NewsyKoronawirus w TVP. Stacja podjęła radykalne kroki

Koronawirus w TVP. Stacja podjęła radykalne kroki

Koronawirus w TVP
Koronawirus w TVP
Zuza Maciejewska
21.07.2020 11:40, aktualizacja: 21.07.2020 13:23

Koronawirus w Polsce nie odpuszcza. Chociaż rząd złagodził niektóre obostrzenia i pozwala na prowadzenie większości działalności, liczba osób zarażonych COVID-19 cały czas jest bardzo wysoka. Od początku epidemii odnotowano ponad 40 tysięcy osób chorych. Wśród nich jest też gwiazda serialu Przyjaciółki

Pomimo tego, że produkcja nie chce zdradzić tożsamości osoby, która zmaga się z koronawirusem, prace na planie zostały wstrzymane. Jak informuje Fakt, wiele na to wskazuje, że ruszą dopiero w momencie, gdy zagrożenie minie:

Nie ma szans, by przez najbliższe dwa, trzy tygodnie zdjęcia zostały wznowione. Ekipa ma nadal robione testy. Nawet gdyby udało się wrócić na plan w sierpniu, to jest duże ryzyko, że nie damy rady nakręcić odcinków do jesiennej ramówki — mówi tabloidowi osoba z produkcji serialu.

Koronawirus w TVP. Stacja wydaje oficjalny komunikat

Koronawirusa wykryto nie tylko u gwiazdy Przyjaciółek, ale także u pracownika łódzkiego oddziału TVP. Podjęto natychmiastowe kroki. Szybka reakcja zapobiegła dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa, o czym zapewnia biuro prasowe telewizji:

Osoba ta została szybko zdiagnozowana i odizolowana. Natychmiast zostały przebadane osoby, które miały z nią bezpośredni kontakt, wszystkie mają wynik negatywny

Nie da się ukryć, że od początku pandemii Telewizja Polska dba o bezpieczeństwo pracowników. Część z nich pełni swoją pracą zdalnie albo w systemie zmianowym. Aktorom seriali, takich jak m.in. M jak miłość, robione są testy. Niektóre z programów są realizowane w zewnętrznych studiach.

Pracownikowi TVP, który zmaga się z COVID-19, życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Koronawirus w TVP
Koronawirus w TVP
Koronawirus w TVP
Koronawirus w TVP
Koronawirus w TVP
Koronawirus w TVP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także