Eurowizja 2022. Ochman wystąpił i znowu się TO wydarzyło! Wielka wpadka była DOKŁADNIE przemyślana

Eurowizja 2022. Występ Krystiana Ochmana w finale

Eurowizja 2022. Występ Krystiana Ochmana w finale

Eurowizja 2022: Występ Krystiana Ochmana w finale. Okazuje się, że szeroko komentowana po półfinale wpadka była genialnym posunięciem reżysera występu. Zobacz, jak reprezentował Polskę z River. Jak mu poszło? 

Krystian Ochman wszedł do finału 66. konkursu Eurowizji. W Turynie dał z siebie wszystko, i choć można było odczuć nieco tremy, jego głos zabrzmiał fenomenalnie. Michał Szpak, który dobrze zna eurowizyjne realia, bo wyśpiewał dla Polski 8. lokat, skomentował półfinałowy występ Krystiana. Nie krył, że jest fanem Ochmana.

Krystian – wybitny wokal. Kocham go zresztą, nigdy tego nie ukrywałem. W „The Voice” na dźwięk jego głosu serce i intuicja powiedziały mi, że zajdzie do tego miejsca.  Co ciekawe, kiedy o nim myślałem, prowadząc go w programie, jako wzór i inspiracja przyświecał mi reprezentant Australii Sheldon Riley… I proszę – spotkali się na jednej scenie! Cudowny występ, pod względem wokalu niesamowity! Kocham to, co robi jego głos – Szpak podzielił się opinią z serwisem Pudelek.

Dość krytycznie ocenił jednak warstwę wizualną show:

Tancerze i „krople spływające po ekranie” – nie rozumiem. Po co? Ogólnie jestem zdziwiony.

Przypuszczamy, że krople miały nawiązywać do tytułu przeboju Ochmana – River. Wielu osobom jednak bardzo podobała się ta oprawa graficzna. Jej fanem jest m.in. Jacek Kurski, który bardzo zachwalał ją za pośrednictwem Twittera.

Pewne jest, że występ spodobał się Europejczykom i nasz rodak wszedł do finału konkursu. Jak zaprezentował się na scenie 14 maja podczas ostatecznej rozgrywki?

Eurowizja 2022 – finał. Występ Krystiana Ochmana

O ile występ w półfinale był zachwycający, a internauci z całej Europy komplementowali Krystiana Ochmana i River, o tyle finał był jeszcze lepszy. Nasz reprezentant pojawił się na scenie jako 23. i emocjonalnym wykonaniem ponownie porwał zebraną w Turynie publiczność. Wokalista po raz kolejny pojawił się w otoczeniu tancerek w czarnych strojach i z zakrytymi twarzami. Wszystkiemu towarzyszyły też wizualizacje multimedialne, które robiły niesamowite wrażenie, imitując wodę, na której stał piosenkarz, walcząc z otaczającym go żywiołem.

Po występie w półfinale pojawiły się głosy, że na Krystiana wpadła tancerka. Teraz okazuje się, że był to celowy zabieg, wpisujący się w charakter i tekst piosenki. Szeroko komentowana wpadka okazała się elementem choreografii. Wideo poniżej.

Zobacz: Wpadka przed zapowiedzią Polski! Prowadzący się nie popisał!

Oto wyniki głosowania. Krystian Ochman otrzymał 46 punktów od jurorów i 105 od widzów, co razem daje 151 punktów. Więcej przeczytasz tutaj.

Eurowizja 2022 – finał. Faworyci wg bukmacherów

Bukmacherzy tuż przed finałem wytypowali dziesięcioro artystów, którzy ich zdaniem mają największe szanse na tryumf. Na 10. miejscu w ma znaleźć się Serbia, którą reprezentuje wokalistka Konstrakta z piosenką In Corpore Sano. 9. miejsce będzie prawdopodobnie należało do Holandii i Stien den Hollander występującej pod pseudonimem S10 z De diepte. Na 8. miejscu przewidywana jest Norwegia i reprezentujący ją zespół Subwoolfer z Give that wolf a banana. Na 7. miejscu bukmacherzy przewidują Polskę i Krystian Ochman z piosenką River. Na 6. miejscu ma konkurs zakończyć Grecja i Amanda Georgiadi Tenfjord z Die Together. Na miejscu 5. możliwe, że znajdzie się Hiszpania z piosenką Chanel Slo mo. 4. miejsce wg bukmacherów należy do Szwecji, która reprezentuje Cornelia Jakobs z Hold Me Closer. 3. miejsce ma zająć Wielka Brytania i Sym Ryder z utworem Spaceman. 2. miejsce w rankingu bukmacherów zajmują Włochy i Mahmood & BLANCO, którzy zaśpiewają balladę Brividi.

