Co się dzieje z córką Englerta i Ścibakówny? 19-letnia Helena usłyszała groźną diagnozę od lekarzy

Helena Englert i rodzice

Helena Englert i rodzice

Helena Englert jakiś czas temu zdecydowała się wyjechać za granicę. Młodziutka córka Jana Englerta i Beaty Ścibakównej studiuje na uniwersytecie w Nowym Jorku. Rodzice są bardzo dumni z jej osiągnięć, jednak jest coś, co spędza im sen z powiek. 

O młodziutkiej aktorce Helenie Englert stało się głośno za sprawą jej odważnej roli w Barwach Szczęścia. Jej bohaterka miała sporo przygód, czym wzbudziła niemałe kontrowersje na ekranie, przykładem tego była odgrywana scena łóżkowa z serialowym nauczycielem. Następnie media spekulowały o tym, że Helena jest zbyt faworyzowana przez producentów serialu, ze względu na znane nazwisko. W końcu aktorka postanowiła odejść z Barw Szczęścia. Jednak powodem podjęcia takiej decyzji było coś innego niż plotki.

Helena Englert wyjechała na studia za granicę

Helena we wrześniu stała się studentką szkoły teatralnej w jednym z najlepszych uniwersytetów na świecie – New York University Tisch School of the Arts. Matka aktorki, Beata Ścibakówna oraz jej ojciec Jan Englert, są z niej bardzo dumni. Mają ku temu powód, gdyż w tym miejscu kształciły się największe hollywoodzkie gwiazdy, takie jak Woody Allen czy Angelina Jolie. Studia na tej uczelni kosztują nawet 300 tysięcy złotych za rok szkolny.

Helena ogromnie cieszyła się na nowe możliwości, jakie otworzyła przed nią nauka na tej uczelni. W kilku słowach pożegnała się z ukochaną Warszawą słowami piosenki Dawida Podsiadło. Post umieściła wtedy na Instagramie.

Warszawo kocham Cię, wychowałaś mnie, ale „trzeba stąd wyjechać, bo strach, że wszystko przejdzie na moje dzieci”. (Małomiasteczkowy, Dawid Podsiadło) – napisała.

Helena Englert: choroba

Niestety piękne chwile za granicą przerwały nowe troski. Podczas ostatniej wizyty w domu, która miała miejsce w okresie Świąt Bożego Narodzenia Helena, za namową bliskich, postanowiła gruntownie się przebadać. Okazuje się, że mieli oni w tej sprawie przeczucie. W Nowy Rok przyszły wyniki i młodziutka aktorka zadzwoniła do swoich rodziców z poważną wiadomością:

Wykryto u mnie guzki na strunach głosowych. Teraz czas leczenia.

Oczekiwanie na diagnozę lekarzy było bardzo trudnym okresem dla rodziny. Na szczęście okazało się, że guzy nie są groźne i do ich wyleczenia wystarczą jedynie zabiegi z jonofortezy wapniowo-jodowej oraz masaż wibracyjny krtani. Dodatkowo zalecono również inhalacje. Wszyscy odetchnęli z ulgą, a Helena mogła ze spokojem wrócić na uczelnie.

View this post on Instagram

Złapała mnie nostalgia bo zaraz minie pół roku od dnia w którym się tu wprowadziłam. Mogłabym napisać, że nic wtedy nie wiedziałam, że przez ten czas dorosłam, albo że odnalazłam siebie i moje przeznaczenie. Nie prawda. Dalej nie wiem, dalej nie umiem, dalej się gubię. Wciąż nie wiem za kim i w którą stronę iść. Albo czy w ogóle idę czy stoję w miejscu. Sama siebie nie rozumiem. Ale próbuje. Są złe i są dobre dni. Jest szczęście i są łzy. Ale są osoby, które są moją linią ciągłą niezależnie od wszystkiego. Jula, Abi, P, Nadia, Sawa, Hela, Piotrek, Tosia i wiele, wiele innych. Was kocham. Czasami rozmawiamy, czasami nie, ale wiem, że nie ważne na którym kontynencie akurat jestem- u got my back. Do wszystkich, którzy czują się dzisiaj zgubieni: znajdźcie kogoś kto nie będzie się bał zgubić razem z wami.

A post shared by H E L A ✨ (@helena_englert) on


Helena Englert idzie w ślady znanych rodziców

Helena Englert idzie w ślady znanych rodziców

Helena Englert pozuje w bikini w Tajlandii

Helena Englert pozuje w bikini w Tajlandii

Helena Englert zagra sceny seksu w Barwach Szczęścia

Helena Englert zagra sceny seksu w Barwach Szczęścia

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×