Joanna Racewicz zaszczepiła syna i prawie utonęła w fali hejtu. Obrzydliwe, co zawistni internauci byliby w stanie zrobić

Joanna Racewicz

Joanna Racewicz

Joanna Racewicz zaszczepiła syna przeciw COVID-19. Jej decyzja nie spodobała się wszystkim internautom. Spłynął na nią okropny hejt. Aż przykro czytać.

Niedawno Joanna Racewicz postanowiła, że jej syn, Igor, przyjmie szczepionkę przeciw COVID-19. O swojej decyzji poinformowała w sieci. Pokazała zdjęcie nastolatka zrobione w punkcie szczepień. W opisie podkreśliła, że zdecydowała się na taki ruch, bo nie miała nawet cienia wątpliwości, że jest słuszny:

Uprzedzając pytania – nie, nie miałam wątpliwości. Nie mieliśmy. Tak, chciałam, żeby mój Syn był bezpieczny, spokojny, nawet jeśli właściwa wersja powinna brzmieć ostrożniej: „bezpieczniejszy, bardziej spokojny” To dla nas ważne, żeby móc wyjechać i oddychać bez strachu o każdy krok i bliskość drugiego człowieka.

Dziennikarka nie jest jedyną gwiazdą, która postanowiła zaszczepić swoje dziecko. W jej ślady poszło kilka innych znanych osób, o czym pisaliśmy tutaj.

Joanna Racewicz mierzy się z okropnym hejtem po zaszczepieniu syna

Nie wszystkim internautom spodobał się fakt, że Joanna Racewicz zaszczepiła syna. Swoje niezadowolenie wyrażali w komentarzach na Instagramie. Na dziennikarkę spłynął okropny hejt, o czym sama zainteresowana poinformowała w jednym z postów na Instagramie. Opublikowała przykłady przykrych słów, których pod jej adresem udostępniali użytkownicy sieci. Jeden z nich życzył „by zdechła w męczarniach”.

Joanna Racewicz przyznała, że takie wpisy nie powinny się pojawiać. W jej ocenie nie może być przyzwolenia na szerzenie nienawiści:

„Joanna Racewicz w ogniu krytyki po zaszczepieniu syna”- czytam tytuły w kilku portalach. Pochlebia mi uwaga, a próbkę „krytyki” zamieszczam obok. Z podkreśleniem szczególnie ulubionej przeze mnie argumentacji. Przecież to ona jest prawdziwym DNA krytyki, prawda? Czy jestem zdruzgotana? NIE. Przyparta do muru siłą przekazu? TEŻ NIE. Zaskoczona impetem? NIEKONIECZNIE. Raczej smutna i zażenowana poziomem wiedzy i rozmiarami „spiskowej” propagandy. O nienawiści już nawet nie mówię. Nie, nie oswoję się z hejtem i życzeniami śmierci. Jeśli autor ma odwagę życzyć mi „zdychania w męczarniach” – niech zmierzy się z życzeniami powrotu do zdrowia, które – tego jestem pewna – na pewno od Was dostanie. Bądźcie zdrowi #waszaJ # szczepimysie #covid_19 #pandemia #szczepieniadzieci #hejt

Dzień później kolejny raz zabrała głos na ten temat. Zastanawiała się, co w głowie ma osoba, która życzy drugiemu człowiekowi śmierci. Chociaż próbowała, nie potrafi znaleźć odpowiedzi na to pytanie:

„Co ma w głowie człowiek, który drugiemu życzy śmierci w męczarniach? – zapytał ktoś w komentarzu. Nie umiem odpowiedzieć. Skąd w ludziach tyle jadu, nienawiści, podłości?[…] Szkoda, że nie uczą o tym w szkołach. Ani pandemicznym i zdalnych, ani tych „offline’owych”. Gdyby – zamiast wykuwać na blachę daty narodowych klęsk, albo prawych dopływów Amazonki – zrobić zajęcia z empatii i kursy rozmawiania z drugim człowiekiem? Czy świat byłby lepszy?

Internauci w komentarzach gratulują Joannie Racewicz odwagi i podkreślają, że takie niewłaściwe zachowania trzeba oficjalnie piętnować.


Joanna Racewicz pokazała, jaki hejt dotknął ją po zaszczepieniu syna

Joanna Racewicz pokazała, jaki hejt dotknął ją po zaszczepieniu syna

Joanna Racewicz pokazała, jaki hejt dotknął ją po zaszczepieniu syna

Joanna Racewicz pokazała, jaki hejt dotknął ją po zaszczepieniu syna

Joanna Racewicz zaszczepiła syna

Joanna Racewicz zaszczepiła syna

Komentarze

 • Gość pisze:

  Mądra decyzja pani Joanno, bardzo dobrze, że Pani to pokazała

 • Gośćmk pisze:

  Rozumiem tylko jedno, spoko chcesz szczepić siebie i dziecko Twój staw Twoje ryby. Ale na Boga po co to upubliczniać, kogo to obchodzi!! Nasuwa mi się tylko jedna odpowiedź, kolejna celebrytka się sprzedała!!!!

 • Gość pisze:

  To indywidualna sprawa i nikomu nic do tego

 • Olo pisze:

  Przecież to prywatna sprawa, po co tym się chwali? Nikt się jej nie pytał… byle gadać, gdzie zdjecia z innych szczepień, zmiany podpasek i podmywania pach … chore

 • Gość pisze:

  fryzura po mamusi, paskudnie.

 • Joanna pisze:

  Pseudofanatycy-antyszczepionkowcy. Gdyby nie szczepionki juz ludzkosci by nie bylo. Poziom wiedzy zaden. Tylko niezrzeszeni lekarze sieja takie herezje. Ludzie zyczacy komus smierci tym bardziej sa niewiarygodni. Ciekawe co powiedza za kilka lat jak zaszczepionym nic sie nie stanie. Pewnie juz maja teorie gotowe. Zenada

 • Gość pisze:

  Nie przejmować się nawiedzonymi i robić swoje.

 • Gość pisze:

  Nie zajmujcie sie problemami tych ludzi bo oni z tego maja pieniadze i tylko nas dziela.

 • Gość pisze:

  Wielkie brawa dla Mamy ,mądra decyzja ,kołtuny ,ciemnota ,zero wiedzy a gęby jak klapy od śmietnika .Mój wnuczek tez będzie zaszczepiony.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×