Szukaj

Alicja Janosz znalazła banalne rozwiązanie dla koncertów między blokami. Kasia Kowalska może się uczyć

Kasia Kowalska, Alicja Janosz

Kasia Kowalska, Alicja Janosz

Alicja Janosz jak Kasia Kowalska, tylko bez skandalu. Gwiazda zagrała między blokami koncerty dla Wrocławian. Proste rozwiązanie pomogło jej uniknąć błędu, jaki popełniono w Ciechanowie.

W związku z pandemią koronawirusa organizacja wydarzeń masowych została wstrzymana do odwołania. Oznacza to, że póki co nie zobaczymy swoich ulubieńców na żywo. Na szczęście pojawiają się alternatywne rozwiązania, które pozwalają obejść przepisy. I wcale nie chodzi o popularne koncerty online, a o występy live między blokami.

Niedawno głośno było o koncercie Kasi Kowalskiej w Ciechanowie. Gwiazda weszła na dużą scenę, na której zaśpiewała swoje największe przeboje w podziękowaniu za wsparcie, jakie otrzymała w trudnych dla niej chwilach, gdy jej córka walczyła o życie w londyńskim szpitalu. Całe przedsięwzięcie zakończyło się skandalem. Na miejscu nieoczekiwanie zebrała się spora publiczność, która nie przestrzegała podstawowych zasad bezpieczeństwa, chociażby takich jak zachowanie odpowiedniej odległości. Sprawą zajęła się prokuratura.

Alicja Janosz zagrała między blokami. Kasia Kowalska może się od niej uczyć

Na podobny pomysł wpadła Alicja Janosz. Zwyciężczyni pierwszej edycji Idola, która niedawno wydała płytę z piosenkami dla dzieci (polecała ją nawet Natalia Kukulska), zorganizowała minitrasę po wrocławskich osiedlach w ramach projektu Mobilnej Sceny Strefy Kultury Wrocław.

Organizatorzy koncertów na świeżym powietrzu wpadli na kapitalny pomysł, dzięki któremu uniknęli błędu, jaki popełniła Kasia Kowalska. Wszystkie występy odbywały się bez wcześniejszych zapowiedzi. Nikt nie znał więc dnia, godziny i co najważniejsze – lokalizacji. Dodatkowo rozłożenie małej sceny i wniesienie sprzętu zajęło zaledwie kilka minut i nie wymagało pomocy profesjonalnych techników. W ten sposób Janosz udało się zachować wszystkie standardy bezpieczeństwa.

Dokładna lokalizacja sceny zawsze jest niespodzianką, ponieważ organizatorzy chcą uniknąć niepotrzebnych zgromadzeń. Występy można podziwiać z bezpiecznej odległości – widzowie gromadzą się w oknach i na balkonach, a do współpracy Strefa Kultury Wrocław zaprosiła wrocławskich artystów. Na Popowicach z jazzowym koncertem wystąpił Roland Abreu i Taras Backovskyy, na Gaju swingową potańcówkę urządzili instruktorzy tańca ze szkoły Lindy Szau, a duet Zawartko/Piasecki dostarczyli muzycznych emocji mieszkańcom Grabiszyna – czytamy na stronie Radia RAM.

Pomysł na koncerty odbił się szerokim echem w lokalnych mediach. Wrocławianie są zachwyceni koncepcją koncertów-niespodzianek.

Kiedy wychodzisz na balkon, a tam dobra muza, w wykonaniu dobrego artysty i to za darmochę, a nie grajków, którzy marnie przygrywają i stoją z plastikowym kubkiem – napisał jeden z internautów, który za swój komentarz zebrał ponad 300 polubień.

Sama Alicja nie kryje radości z powodzenia przedsięwzięcia. Na Instagramie zamieściła podziękowania dla organizatorów i publiczności, która przez kilkanaście minut towarzyszyła jej, przesyłając uśmiechy i pozdrowienia z balkonów:

Wciąż czuję wdzięczność za udział w tym pięknym projekcie. Zaskoczenie ludzi wychodzących na balkony i wszystkie oznaki radości totalnie mnie naładowały. Dzięki – napisała Ala.

Wpis skomentowało kilku uczestników koncertu:

  • Dziękujemy za tę dawkę energii.
  • Ale piękna akcja, jesteście super – piszą.

Publiczność zachwycona, a Alicja zadowolona z udanej promocji nowego singla Mam głos.


Alicja Janosz – koncert w czasie kwarantanny

Alicja Janosz – koncert w czasie kwarantanny

Alicja Janosz – koncert w czasie kwarantanny

Alicja Janosz – koncert w czasie kwarantanny

Alicja Janosz – koncert w czasie kwarantanny

Alicja Janosz – koncert w czasie kwarantanny

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×