To ona ma jechać na Eurowizję 2022! Wypłynęło nazwisko najpoważniejszej kandydatki. Jej piosenka jest już hitem

Eurowizja 2022

Eurowizja 2022

Kto z Polski na Eurowizję 2022? Pojawiły się przecieki dotyczącej jednej z kandydatek. Na scenie jest świeżynką, ale jej piosenki to przeboje. Kim jest Daria Marx, która chce jechać do Turynu z hitem Paranoia?

Eurowizja to międzynarodowy konkurs muzyczny, który organizowany jest od 1956 roku. Na scenie pojawiali się artyści m.in. z: Gruzji, Azerbejdżanu, Izraela, Maroka, Australii oraz Polski. Swego czasu planowany był nawet debiut Libanu. Reprezentant danego kraju wykonuje utwór, który powstał specjalnie na tę okazję. Po występach następuje etap głosowania.

W poprzednich latach konkurs zwyciężyli m.in.: Celine Dion, Conchita Wurst, Jamala, Alexander Rybak oraz zespół ABBA. Ubiegłoroczną edycję wygrali reprezentanci Włoch, czyli rockowy zespół Måneskin. Jeśli chodzi o Polskę, o zwycięstwo otarła się Edyta Górniak, która w 1994 roku wystąpiła na Eurowizji z utworem To nie ja. Brawurowe wykonanie zapewniło artystce 2. miejsce. W pierwszej 10. wielkiego finału znalazło się jeszcze tylko dwóch naszych reprezentantów – Ich Troje (7. miejsce w 2003 roku) i Michał Szpak (8. – w 2016).

Konkurs Piosenki Eurowizji od lat odbywa w ojczyźnie reprezentanta, z którego pochodzi zwycięzca. Tym razem wydarzenie odbędzie się w Turynie. Występy będą transmitowane na żywo w dniach: 10, 12 i 14 maja 2022 roku.

Eurowizja – zamieszanie wokół reprezentanta Polski

Eurowizja zapewnia widzom wiele emocji. Nic więc dziwnego, że chcieliby widzieć na niej godnego reprezentanta, który zapewni wysokie miejsce w tabeli. Rok temu Polskę reprezentował Rafał Brzozowski, co spotkało się z falą krytyki.

Nie do końca było wiadomo, dlaczego akurat on został wybrany, ponieważ rok wcześniej odbył się lokalny konkurs Szansa na sukces, który wygrała Alicja Szemplińska. To ona miała jechać na Eurowizję w 2020 roku, jednak z uwagi na wybuch pandemii koronawirusa wydarzenie zostało odwołane. Artystka sama była w ogromnym szoku, bo sądziła, że weźmie udział w konkursie rok później. Warto jednak zaznaczyć, że nadawca publiczny miał prawo do wskazania innego artysty.

Eurowizja 2022. Daria Marx z Paranoia z Polski?

W tym roku również nie brakuje kontrowersji związanych z wyborem reprezentanta. Do 20 listopada otwarta jest lista zgłoszeń, dzięki czemu artyści mogą wysyłać swoje propozycje utworów. Specjalnie powołana komisja wybierze zwycięzcę, który pojedzie na Eurowizję. Wiadomo, że chrapkę na występ przed ponad 200 miliardami widzów na świecie mają m.in. Lidka KopaniaSiostry SzczepańskieSaszan. Tymczasem serwis kobieta.pl w poniedziałek doniósł, że decyzja TVP już zapadła, co budzi kontrowersje, z uwagi na fakt, że przyjmowanie zgłoszeń wciąż trwa.

Portal podał, że nasz kraj zaprezentuje we Włoszech Daria Marx Marcinkowska. Wokalistka dała się poznać szerszemu gronu w 10. edycji programu The Voice of Poland. Przed publicznością i jury zaśpiewała utwór Sama Smitha Lay Me Down. Udało jej się odwrócić wszystkie fotele, jednak pożegnała się z talent show na etapie bitew.

Dziennik Eurowizyjny nieoficjalnie poinformował, że Daria Marx wysłała piosenkę na Eurowizję 2022. Na eliminacje zgłosiła hit Paranoia, którego teledysk wyświetlono już ponad 2 miliony razy – a to wszystko w miesiąc po przemierze. Do tego utwór regularnie gości na playlistach rodzimych rozgłośni radiowych.

Serwis poświęcony Eurowizji zwrócił uwagę na fakt, że publikacja, w której portal Kobieta.pl najpierw zapewniał o wyborze wokalistki na reprezentantkę Polski, została poprawiona. Nadano jej nowy ton:

Rano portal był tego pewien, teraz dodał słowa „prawdopodobnie” czy „prawie przesądzone” by wybrnąć z oskarżeń o fake news. Wiadomo jednak, że żadna decyzja w sprawie reprezentanta jeszcze nie zapadła, gdyż etap zgłoszeniowy nawet nie został zamknięty, a komisja nie rozpoczęła jeszcze prace – czytamy w publikacji z 17 listopada.

Paranoia na Eurowizji 2022? Jak utwór Darii Marx przyjęli fani?

Zdania fanów Eurowizji na temat utworu są podzielone – jedni chętnie widzieliby Darię w Turynie (chociaż obawiają się o występ sceniczny i energię), a inni liczą na to, że wśród zgłoszeń znajdzie się jednak coś lepszego i bardziej oryginalnego. Najpewniej Telewizja Polska przekaże więcej informacji o procesie zgłoszeniowym, gdy takowy już się zakończy – kwituje „Dziennik Eurowizyjny”.

A jakie opinie pojawiają się pod piosenką Darii Marx? Oto jedne z najwyżej ocenionych przez użytkowników YouTube’a:

 • I taka piosenka powinna iść na Eurowizję 😉 Naprawdę mega utwór.
 • Ta piosenka powinna być na Eurowizji i zdecydowanie byśmy to wygrali, Daria mistrzostwo!
 • Myślę, że na Eurowizji byłoby wysokie miejsce 🙂 Może wkońcu byśmy się wybili z czymś dobrym! 🙂
 • Genialna piosenka, aż prosi się żeby taką własnie piosenke wysłać na Eurowizje. Wkońcu byśmy wysłali piosenke na poziomie światowym.
 • Powinni to grać w rozgłośniach radiowych w Australii. Byłby hit.
 • Blagam, niech ta informacja o Eurowizji okaze sie prawdziwa.

Piosenkę Darii Marx Paranoia, z którą chce jechać na Eurowizję 2022, możecie posłuchać poniżej.

Kim jest Daria Marx (Daria Marcinkowska)?

Daria Marx z piosenką Paranoia pojedzie na Eurowizję 2022? Zanim poznamy ostateczną decyzję TVP, a ta ma zostać przekazana najpóźniej 2 stycznia, przybliżamy sylwetkę jednej z najpoważniejszych kandydatek do miana reprezentantki Polski. Kim jest Daria Marx?

 • Prawdziwe nazwisko: Daria Marcinkowska
 • Data urodzenia (wiek): 25.10.1995
 • Pochodzenie: Łaziska Górne
 • Wzrost: 165 cm
 • Piosenki: Leave a Sign, Paranoia, Love Blind
 • Instagram: @itsdariamarx
 • Facebook: @dariamarxmusic

Daria Marx Marcinkowska

Daria Marx Marcinkowska

Daria Marx Marcinkowska

Daria Marx Marcinkowska

Daria Marx Marcinkowska

Daria Marx Marcinkowska

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×