Szukaj

Zmarła legenda polskiego kina. Zagrała w filmowych hitach, takich jak „Och, Karol” czy „Ostatnie dni lata”

Irena Laskowska nie żyje

Irena Laskowska nie żyje

Irena Laskowska nie żyje. Zmarła wybitna aktorka teatralna i filmowa, która zagrała w najważniejszych produkcjach ostatnich lat. Miała 94 lata. 

Irena Laskowska była aktorką teatralną i filmową. Na scenie zadebiutowała w 1945 roku, czyli dwa lata przed ukończeniem studiów na wydziale aktorskim, warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Na początku była związana z teatrem w Łodzi, później przeniosła się do stolicy.

W 1948 roku zadebiutowała w filmie. Po raz pierwszy wystąpiła jako pielęgniarka w Stalowych sercach. Popularność przyniosła jej jednak główna rola w Ostatnim dniu, gdzie stworzyła portret samotnej kobiety, która zakochuje się w młodszym mężczyźnie. Film został dobrze przyjęty przez krytyków, a także nagrodzony poza granicami Polski.

To jednak dopiero początek. W kolejnych latach zagrała m.in. u Andrzeja Wajdy w hitach takich jak Polowanie na muchy, Człowiek z marmuru, a także Och Karol czy Ostatnie dni lata. Po raz ostatni na ekranie pojawiła się 16 lat temu, kiedy wystąpiła w Pornografii Jana Jakuba Kolskiego.

Irena Laskowska nie żyje. Miała 94 lata

W poniedziałek do mediów dotarły smutne wiadomości. Irena Laskowska nie żyje. Aktorka zmarła w piątek, 6 grudnia, o czym poinformowano na Facebooku – Film Polski: 

6 grudnia zmarła w Warszawie wieku 94 lat Irena Laskowska, znakomita aktorka teatralna i filmowa. Do historii polskiego kina przeszła rolą w „Ostatnim dniu lata” Tadeusza Konwickiego.

6 grudnia zmarła w Warszawie wieku 94 lat Irena Laskowska, znakomita aktorka teatralna i filmowa. Do historii polskiego…

Opublikowany przez Filmpolski.pl Niedziela, 8 grudnia 2019

Rodzinie składamy serdeczne wyrazy współczucia.

Zobacz: Janusz Dzięcioł nie żyje. Zginął 100 metrów od domu. W sprawie pojawiły się nowe wstrząsające fakty

 


Irena Laskowska nie żyje

Irena Laskowska nie żyje

Irena Laskowska nie żyje. Miała 94 lata

Irena Laskowska nie żyje. Miała 94 lata

orly27

Irena Laskowska nie żyje. Miała 94 lata

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×