Tak się przechodzi do historii Eurowizji! Michał Szpak, Edyta Górniak czy Michał Wiśniewski? Fani konkursu wybrali największy przebój

Eurowizja Polska najlepsze piosenki: Szpak, Górniak, Ich Troje

Eurowizja Polska najlepsze piosenki: Szpak, Górniak, Ich Troje

Najlepsze piosenki na Eurowizji

Michał Szpak z najlepszą polską piosenką na Eurowizji. W rankingu 250 największych hitów eurowizyjnych znalazły się także dwie propozycje Ich Troje. Na liście uplasowała się również Edyta Górniak. Kto jeszcze? Poznaj też największy przebój w historii całego konkursu.

Konkurs Eurowizji od lat cieszy się niesamowitą popularnością także poza Europą. Co roku zmagania artystów z prawie 50 krajów śledzi ponad 220 milionów widzów, co czyni wydarzenie największym muzycznym widowiskiem na skalę światową. Taka popularność oznacza, że Eurowizja ma potężne grono fanów na wszystkich zamieszkałych kontynentach, co roku wielbiciele konkursu tworzą własny ranking najlepszych piosenek z całej historii konkursu, który publikuje popularne ESC Radio.

Eurowizja jest emitowana nieprzerwanie od 1956 roku. Dotychczas wybrzmiało ponad 2 tysięcy piosenek, w tym 21 z Polski. W corocznym rankingu tworzonym przez słuchaczy największego internetowego radia z piosenkami z Eurowizji bezkonkurencyjny okazał się hit Euphoria Loreen. Drugie miejsce przypadło Fuego Eleni Foureiry (stworzone przez tych samych kompozytorów co piosenka Margaret In My Cabana), a trzecie słynnemu Portugalczykowi Salvadorowi Sobralowi. Jak na tle konkurencji wypadli Polacy?

Polska na Eurowizji – najlepsze piosenki

Najlepszy wynik zanotował obdarzony niebywałą charyzmą i nieziemskim głosem Michał Szpak. Jego Color of your life otwiera pierwszą 30 (31. miejsce). Nieźle poradziła sobie także Edyta Górniak (110. miejsce), która od lat cieszy się wielką sympatią ze strony internautów. Jednak o sukcesie może mówić przede wszystkim Michał Wiśniewski, który dwukrotnie wystąpił na Eurowizji – obie piosenki Ich Troje również zyskały poklask wśród słuchaczy, i to po raz pierwszy w historii! Zespół po ponad dekadzie od swoich obu występów zadebiutował na 183. i 240. miejscu.

W rankingu wyróżniono również dwie polskie propozycje z lat 90. – Chcę znać swój grzech Kasi Kowalskiej (166.) oraz Ale jestem! Anny Marii Jopek (210.). Najniżej ocenioną piosenką w rankingu reprezentującą nasz kraj i zarazem ostatnim utworem na liście jest My Słowianie Donatana i Cleo (ostatnie, 250. miejsce).

A wy którą polską piosenkę z Eurowizji lubicie najbardziej? Też na pierwszym miejscu postawilibyście Michała Szpaka?

10 najwyżej ocenionych polskich piosenek na Eurowizji:

Roksana Węgiel na Eurowizji 2019 w Tel Awiwie! Polka wystąpi w wielkim finale show!

Eurowizja 2019: TVP ma już swojego faworyta! Megagwiazda pojedzie tylko pod jednym warunkiem

Michał Szpak skomentował sukces Roksany Węgiel. Jest bezlitosny dla jurorów Eurowizji [WIDEO]


michal szpak eurowizja 2016 wystep proba video

Michał Szpak występ na Eurowizji 2016

Niezapomniane kreacje polskich gwiazd na Eurowizji: Ich Troje, Eurowizja 2003

Niezapomniane kreacje polskich gwiazd na Eurowizji: Ich Troje, Eurowizja 2003

Justyna Majkowska z Ich Troje na Eurowizji 2003

Justyna Majkowska z Ich Troje na Eurowizji 2003

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×