nasz Nowy Dom

Koniec programu Nasz Nowy Dom

Koniec programu Nasz Nowy Dom

Koniec programu Nasz Nowy Dom

Komentarze

 • Gość pisze:

  uwielbiany program? śmiech na sali!

  • GośćRom pisze:

   Jeśli to się dzieje w 5 dni to technologicznie jest to wielka fuszerka i wykonawcze dno, bezsensownie wyrzucone pieniądze. . W takim czasie można wszystko , ale tylko na potrzeby TV, nie piszcie głupot i niech ruda nie opowiada cuda, to tylko program , to tylko telewizja i jedna wielka ściema jak wszystko w tych programach.

  • Gość pisze:

   Bzdurna Dowbor

  • Gość pisze:

   Program jest super ale brakuje mi w nim dokończenia robót takich jak płot, brama, obejście do około domu (przynajmniej trawa w rolce. Ale największym błędem jest noe wyposażanie domów w Fotowoltanika . To by takim ludziom z problemami finansowymi bardzo pomogło . Oczywiście do tego popa ciepła i dom jest samowystarczalny. Ach jeszcze jedno pytanie bo nie widziałem żeby ekipa zrobiła eko szambo które nie generuje kosztów zarzuciła wody i Scieków . Dziękuje i pozdrawiam

  • Allojzy pisze:

   Do MALKONTENTÓW (jeśli wiecie o kim mowa?) Wasze słowa świadczą o Waszej bezdennym zacofaniu technologicznym i przeogromnej zawiści.

  • Gość pisze:

   jeśli lubisz oglądać czarne sukienki na tv trwam to oglądaj nikt ci nie każe oglądać polsatu !!!

  • GośćM pisze:

   @GośćRom – Ja też się zastanawiam, jak to jest możliwe, jak to wszystko zdąży związać i wyschnąć. Są wprawdzie zaprawy/kleje szybkowiążące, osuszacze powietrza, no ale 5 dni?

  • Kasia pisze:

   Dlaczego śmiech? Ja naprawdę uważam, że Pani Kasia jest rewelacyjna. Ekipa rozwiązuje wiele problemów tych rodzin. To są ludzie często niezaradni życiowo. Kobieta sama z dziećmi, często starsi ludzie, ale zdarzają się też młodzi mężczyźni, którzy nic nie potrafią, a w domu ruina. Tym rodzinom daje się nowe życie, nie tylko nowy dom.

  • Gość-robol pisze:

   Cały rok robiłam remont bez pomocy ale w 5 dni to ewenement fuszerki.

  • Do Gość room pisze:

   Jeżeli zwykła ekipa budowlana pracuje 3-4 godziny dziennie na budowie i robią to 2-3 osoby to taki remont trwa miesiącami. W programie na budowie jest kilkanaście osób i pracują po 12 godzin. Przelicz to sobie. W obu przypadkach zajmuje to tyle samo roboczogodzin

  • POLAK pisze:

   KOCHANA PANI KASIU JEST PANI WIELKA NISKIE UKŁONY I WIELKI SZACUNEK

  • Emeryt pisze:

   Podziwiam całą ekipę Nasz Nowy Dom

  • Oczy pisze:

   Dołączam do Allojza: większość komentarzy, to zazdrość, zawiści i buractwo. Szkoda, ze tak niewielki procent obywateli tego kraju potrafi się ucieszyć cudzym szczęściem.

  • Gość pisze:

   Mam znajomych u których remont trwa już trzeci rok domek 10×10 masakra ekipa od ogrodów naciągacze pierwsza klasa zima dwie osoby latem zero bo robią ogrody widzicie tez tak mozna

  • Gość normalny pisze:

   Żałosny ,nierealny

  • Malwina pisze:

   Gosc….Jak mozna tak mowic ze smiech na sali, wspanialy program, p. Kasia robi wspaniala robote, jak bardzo pomaga sie ludziom, jak masz mowic w taki sposob to nic nie mow!!!

  • Gość pisze:

   baran

  • Tomasz pisze:

   Jestem fachowcem z 25 letnim doświadczeniem. Nawet gdyby pracowało tam 100 osób to jest to technologicznie niemożliwe. Jedna wielka ściema i kpina. Po co takie kłamstwa

  • GośćJanek pisze:

   Kasiu kazał bym Ci mieszkać po takim remoncie i przespać pierwszą noc gdy wszystko paruje to jes nie realne .

  • Irea normalna kobieta ć pisze:

   Bardzo dobrze że w tym naszym porąbanym kraju dzieją się pozytywnie rzeczy. Dzięki pani Kasiu. Jestem całym sercem za.

  • Gośćmama pisze:

   zazdraszczamy zazdraszczamy…. dlatego krytykujemy…… och Polacy……..

