Wirtualna Polska

Szok! Agnieszka Woźniak-Starak krytykuje „Amerykę Express”: „Jest mi WSTYD za 10 odcinek. Przyjmuję wszystkie zarzuty”

Szok! Agnieszka Woźniak-Starak krytykuje „Amerykę Express”: „Jest mi WSTYD za 10 odcinek. Przyjmuję wszystkie zarzuty”

Agnieszka Woźniak-Starak o 10 odcinku Ameryka Express

„Dziś z przykrością stawiam sobie pytanie, czy powinnam ten program nadal prowadzić?”

Agnieszka Woźniak-Starak zrezygnuje z prowadzenia Ameryka Express?

Wirtualna Polska

Przed chwilą Agnieszka Woźniak-Starak na swoim Instagramie skomentowała program Ameryka Express używając bardzo mocnych słów. Gwiazda poinformowała internautów, że rozważa rezygnację z prowadzenia hitowego formatu TVN-u.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Gospodyni reality-show zapewnia, że nie podpisuje się pod pomysłami producentów i sama jest zniesmaczona tym, co pokazano w 10 odcinku Ameryki Express:

Wstyd mi za 10. odcinek programu Ameryka Express. Mimo że jest to fantastyczny format, w którym oglądamy nie tylko zmagania uczestników, ale również najpiękniejsze zakątki świata i w luźnej, rozrywkowej formie staramy się przybliżyć inne kultury, to zadania przed którymi stawiani są nasi bohaterowie często budzą również moje wątpliwości. Nie biorę udziału w pracach produkcyjnych przy wyborze konkurencji dla uczestników, nie jestem również świadkiem wszystkich zmagań na planie, nie jest to jednak żadnym usprawiedliwieniem, ponieważ jako prowadząca firmuję ten format własną twarzą.

Prawdopodobnie chodzi o zadanie w wyemitowanym w środę odcinku programu Ameryka Express, w którym każda para musiała zdobyć najprawdziwszy peruwiański eliksir miłości i korzystając z jego nadzwyczajnych mocy namówić na pocałunek w usta trzy osoby przeciwnej płci.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Woźniak-Starak zastanawia się nad zrzeczeniem się prowadzenia kolejnych edycji formatu, który doczekał się już trzech sezonów – poprzednie odcinki nagrywane były w Azji:

I dlatego dziś z przykrością stawiam sobie pytanie, czy powinnam ten program nadal prowadzić? Przyjmuję wszystkie zarzuty, zgadzam się z nimi i ze swojej strony mogę powiedzieć jedynie PRZEPRASZAM.

View this post on Instagram

Wstyd mi za 10. odcinek programu Ameryka Express. Mimo, że jest to fantastyczny format, w którym oglądamy nie tylko zmagania uczestników, ale również najpiękniejsze zakątki świata i w luźnej, rozrywkowej formie staramy się przybliżyć inne kultury, to zadania przed którymi stawiani są nasi bohaterowie często budzą również moje wątpliwości. Nie biorę udziału w pracach produkcyjnych przy wyborze konkurencji dla uczestników, nie jestem również świadkiem wszystkich zmagań na planie, nie jest to jednak żadnym usprawiedliwieniem, ponieważ jako prowadząca firmuję ten format własną twarzą. I dlatego dziś z przykrością stawiam sobie pytanie, czy powinnam ten program nadal prowadzić? Przyjmuję wszystkie zarzuty, zgadzam się z nimi i ze swojej strony mogę powiedzieć jedynie PRZEPRASZAM.

A post shared by Agnieszka Woźniak-Starak (@aga_wozniak_starak) on

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Ten odcinek programu, a dokładnie epizod z całowaniem przygodnych osób, było krytykowane zarówno przez widzów, jak i na profilu Codziennika Feministycznego, który wystosował pismo do władz TVN-u i Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Autorki postu żądają niezwłocznego usunięcia budzących skrajne emocje materiałów promujących zadanie z udziałem Filipa Chajzera oraz Tomasza Karolaka:

W dziesiątym odcinku „Ameryka Express”, polskim programie rozrywkowym wyemitowanym dn. 07.11.2018, za którego produkcję odpowiada stacja TVN we współpracy z belgijską firmą Eccholine, uczestnicy i uczestniczki otrzymali kontrowersyjne zadanie pocałowania w usta przypadkowej osoby „płci przeciwnej”… Filip Chajzer, Jakub Urbański i Tomasz Karolak wykonali to zadanie bez wyraźnej zgody nieznajomych kobiet, mieszkanek Limy – kobiety te mówiły „nie”, kręciły głową, próbowały uchronić się od wymuszonego pocałunku, odpychały uczestników. Uczestnicy zaś próbowali przytrzymać je siłą – Tomasz Karolak łapał nieznajome za kark, Filip Chajzer wymusił pocałunek i dotknął biustu przypadkowej kobiety. W dalszej części programu uczestnicy dyskutowali, w jaki sposób można wymusić pocałunek: Jakub Urbański i Tomasz Karolak wymieniali się pochwałami na temat techniki wymuszenia pocałunku poprzez próbę pocałowania w policzek i odwrócenia głowy w ostatniej chwili, by pocałować w usta, na co Karolak pochwalił Urbańskiego słowami „to była dobra technika”

(…)

Całowanie bez zgody jest molestowaniem seksualnym i naruszeniem godności, integralności cielesnej i psychicznej osoby, która tego doświadcza. Prezentowanie tego typu zachowań w komercyjnej stacji, której zadaniem jest wspieranie i propagowanie zachowań prospołecznych i przejrzystych moralnie oraz edukacja w kwestii palących problemów ogólnoświatowych (a jednym z nich jest z pewnością molestowanie seksualne), jest według nas niedopuszczalne, szkodliwe społecznie, godzi w dobre obyczaje i podważa jedną z misji telewizji jasno sformułowaną w regulaminie: „służyć zwalczaniu patologii społecznych”. Za taką patologię można uznać molestowanie seksualne – według badań Fundacji STER niemal 90 proc. Polek doświadczyło w swoim życiu jakiejś formy molestowania seksualnego. Pokazywanie takich treści w reality show, programie oglądanym przez osoby w różnym wieku, także młode obojga płci, jest skandaliczne i wpisuje się w definicję kultury gwałtu, zwalczanej w tej chwili przez rozmaite kraje poprzez zmianę prawa karnego (we Francji za całowanie obcej osoby bez jej zgody, obmacywanie i klepanie w pośladki grozi kara więzienia i grzywna w wysokości od 90 do 750 euro).

Wirtualna Polska

Jak myślicie, czy Agnieszka powinna rezygnować z prowadzenia programu z tego powodu?

Całowanie bez zgody jest molestowaniem seksualnym. Prezentowanie tego typu zachowań w komercyjnej stacji, której…

Opublikowany przez Codziennik Feministyczny Sobota, 10 listopada 2018

Agnieszka Woźniak-Starak kupiła MEGA szpile! Jej mąż o mało nie dostał zawału na ich widok!

Agnieszka Woźniak-Starak w luksusowym futerku na spacerze z psami. Wystylizowała się jak na okładkę „Gali”

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Tak żyją polscy milionerzy. Agnieszka Woźniak-Starak wyprawiła imprezę w swojej willi! Zobaczcie, jak mieszka


Ameryka Express 10 odcinek

Ameryka Express 10 odcinek

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Ameryka Express 10 odcinek

Ameryka Express 10 odcinek

Agnieszka Woźniak-Starak – Ameryka Express, odcinek 8

Agnieszka Woźniak-Starak – Ameryka Express, odcinek 8

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Najczęściej czytane dziś

Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować

×