Szukaj

Nie żyje legenda piłki nożnej. Smutne wieści ze świata sportu

Gerghard Strack

Gerghard Strack

Smutne wieści obiegły świat sportu. Nie żyje legenda Bundesligi Gerhard Strack. Piłkarz zmarł 21 maja 2020 roku w wieku 65 lat. 

Gerhard Strack nie żyje. Smutne doniesienia obiegły dzisiaj świat sportu. Piłkarz większość swojej sportowej kariery spędził w klubie 1. FC Koeln. W jego barwach rozegrał 261 meczów i zdobył 31 goli, zdobył także mistrzostwo i puchar kraju. Został również powołany do reprezentacji kraju. Znalazł się w kadrze RFN w 1984 roku, jednak nie rozegrał w tym turnieju żadnego meczu. Ogólnie w spotkaniach reprezentacji naszego zachodniego sąsiada wystąpił 10 razy i zdobył jedną bramkę.

Śmierć Stracka skomentował Werner Wolf, prezydent klubu z Kolonii.

Nagła śmierć Gerharda Stracka głęboko w nas uderzyła. 1.FC Koeln straciło jednego z niezapomnianych bohaterów. Będziemy pamiętać go nie tylko jako zawodnika, ale przede wszystkim jako osobę, która zawsze była blisko klubu. Nasze myśli są z jego rodziną.

Kim był Gerhard Strack?

Gerhard Strack urodził się 1 września 1955 roku. Niemiecki piłkarz grał na pozycji pomocnika. Większość swojej kariery spędził w Bendeslidze. Zadebiutował  w 1974 roku w klubie 1. FC Köln, w jego barwach spędził aż 11 lat. Pierwszego gola w lidze strzelił w wygranym 3:2 pojedynku z Tennis Borussią Berlin. Z klubem zdobył mistrzostwo RFN, oraz trzykrotnie sięgną po puchar kraju.

W 1985 roku zdecydował się zmienić klubowe barwy i dokonał transferu do szwajcarskiego FC Basel. W klubie grał przez dwa lata. Na rok przed zakończeniem kariery ponownie wrócił do Bundesligi i założył klubową koszulkę  Fortuny Düsseldorf. Jako zawodnik tego klubu rozegrał 17 spotkań, w których udało mu się zdobyć 2 bramki. W 1988 roku zdecydował się zakończyć karierę.

W reprezentacji RFN zadebiutował w 1982 roku. Piłkarza mogliśmy zobaczyć w towarzyskim meczu z Anglią, który Niemcy zakończyli wynikiem 2:1. Pierwszego gola w kadrze strzelił podczas eliminacji Mistrzostw Europy 1984 w meczu z Albanią. Jego bramka dała drużynie historyczne zwycięstwo.

Piłkarz zmarł 21 maja w wieku 65 lat.


Gerhard Strack

Gerhard Strack

Gerhard Strack

Gerhard Strack

Gerhard Strack

Gerhard Strack

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×