Szukaj

Księżna Diana po rozwodzie nie mogła nosić ubrań niektórych marek. To przez Camillę

Diana

Diana

Księżna Diana była znana jako ikona mody tamtych czasów. Uwielbiała nosić drogie marki. Jednak po skandalu dotyczącym Camilli Parker-Bowles i księcia Karola nie mogła nosić niektórych z nich.

Księżna Diana bardzo szybko zawładnęła sercami Brytyjczyków. Od momentu, kiedy została żoną brytyjskiego następcy tronu – księcia Karola, została okrzyknięta przez poddanych Królową Ludzkich Serc. Małżeństwo, choć nie należało do szczęśliwych, doczekało się dwóch synów – księcia Williama i Harry’ego. Jej każdy krok, począwszy od ślubu, aż do tragicznej śmierci, śledził cały świat. Po jej odejściu w wielu sercach poddanych zagościła ogromna pustka.

Tuż przed śmiercią między małżonkami nie działo się najlepiej. Książę Karol wdał się w romans z wieloletnią przyjaciółką Camillą Parker-Bowles i ostatecznie zdecydował się na związanie się z nią. Diana obwiniała ją za złe relacje i rozpad pożycia. Jednak rozwód miał wpływ nie tylko na jej życie, gdyż musiała również zmienić swoją dotychczasową królewską garderobę. Zabrakło w niej jej ulubionych marek.

Księżna Diana po rozwodzie nie mogła nosić niektórych ubrań

W zakazanych markach znalazła się między innymi, uwielbiana dotąd przez księżną, firma Chanel. W 2018 roku australijska projektantka Jayson Brunsdon ujawniła powody, dla których Diana nie mogła nosić już strojów z logo tego domu mody. Wyszło to na jaw, gdy w 1996 roku stylista brytyjskiej edycji pisma Harper’s Bazaar zasugerował, że księżna Walii powinna uzupełnić swoją garderobę o kilka par klasycznych butów od Chanel.

Cóż, świetnie by wyglądały w zestawieniu z ubraniami marki Versace.

Jednak otrzymał odpowiedź, której się nie podziewał:

Nie, nie mogę znieść połączenia dwóch liter C.

Najwidoczniej widok logo marki Chanel, podwójnego C, przypominało jej zbyt bolesne chwile dotyczące Camilli i Karola (z angielskiego Charles i Camilla). Jednak nie oznacza to, że całkowicie zrezygnowała z noszenia jej. Dina wybierała te garnitury i akcesoria, które nie zawierały widocznego znaku.


Księżna Diana na niepublikowanym zdjęciu

Księżna Diana na niepublikowanym zdjęciu

Książę Karol, księżna Diana, dzieci

Książę Karol, księżna Diana, dzieci

Księżna Diana w Afryce w 1997 roku

Księżna Diana w Afryce w 1997 roku

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×