Szukaj

17 lat temu nagrali hit „Jak zapomnieć”. Tak teraz wyglądają gwiazdy Jeden Osiem L

Jeden Osiem L

Jeden Osiem L

Niemal dwie dekady temu zespół Jeden Osiem L był u szczytu sławy. Ich wielki przebój Jak zapomnieć zajmował pierwsze miejsca we wszystkich rozgłośniach radiowych. Jak dzisiaj wyglądają i czym się zajmują?

Jeden Osiem L to duet pochodzący z Płocka. Tworzą go Łukasz Wółkiewicz, który jest wokalistą i autorem tekstów, oraz Chris Toffson, który odpowiada za produkcję muzyczną. W czasie największej popularności formacja liczyła aż 5 osób, jednak trzech artystów w pewnym momencie zdecydowało się opuścić skład.

Zespół został założony w 1998 roku, jednak wielką sławę zyskali pięć lat później, wydając swoją pierwszą studyjną płytę. Krążek zatytułowany Wideoteka cieszył się ogromną popularnością. Sprzedał się w nakładzie 57 tysięcy egzemplarzy i uzyskał status Złotej Płyty. Hip-hopowa formacja w tamtym czasie miała swoje 5 minut. Wszystko to za sprawą wielkiego hitu Jak zapomnieć. Dzięki tej piosence wynieśli polski rap na całkiem inny poziom i muzyczną wrażliwość. Prawie dwie dekady temu piosenkę nuciła cała Polska, a do dzisiaj możemy ją usłyszeć w największych polskich rozgłośniach radiowych.

Po wydaniu debiutanckiego krążka Jeden Osiem L zgarnęło kilka ważnych nagród muzycznych. Na swoim koncie mają między innymi dwie statuetki Eska Music Awards i Mikrofon Popcornu. Wystąpili także podczas Sopot TOP Trendy Festival 2005, gdzie zajęli drugie miejsce, przegrywając jedynie z Krzysztofem Krawczykiem.

Jeden Osiem L: jak dzisiaj wyglądają członkowie zespołu

Jeden Osiem L obecnie ma na swoim koncie już 4 albumy studyjne. Ostatni z nich pod tytułem Dekada wydali w 2015 roku. Zespół cały czas jest aktywny muzycznie i nagrywa nowe utwory i chociaż ich ostatnich piosenek próżno szukać w radiu, to formacja nadal ma bardzo wierne grono fanów. Najnowsze produkcje Łukasza i Chrisa znajdziecie w najpopularniejszych serwisach streamingowych. Ich ostatni singiel  Serce ze złota miał swoją premierę w lipcu tego roku. Do utworu powstał także teledysk.

Postanowiliśmy sprawdzić,  jak obecnie wyglądają członkowie zespołu. Okazuje się, że hip-hopowy skład prowadzi swoje konto na Instagramie, które obserwuje zaledwie 1150 osób. Jednak, jak widać na zdjęciach, panowie od czasu wielkiego debiutu niewiele się zmienili.

 


Jeden Osiem L, 2004 rok

Jeden Osiem L, 2004 rok

Jeden Osiem L, 2004 rok

Jeden Osiem L, 2004 rok

Jeden Osiem L

Jeden Osiem L

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

×