Wirtualna Polska

Dłonie króla Karola III pod lupą Anglików. Dopatrzyli się groźnej choroby. Na doniesienia mediów zareagowała brytyjska służba zdrowia

Dłonie króla Karola III pod lupą Anglików. Dopatrzyli się groźnej choroby. Na doniesienia mediów zareagowała brytyjska służba zdrowia

Król Karol

Król Karol III objął tron po swojej zmarłej matce. W ostatnich dniach życia Brytyjczyków niepokoiły jej dłonie. Teraz podobne sygnały dostrzegli w wyglądzie jej syna. Co się dzieje?

Wirtualna Polska

W momencie  śmierci królowej Elżbiety II monarchą automatycznie został najstarszy z synów. Od 8 września 2022 roku jest to król Karol III, a oficjalna koronacja odbyła się 6 maja 2023. Tron odziedziczył po matce, która nosiła koronę przez 70 lat. Była ona najdłużej panującym wśród monarchów świata.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Karol najpierw został oficjalnie zaprzysiężony na następcę Elżbiety II, a moment ten był bardzo wzruszający i podniosły. Towarzyszył mu najstarszy syn William, który jest obecnie pierwszy w kolejce do tronu, a także żona Camilla.

Tuż po śmierci Elżbiety II w sali tronowej w Pałacu św. Jakuba zebrała się Rada Akcesyjna, przed którą król Karol III złożył przysięgę. Po wszystkim nowy władca podziękował za ogromne wyrazy wsparcia, płynące do jego rodziny.

Wiem, że nasz cały naród i mogę powiedzieć, że cały świat współczuje mi tej straty. Jest to ogromne pocieszenie, kiedy dowiedziałem się o wszystkich wyrazach sympatii i współczucia wysyłanych do mnie i mojej rodziny – mówił po proklamacji nowo obrany władca.

Korona trafiła do niego dopiero w maju 2023 roku. Historycznemu momentowi przyglądał się niemal cały świat. Do Opactwa Westminster zjechało się mnóstwo gości, w tym jego syn Harry, który przyleciał z USA.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Palce króla Karola III: czy są oznaką choroby?

Królowa Elżbieta II zaledwie na dwa dni przed śmiercią czuła się na tyle dobrze, że przyjęła w Balmoral mową premier Liz Truss i powierzyła jej stworzenie rządu. Wówczas wszyscy z niepokojem przyglądali się dłoniom monarchini. Były bardzo zasinione, co jak się okazało, nie wróżyło nic dobrego.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Teraz Brytyjczycy z niepokojem przypatrują się dłoniom króla Karola III. Jak podaje brytyjski Express, okazuje się, że najczęstszymi hasłami, które w ostatnich dniach są wpisywane w wyszukiwarki internetowe w Wielkiej Brytanii, są: „kiełbasiane palce” i „palce króla Karola”. Widać, że poddani martwią się o zdrowie 73-letniego monarchy.

Na ten temat postanowiła wypowiedzieć się nawet National Health Service, czyli brytyjska służba zdrowia. Według nich opuchnięte, czyli tak zwane „kiełbasiane palce” króla Karola III nie muszą oznaczać poważnej choroby. Mogą one wynikać z tendencji do gromadzenia się płynów w organizmie, a obrzęk ustępuje po kilku dniach.

Wirtualna Polska

Sytuacja będzie niepokojąca jedynie wówczas, gdy opuchlizna będzie niesymetryczna, lub skóra ulegnie mocnemu zaczerwienieniu. Opuchnięte dłonie mogą świadczyć o zatorach płucnych, czemu towarzyszyłyby ostre duszności, jednak jak wiadomo, w przypadku nowego króla taki objaw nie występuje.

Warto też przyjrzeć się nieco archiwalnym zdjęciom króla Karola III (znajdziecie je w naszej galerii). Można na nich dostrzec, że jego palce od lat wyglądają w ten sposób i raczej nie są, jak w przypadku dłoni jego matki, zwiastunem poważnych problemów ze zdrowiem.


dndnmfmnmf Książę Karol ma opuchnięte dłonie

Książę Karol ma opuchnięte dłonie

Książę Karol ma opuchnięte dłonie

Książę Karol ma opuchnięte dłonie

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Komentarze

 • Gość. Morton. pisze:

  Mój,, ulubionu,,..
  Arystokrata…..

 • Gość kobieta pisze:

  A może to po prostu egzema i dajcie już spokój „dyrdymałom”

 • Gość pisze:

  Od ilu lat to piszą! Jego dłonie są zaprzeczeniem arystokratycznych dłoni o smukłych palcach, ale to geny, które odziedziczył.

  Wirtualna Polska
  Wirtualna Polska
 • Gość 1 pisze:

  Czy żeby opisać przyczynę jego czerwonych palców,trzeba temat rozwłóczyć ,opisać cały jego życiorys,matkę,życie, koronację?Tytuł niby sensacyjny a jedno zdanie na ten temat.Ach z portalików,reklamy,reklamy,kasa,kasa.A ją i tak przelatuję te reklamy nie czytam,te długie wypociny też.Tak że nic z reklamy i przekonania,że jesteście tacy sprytni.My też!

 • Gość Toja pisze:

  Naprawdę nie mogą dać mu leku na odwodnienie? Czy to taki problem?

 • Gość pisze:

  Karolek duzo chleje i ten czerwony nos haaaa

 • Gość pisze:

  Królowa prawdopodobnie dostawała kroplówki,po których występowały krwiaki.

 • Domino pisze:

  To,że ktoś jest dzieckiem rodziców z setką na karku nie znaczy, że można optymistycznie podchodzić do swojego życia. Król od dawna wygląda na mocno nadwyrężonego: chwiejny chód, czerwona twarz, przekrwione oczy. Syn raczej długo nie poczeka na swoją kolej, chyba że medycyna zrobi aż taki postęp.

  Wirtualna Polska
  Wirtualna Polska

Najczęściej czytane dziś

Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować

×