Eurowizja 2018: Izrael zdetronizowany! Na chwilę przed konkursem pojawił się nowy faworyt! Seksbomba z Cypru przegoniła wszystkich!

Eurowizja 2018 Cypr Eleni Foureira Fuego kim jest? piosenka

Eurowizja 2018 Cypr Eleni Foureira Fuego kim jest? piosenka

Cypr na Eurowizji 2018. Eleni Foureira z piosenką Fuego

Ale niespodzianka! Na chwilę przed pierwszym półfinałem Eurowizji 2018 pojawił się nowy faworyt do zwycięstwa całego konkursu. Przez tygodnie pierwsze miejsce w rankingu bukmacherów okupował Izrael, tymczasem Netta z piosenką TOY musi ustąpić nowemu faworytowi, którym została Eleni z Cypru.

Pierwszy półfinał Eurowizji 2018: Wszyscy uczestnicy. Kto ma najlepszą piosenkę? Oto faworyci

Kim jest Eleni Foureira z Cypru?

Kto reprezentuje Cypr na Eurowizji 2018? W tym roku jest to Eleni Foureira z piosenką Fuego.

Eleni Forueira ma 31 lat, urodziła się w Albanii i na co dzień mieszka w Atenach. Oprócz muzyki, zajmuje się także aktorstwem, tańcem, a także projektowaniem ubrań.

Reprezentantka Cypru na Eurowizji 2018 swoją przygodę z muzyką rozpoczęła od występów z zespołem Mystique, w którym śpiewała przez dwa lata. Eleni opuściła grupę w 2009 roku i skupiła się na karierze solowej. W sumie wydała cztery płyty: Eleni Foureira, Ti poniro mou zitas, Anemos agapis i Vasilissa. Ostatni album Foureiry ukazał się 11 grudnia 2017 roku i dotarł do 15 miejsca najchętniej kupowanych płyt w Grecji.

Eleni Foureira jest obecnie jedną z największych gwiazd w Grecji i na Cyprze. Publiczność może oglądać ją także w roli jurorki w tamtejszej edycji programu So You Think You Can Dance.

Na Instagramie Eleni Foureira ma prawie pół miliona fanów. Często umieszcza zdjęcia z występów, chętnie odsłania ciało i dzieli się z fanami swoimi nowymi piosenki:

Jak Eleni Foureira z Cypru została wybrana na Eurowizję 2018?

Eleni swoją piosenkę Fuego zgłosiła do cypryjskich preselekcji, które organizowała stacja CyBC. Co ciekawe, wokalistka wielokrotnie próbowała swoich sił w greckich eliminacjach, ale za każdym razem jej utwory przepadały bez echa, a gdy już udało się jej zakwalifikować (2016 i 2017 rok), przegrywała z poprzednimi reprezentantami kraju.

Greczynka w barwach Cypru zaśpiewa na Eurowizji 2018 piosenkę Fuego, którą napisał dla niej grecko-szwedzki producent muzyczny Alex Papaconstantinou. Utwór wykonuje w języku angielskim, a słowo „fuego”, z hiszpańskiego, oznacza „ogień”.

Kto z Cypru na Eurowizji 2018? Eleni Foureira - Fuego

Kto z Cypru na Eurowizji 2018? Eleni Foureira – Fuego

Gromee i Lukas Meijer wystrzelili w górę! Dzisiaj pierwszy półfinał Eurowizji 2018, a my sprawdzamy jakie szanse na wygraną ma Polska

Cypryjska piosenka Fuego na Eurowizję 2018

Cypr na Eurowizji. Najwyżej ocenione piosenki

Cypr dołączył do konkursu Eurowizji w 1981 roku i dotychczas brał udział 31 razy. Najwyżej ocenione cypryjskie piosenki to te z 1982, 1997 i 2004 roku – wszystkie trzy zajęły piąte miejsce.

Ciekawostką jest fakt, że Cypr co roku otrzymuje najwyższą notę, czyli „12 punktów”, z Grecji, od kiedy tylko wprowadzono system audiotele (1998 rok).

Netta Barzilai z Izraela faworytką Eurowizji 2018! Zaczęła od występów na weselach, a dzisiaj jest największą gwiazdą w swoim kraju! [WIDEO]

Tekst piosenki Fuego z Cypru na Eurowizji 2018

Take a dive

Into my eyes

Yeah the eyes of lioness

Feel the power

They ain’t lying

A little look

A little touch

You know the power of silence

Yeah keep it up keep it up

I was looking for some high high highs yeah

Till I got a doze of you

U got me pelican fly fly flyin’

Coz I’m way up and I ain’t comin’ down, keep taking me higher ah yeah ah yeah ah yeah yeah ah yeah ah yeah

Coz I’m burning up and I ain’t coolin’ down, yeah I got the the fire ah yeah ah yeah ah yeah yeah ah yeah ah yeah

Fuego

Fuego

Take me in

Take a breath

Ain’t no hidden agenda

What u see is what u get

Oh your love is like wild wild fire

U got me pelican fly fly flyin’

Gromee i Lukas Meijer wystrzelili w górę! Dzisiaj pierwszy półfinał Eurowizji 2018, a my sprawdzamy jakie szanse na wygraną ma Polska


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×