ExclusiveMaja Hirsch wróci do "BrzydUli"? Postawiła twarde warunki. Zdradziła nam jakie. "Spodziewałam się, że projekt będzie realizowany w trochę inny sposób"

Maja Hirsch wróci do "BrzydUli"? Postawiła twarde warunki. Zdradziła nam jakie. "Spodziewałam się, że projekt będzie realizowany w trochę inny sposób"

Maja Hirsch wróci do BrzydUli?
Maja Hirsch wróci do BrzydUli?

17.03.2022 10:40, aktual.: 17.03.2022 16:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

BrzydUla jest jednym z największych telewizyjnych hitów ostatnich dekad, jakie wyemitowano w polskiej telewizji. Pierwsza część przygód inteligentnej, ale niezbyt urodziwej Uli Cieplak przyciągała przed telewizory kilkumilionową publiczność.

Produkcja cieszyła się na tyle dużą sympatią, że widzowie nagrodzili ją TeleKamerą w kategorii Najlepszy serial. Tym większa była radość fanów, gdy Julia Kamińska i Filip Bobek oznajmili na kanapach w Dzień Dobry TVN, że powstanie kontynuacja telewizyjnego hitu, w którym grają główne role.

W drugiej części nie zabrakło także Mai Hirsch, wcielającej się w postać chłodnej i wyniosłej bizneswoman – Pauliny Febo. Jej wątek został niespodziewanie wyciszony w ubiegłym roku. Bohaterka Hirsch wyleciała do Włoch po tym, jak firma, której była prezesem, zaczęła mieć coraz większe problemy wizerunkowe. Od tego czasu w BrzydUli nie pojawiają się nowe wątki z udziałem gwiazdy.

Maja Hirsch o powrocie do BrzydUli. Czego oczekuje od produkcji?

Maja w rozmowie z reporterką Jastrząb Post zdradziła, że z sentymentem wspomina pracę na planie, ale uważa, że druga część trwa już zdecydowanie za długo. Odpowiedziała też na komentarz Małgorzaty Sochy, która przed naszą kamerą wyznała, że być może BrzydUla doczeka się trzeciej części.

Nie ma mnie. Z wielką tęsknotą myślę o tym projekcie. Bardzo dobrze myślę o tym projekcie, natomiast powiem tak: po pierwsze nie byłam przygotowana na to, że ten projekt będzie trwał tak długo. A trwał dłużej niż zakładaliśmy. I nie wiadomo, czy jeszcze nie będzie kontynuowany. Tego nie wiemy, bo słyszałam wypowiedzi Julii i Małgosi Sochy, które powiedziały w Waszym wywiadzie.

Serialowa Paulina miała zupełnie inne wyobrażenie na temat nowej BrzydUli:

Nie wiem jak to się wszystko ułoży. Spodziewałam się tego, że po roku realizacji tego projektu, projekt będzie realizowany w trochę inny sposób. I czekałam na to. Niestety – stało się tak, że z różnych względów projekt nie spowolnił  tempa. Jest on realizowany tak samo intensywnie, dosyć szybko. Ja już nie chciałam pracować w takim kształcie tego serialu.

Na co liczyła Maja?

Byłam przygotowana, że będzie większa przerwa, że będzie większy zapas scenariuszy, gdzie będziemy wiedzieli co się z tymi naszymi bohaterami stanie i gdzie będziemy po prostu lepiej przygotowani. W związku z tym, nie chciałam kontynuować tej współpracy. To był mój świadomy wybór. Cieszę się, że mogłam wybrać świadomie, że jestem skierowana na własną intuicję i na to, że wybieram jak mogę pracować. Ku oczywiście niezadowoleniu innych osób. Jest mi miło, że ludzie tęskną za tą postacią. Bardzo jestem za to wdzięczna i bardzo dziękuję.

Hirsch mimo wszystko jest wdzięczna za ponowną możliwość zagrania czarnego charakteru:

Ja się bardzo cieszę, że mogłam realizować ten drugi sezon, bo ja tam zagrałam mnóstwo fajnych scen. Jestem wdzięczna scenarzystom i będę na pewno wracać do tego projektu, i oglądać tę "BrzydUlę 2". Cieszę się, że mogłam się spotkać z kolegami na planie.

Aktorka nie odeszła definitywnie. W rozmowie z Jastrząb Post rzuciła rękawicę produkcji:

A to co będzie? Nie wiadomo, czy Paulina Febo jeszcze nie wróci. Nikt o tym nie powiedział, nikt nie przekreślił historii, nikt nie uśmiercił tej bohaterki. Zobaczymy. Ja jestem otwarta. Powiedziałam Piotrowi Jaskowi, że jeżeli tylko będą chcieli kontynuować mój wątek, to niech zadzwonią.

Jakie warunki postawiła aktorka?

Musiałaby się zmienić system pracy, musielibyśmy usiąść do rozmów, żeby te rozmowy były spokojne, żeby się do tego przygotować, jak to ma wyglądać itd. I wtedy myślę, że musielibyśmy ustalić, żebym ja wiedziała, w czym biorę udział tak naprawdę.

Żałujecie, że Mai nie ma już w BrzydUli?

Maja Hirsch w serialu BrzydUla
Maja Hirsch w serialu BrzydUla
Maja Hirsch w serialu BrzydUla
Maja Hirsch w serialu BrzydUla
Maja Hirsch
Maja Hirsch
Maja Hirsch | fot. AKPA
Maja Hirsch | fot. AKPA
Maja Hirsch
Maja Hirsch
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także