W obliczu wydarzeń na wschodzie Europy propozycja z Ukrainy zajmuje 1. miejsce w rankingach, a więc faworytem tegorocznego konkursu jest Orkiestra Kałusza z piosenką Stefania.


Eurowizja 2022. Występ Krystiana Ochmana w finale

Eurowizja 2022. Występ Krystiana Ochmana w finale

Eurowizja 2022. Występ Krystiana Ochmana w finale

Eurowizja 2022. Występ Krystiana Ochmana w finale

Eurowizja 2022. Występ Krystiana Ochmana w finale

Eurowizja 2022. Występ Krystiana Ochmana w finale

Komentarze

 • Gość pisze:

  Wielkie brawa dla Ukrainy za oddanie 0 głosów na Polskę . I oni zwą sie naszymi przyjaciółmi . Wstyd i jawna kpina !!!

  • Gość pisze:

   WSTYD masz rację…. my 12 pkt a nasi „przyjaciele” 0 pkt… kolejna dla nas „SZKOŁA” żal….

  • Przyjaciel pisze:

   NIESTETY masz rację…..Polska 12 pkt a dla nas „przyjaciele z ukrainy” 0 0 0 pkt…DNO ŻENADA WSTYD…kolejna gorzka nauczka….

  • Gość pisze:

   👌

  • Gość pisze:

   Słuchaj… jest to konkus w którym ludzie oceniają PIOSENKE. Polityka nie ma z tym nic wspólnego ale musze ci przyznać racje, mogli przynajmniej dac nam 1 albo 2 punkty

  • Gość pisze:

   To prawda. Dobrze, że chociaż od ukraińskich widzów otrzymaliśmy max. Dobrze, że Polska pomaga, ale za dużo wazeliny w innych tematach. Jeszcze się nie nauczyli, że Polskę ma się w dupie. Oby tylko Pan Kurski nie wyskoczył z propozycją organizacji kolejnego konkursu w Polsce. Niech to robi Wielka Piątka.

 • Emmsik pisze:

  Spieprzac z tym konkursem po cholerę my się tam na to równo kochamyamy swoje festiwale i też pokażmy Europie środkowy palec A tego ze od Ukrainy nawet 1pkt to już jest naprawdę przykre tak właśnie jest doceniana Polska dostajemy kolejny policzek czas najwyższy postawić się solidnie tej chorej europie krystian zostanie gwiazda i bez tego syfu eurowizyjnego

 • Fanka z Niemiec. pisze:

  Krystian zaprezentował swój warsztat wokalny. Dla mnie jego występ był wzruszającym przeżyciem. Życzę dalszych sukcesów w karierze. Pewnego dnia wystąpi w Las Scali. Pozdrawiam.

 • Gość pisze:

  Taki live zdrowia jak zwykle niemcy ostatni ale gospodarka nr1 ha ha coś za coś a wygrała ukraina biznes jest biznes i to tyle

 • Gość pisze:

  Nawet jednego punktu od Ukrainy dla Polski. Przykre.

 • Gość pisze:

  Patrzcie jak głosują Polska Ukrainie 12 pkt a Ukraina Polsce 0

  • Gość pisze:

   I dobrze. Bo głąby muszą dostac 100 razy łomot i tak sie nie nauczą aby nie wchodzić w d…

 • Gość pisze:

  Brawo. Super występ. Niezależnie od wyniku i tak już wygrał 🤩🤩🤩

 • Gość pisze:

  Fantastyczny występ! Musi być w pierwszej piątce!!! Do zobaczenia na koncertach od czerwca w Bielsko Białej, w Krakowie, Poznaniu, Łodzi i Zabrzu!! Będzie pięknie!!!

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×