Tak obecnie wygląda młodsza córka Jurka Owsiaka. Ewa ma 34 lata i bardzo się zmieniła. A co ze starszą o 10 lat Aleksandrą?

Jerzy Owsiak z córką Ewą – zdjęcie archiwalne

Jerzy Owsiak z córką Ewą – zdjęcie archiwalne

Już 29 stycznia po raz 31. odbędzie się finał WOŚP. Za sukcesem zbiórek stoi nie tylko Jurek Owsiak, ale też jego rodzina. Czym zajmują się jego córki? Jak obecnie wygląda Ewa Owsiak?

29 stycznia odbędzie się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wydarzenie od lat wspierają miliony Polaków w kraju i za granicą. Towarzyszą mu okolicznościowe imprezy i liczne aukcje internetowe z przekazanymi przez gwiazdy przedmiotami. W tym roku wielką popularnością cieszy się propozycja od Andrzeja Grabowskiego. Aktor zdecydował się wystawić do licytacji wizytę w domu osoby wygranej i odkurzanie całego mieszkania.

Wszystkie pieniądze, które zostaną w tym roku przeznaczone na walkę z sepsą. Jest to wstrząs organizmu wywołany zakażeniem. Szybka i odpowiednia reakcja pozwala jednak pokonać chorobę.

Sukces WOŚP to oczywiście od trzech dekad wielka walka Jurka Owsiaka, który każdego roku staje na głowie, aby zebrać jak najwięcej pieniędzy, które wspomogą funkcjonowanie polskich szpitali i pozwolą jeszcze lepiej dbać o pacjentów. Jednak nie tylko on jest odpowiedzialny za to, że kolejny finał cieszy się tak wielkim zainteresowaniem. Ma bardzo silne wsparcie rodziny.

Rodzina Jurka Owsiaka: czym zajmują się jego córki?

Jurek Owsiak od samego początku jest pomysłodawcą WOŚP i prezesem fundacji. We wszystkim wspierają go najbliżsi – tajemnicza żona „Dzidzia”, czyli Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, bez której nie byłoby fundacji, oraz córki – 44-letnia Aleksandra i młodsza o 10 lat Ewa.

Trzy lata temu w rozmowie z magazynem Viva! zdradził, że z córkami zawsze miał wspaniałe relacje i od najmłodszych lat miały wpajane zasady, którymi obecnie się kierują.

Z Dzidzią mówiliśmy dziewczynom: 'Jak masz po nocy wracać, to lepiej zostań tam, gdzie jesteś, bo wędrowanie po nocy jest niebezpieczne'. Jak miałem obawy o narkotyki, rozmawialiśmy o tym. 'Ola, czy na tych prywatkach pojawiają się jakieś świństwa?' – pytałem. 'Tak, ale ja tego nie biorę', miała odwagę przyznać – wyznał w „Vivie!”.

Starsza z córek prezesa WOŚP skończyła produkcję filmową w Stanach Zjednoczonych i zrobiła kurs z dietetyki i suplementacji. W wywiadzie wyjawiła, że miała z tatą spięcie i w ramach buntu omijała festiwal Woodstock.

Zawsze mnie bawi stwierdzenie, że zodiakalne Wagi są wyważone. Jurek nie ma nic wspólnego z wyważeniem, zwykle długo nie reaguje, nawet jeśli coś go drażni, aż w końcu wybucha 'za wszystko'. Wtedy jest jak wulkan. Średnio mi odpowiada, ale staram się zrozumieć. W ramach buntu przez lata nie przyjeżdżałam na Woodstock. To przewrotne, biorąc pod uwagę, że teraz tu pracuję. Wtedy to była impreza moich rodziców. Wybierałam żagle ze znajomymi.

Aleksandra obecnie pracuje jako trenerka i wychowuje dwie córki: Maję i Zuzię. Młodsza z córek Owsiaka urodziła się jako wcześniak. Natychmiast po narodzinach Ewy jej rodzice usłyszeli w szpitalu na ulicy Inflanckiej w Warszawie druzgocącą diagnozę.

Nie było tam inkubatora. Przewieźli ją, maleńką, karetką niedaleko, na Działdowską. Lekarze bez owijania w bawełnę powiedzieli, żebyśmy sobie nie robili nadziei – wspominał Jurek w „Vivie!”.

Na szczęście wszystko jest dobrze, a Ewa jest dorosłą i zdrową kobietą.

Ewa Owsiak: czym zajmuje się i jak wygląda młodsza córka Jerzego Owsiaka?

Córki Jerzego Owsiaka bardzo rzadko udzielają się w mediach. Młodsza z nich jako mała dziewczynka pojawiła się na finale WOŚP. Tym bardziej sporym zaskoczeniem było, gdy w zeszłym roku otworzyła jubileuszowy 30. finał razem ze swoim tatą.

Razem możemy wszystko. Ode mnie tyle tato. Zaczynamy. Chodź do mnie – zaczęła, zapraszając na scenę ojca.

Ewa uczyła się w Londynie, a obecnie pracuje w warszawskim Instytucie Chopina. Jerzy Owsiak w rozmowie z TVN 24 przyznał, że dorastała razem z jego fundacją.

Ewa jest tym dzieckiem, która wraz z Orkiestrą rosła (…). To ona patrzy na świat swoimi oczami i chciałbym, żeby młodzi ludzie właśnie w ten sposób odbierali coś, co jest dobre, łapali to – mówił w zeszłym roku.

W naszej galerii możecie zobaczyć więcej archiwalnych i aktualnych zdjęć Ewy Owsiak.


30. Fina? WO?P 2022

Fot. Pawel Wodzynski/East News, Warszawa, 30.01.2022. 30. Final WOSP 2022. Studio finalu pod PKIN. N/z: Jerzy Owsiak, Ewa Owsiak

Ewa Owsiak – młodsza córka Jurka Owsiaka

Ewa Owsiak – młodsza córka Jurka Owsiaka

Ewa Owsiak – młodsza córka Jurka Owsiaka

Ewa Owsiak – młodsza córka Jurka Owsiaka

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×