NewsyKsiążę Harry i Meghan wygłosili oświadczenie. Ani słowa o księżnej Kate?

Książę Harry i Meghan wygłosili oświadczenie. Ani słowa o księżnej Kate?

Oświadczenie księcia Harry'ego i Meghan
Oświadczenie księcia Harry'ego i Meghan
Źródło zdjęć: © ONS
22.02.2024 11:55

Ostatnie tygodnie dla rodziny królewskiej nie są najłatwiejsze. Problemy zdrowotne ma zarówno król, jak i księżna Kate. Wydawać by się mogło, że właśnie w tej sprawie książę Harry i jego żona Meghan zabiorą głos. Nic bardziej mylnego. Temat ich oświadczenia mocno szokuje.

Książę Harry i Meghan Markle od dłuższego czasu mają niezwykle oziębłe stosunki z resztą royalsów. Problemy pojawiły się, gdy brat Williama zdecydował się wyjść za amerykańską aktorkę. Napięcia narastały, aż w końcu Harry postanowił odejść z rodziny królewskiej, chcąc prowadzić bardziej prywatne i niezależne życie. Od tego momentu mieszkają w USA i chętnie wypowiadają się na tematy rodzinne, wyciągając na światło dzienne coraz to bardziej kontrowersyjne fakty.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Meghan i Harry wydali oświadczenie. Wspominają w nim o rodzinie królewskiej?

Książę Harry i Meghan cały czas prowadzą wiele projektów, które zapoczątkowali jeszcze przed wystąpieniem z royalsów. Jednym z nich jest Invictus Game, które stworzył sam Harry. To międzynarodowe zawody skierowane do żołnierzy i weteranów wojennych rannych w misjach w kraju i poza granicami. I jako że odbędą się one równo za rok, Harry i Meghan odwiedzili Kanadę, gdzie w 2025 roku odbędzie się kolejna edycja. Książę nie ukrywa jak te igrzyska są dla niego ważne, czemu dał upust na łamach "People". Wraz z żoną wydał oświadczenie zachwalające Kanadę i Kanadyjczyków.

Kochamy to, że mogliśmy być ponownie w Kanadzie, miejscu tak ważnym dla nas obojga. (...) Czuliśmy niezwyciężonego ducha i podekscytowanie w Whistler i Vancouver, więc jesteśmy dozgonnie wdzięczni organizatorom za takie przyjęcie. Odliczamy dni do naszego powrotu - napisał Harry.

Problemy rodziny królewskiej. Książę Harry zdaje się nie przejmować całą sytuacją

Początek 2024 roku dla rodziny królewskiej jest niezwykle trudny. Najpierw kilka tygodni w szpitalu spędziła księżna Kate, która przeszła operację jamy brzusznej. Następnie zaplanowany zabieg przeszedł król Karol III, u którego chwilę później wykryto nowotwór. I choć Harry pojawił się u ojca, to jego wizyta potrwała niecałą godzinę, a kilka dni później był już w USA, bowiem przygotowywał się do wizyty w Kanadzie na wspomnianym odliczaniu do Invictus Games.

Książę Harry i Meghan Markle zdają się nie przejmować rodziną królewską
Książę Harry i Meghan Markle zdają się nie przejmować rodziną królewską© ONS
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także