NewsyKrzysztof Skiba uderzył w protesty rolników: "To nie jest przypadkowe"

Krzysztof Skiba uderzył w protesty rolników: "To nie jest przypadkowe"

Krzysztof Skiba uderzył w rolników?
Krzysztof Skiba uderzył w rolników?
Źródło zdjęć: © fot. Instagram

27.02.2024 12:35, aktual.: 27.02.2024 12:48

Krzysztof Skiba opublikował wpis, który nawiązuje do wojny w Ukrainie. Znalazło się tam jednak miejsce na polski wątek. Chodzi o protesty rolników. Co napisał znany z ciętego języka muzyk?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Krzysztof Skiba to nie tylko muzyk, ale także satyryk, który nie raz zamieszczał dosadne komentarze na temat otaczającej nas rzeczywistości, a często także na temat polityków. Co napisał teraz?

Waldemar z "Rolnik szuka żony" jedzie na protest rolników do Warszawy

Jeden z uczestników ostatniej edycji "Rolnik szuka żony", Waldemar, potwierdził, że gdy rolnicy protestują, on nie zamierza siedzieć z założonymi rękami.

Cześć, kłaniam się nisko. Możecie mnie kojarzyć z programu "Rolnik szuka żony". Oczywiście, że popieram protesty. To jest moja branża. Jestem całym sercem z rolnikami i popieram wszelkie protesty, które tutaj są. Nie jest za dobrze z sytuacją rolnictwa w Polsce i popieram protestujących w 100 proc. Wybieram się również z taką inicjatywą od nas, czyli od osób z województwa kujawsko-pomorskiego. Jedziemy busem z naszymi sąsiadami z okolic Inowrocławia na warszawski protest, który odbędzie się we wtorek, 27 lutego, żeby wesprzeć rolników i walczyć o nasze interesy - powiedział "Wieściom rolniczym".

Swoje poparcie dla protestów wyrazili też np. Paweł Bodzianny oraz Ania i Grzegorz Bardowscy.

Krzysztof Skiba wspomniał o protestujących rolnikach

Skiba wypowiedział się na temat II wojny światowej i porównał ówczesną sytuację do tej, którą mamy obecnie. Porównał propagandę, która istniała w 1939 roku do obecnych działań niektórych grup ludzi.

Krzysztof Skiba nawiązał przy tym do protestów rolniczych, które dzieją się w całej Polsce. Muzyk wyraził opinię, że są one sterowane przez ludzi, którym wojna w Ukrainie jest na rękę.

To, co się dzieje obecnie w Polsce, czyli protesty rolników, nie jest przypadkowe. Wystarczy przypatrzeć się ludziom, którzy stoją za protestami - napisał Skiba. - Rosjanie to wybitni szachiści. Zawsze mieli swoich ludzi u nas.

Czyżby muzyk uważał, że osoby, które organizują protesty, nie miały czystych intencji?

Krzychu, nie wpisuj się w narrację wojenną plis. Wszyscy powinni być przeciwko wojnie i robić wszystko, żeby jej nie było - poprosił jeden z fanów Big Cyc.

Skiba odpisał mu od razu.

Ależ ja chce pokoju, ale moje chcenie nie ma nic do rzeczy. Putin jest agresorem i oby nie dotarł do nas. Uważam że są coraz mniejsze szanse na to.

Co Wy na to?

Krzysztof Skiba mówi o protestach rolników
Krzysztof Skiba mówi o protestach rolników © Instagram.com
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także