  • Gość pisze:

   A w tej sali tylko ty

  • Gość pisze:

   fajny program tylko 2 rzeczy wedlug mnie sa nie tak 1 zmywarka z ktorej ludzie sie ciesza ale tabletki kosztuja duzo i nie kazdego stac oraz kominki z plaszczem wodnym w ktorym w zimie trzeba palic prawie dziennie a skad opal to tez koszta a niektore rodziny maja tylko na jedzenie

 • Gość Krakowianka pisze:

  Bardzo lubię ten program a uczestnicy są wspaniali. Cieszy pomoc ludziom w trudnej sytuacji to tak jak dzieje się w niektórych bajkach. Przy okazji można oderwać się od chaosu dnia codziennego i zobaczyć jakie możliwości są w wydawałoby się beznadziejnych sytuacjach. Ten program tak jak i WOŚP wydobywa z Polaków wszystko co dobre. Widać to po pomocy wschodnim sasiadom.

  • Misia pisze:

   w jakich mieisiacach mozna go ogladac bo jakos ostatnio nie ma nowych odcinkow na youtub

  • Yyyyyy pisze:

   Szczególnie jak Artur prowadził remont bo Wiesiu jest miałki we wszystkim co robi.

  • Gosia pisze:

   A może jak Caritas i toruński szatan okradacz Polaków i tv pisss ściema i bajki ???????

 • lyzab pisze:

  Jakiego słowa najczęściej używają bohaterowie programu Nasz Nowy Dom?… Oczywiście: WOW! (ŁAŁ!)… Śmiem twierdzić, że jakieś 99%… A tak już obiektywnie – program oglądam z przyjemnością i zawsze cieszę się, że udało się ekipie pomóc kolejnej rodzinie…

  • Gość pisze:

   Widzisz gdzieś łańcuchy na nogach u robotników? Nikt ich do tego nie zmusza, mogą iść gdzie indziej pracować. To trwa kilka dni (więc nie jest to dożywotnia męka), wiedzą na co się piszą, za solidną kasę.

  • Gość dana pisze:

   Program super i kipa też super.Narzekają tylko ci, którzy nikomu nie pomagają.Pani Kasia jest w tym doskonała.Pan Wiesiu to bardzo ciepły człowiek, tancerz i fachowiec budowlaniec.Pan Maciek, pani Martyna to dar od nieba.Pan Artur gdyby nie choroba też byłby asem.No i ekipa cudo.Pomogacie ludziom i to jest piękne!!!!

  • Gość pisze:

   Więc uważasz że za większą kasę można pracownika wyzyskiwać? Kazać mu pracować bez odpoczynku. Wszystkie Kodeksy i regulaminy to fikcja.

  • GREG pisze:

   Tez lubie ten program …pomoc dla ludzi bez wyjscia jest bezcenna ! Jednak mała uwaga , wydaje mi sie , ze cała ekipa programu powinna przestrzegac polskiego prawa , ciekawe co Pani Dowbór opowie inspektorowi PIP ktory wpadnie na budowe rozliczyć nadgodziny ….nie powinna o takich rzeczach mówic publicznie

 • Gość pisze:

  No còż te remonty to poprostu horror.Jak można tak pędzić tych robotnikòw jak bydło.

  • Rafał pisze:

   Jakie bydło?? Trzeba to trzeba i nie ma dyskusji musimy zrobić i tyle. Gdyby wszyscy tak myśleli to ręce pod cztery litery i czekać aż państwo da. Tylko skąd da jak każdy będzie leżał??

  • Do "Gość"- który jest leniem pisze:

   Skoro jesteś przyzwyczajony do pracy 3-4 godziny, a w pozostałym czasie udajesz prace to możesz tak myśleć. Ale to ty jesteś leniem i nierobem. Oni po prostu pracują. To właśnie takie jak ty osoby są przyczyną remontów, które zamiast dwóch dni trwają dwa tygodnie

 • Oli pisze:

  A czemu.nie 10 dni?

  • w branży pisze:

   Szczególnie „wiarygodne” były te odcinki, w których pani „inżynier” podejmowała decyzję o budowie instalacji gazowej na działce bez wcześniejszego przyłącza gazowego. Jeśli nawet przyłącze było to budowa instalacji gazowej i montaż pieca lub podgrzewacza gazowego wymaga procedur formalnych w organach arch. budowlanych, PINB i u operatorów, trwających minimum kilka tygodni. W 2022r trwało to nawet około pół roku z winy operatorów nie podpisujących umów na dostawę gazu.

 • Mika pisze:

  Pan Maciek, super projekty, podejście do ekipy. Najgorsza Martyna, nieprzyjemna, czasem wręcz chamska. Jej projekty w większości bardzo słabe, kolorystyka fatalna. Gdyby nie siostra producentka, nie utrzymałaby się przy tym programie.

  • Gość pisze:

   Przykrywanie grzyba i pleśni płytą gips- karton to nie remont.

  • Gość normalny pisze:

   Wizja tv a real to dwa odległe światy

  • Gość pisze:

   Projekty pana Maćka ładne ale mało praktyczne, ci ludzie zostają z przestrzenią ale bez szaf na ubrania.

 • Gość pisze:

  język fachowy u pani inżynier od siedmiu boleści

 • Gość pisze:

  Jak inni ludzie wysadzają się bo muszą zapłacic za media 10zł a co dopiero wyremtować dom niestety kasa ze spadających samolotów jest dla wybrańców i tó tyle

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×