Gwiazdy na Hubertusie 2022 w Gałkowie: Agnieszka Woźniak-Starak, Natalia Klimas, Borys Szyc

Hubertus w Gałkowie 2022

Hubertus w Gałkowie 2022

21. Wielki Bieg Św. Huberta w Stadninie Koni Ferensteinów w Gałkowie. Na imprezie nie zabrakło gwiazd. Zobaczcie zdjęcia z imprezy plenerowej.

Bieg Świętego Huberta to dla jeźdźców jedno z ważniejszych wydarzeń w kalendarzu. Organizowany jest w okolicy 3 listopada i jest to tradycyjny bieg myśliwski na cześć św. Huberta – patrona jeźdźców, leśników i myśliwych.

Zazwyczaj rozpoczyna się wspólnym wyjazdem w teren zakończonym gonitwą za lisem. Lis, czyli doświadczony jeździec oznaczony lisią kitą, ucieka, po wyznaczonym terenie gonitwy. Osoba, która zerwie lisią kitę, zostaje lisem w następnym roku lub w następnej gonitwie. Zasady ustalane są wcześniej, a lis najczęściej ma możliwość schowania się w norze,  czyli ustalonym wcześniej miejscu, gdzie nie można go złapać.

W zależności od zaawansowania uczestników, gonitwę można zamienić na szukanie lisa, czyli ukrytej kity. To bezpieczniejsza wersja Hubertusa, która rozpoczyna się wyjazdem w teren zakończonym na wyznaczonym miejscu, gdzie schowany jest lis.

Imprezę zazwyczaj kończy biesiada przy ognisku i tradycyjnych daniach. W wielu stajniach organizowane są Hubertusy urozmaicone zawodami lub grami zręcznościowymi, a nawet przebierane. Pełen atrakcji bieg odbył się 8 października także w Stadninie Koni Ferensteinów w Gałkowie. Kto się tam pojawił?

Gwiazdy na Hubertusie 2022 w Stadnie Koni Ferensteinów w Gałkowie

8 października już po raz 21. odbył się Wielki Bieg Św. Huberta w stadninie w Gałkowie. Na uczestników czekała wyprawa konna po zakątkach Puszczy Piskiej, przeprawa przez rzekę Krutynię, pokazy jeździeckie, pogoń za lisem oraz piknik w stadninie, a także wiele innych atrakcji.

Tego dnia w Gałkowie, oprócz gospodyni, czyli Karoliny Ferenstein-Kraśko, pojawili się znani i lubiani: Agnieszka Woźniak-Starak, Dorota Weka, Natalia Klimas, Borys Szyc i Justyna Szyc-Nagłowska. 

Zajrzyjcie do naszej galerii.


Agnieszka Woźniak-Starak - Hubertus w Gałkowie 2022

Agnieszka Woźniak-Starak - Hubertus w Gałkowie 2022

Agnieszka Woźniak-Starak - Hubertus w Gałkowie 2022

Agnieszka Woźniak-Starak - Hubertus w Gałkowie 2022

Agnieszka Woźniak-Starak - Hubertus w Gałkowie 2022

Agnieszka Woźniak-Starak - Hubertus w Gałkowie 2022

Komentarze

 • Halina pisze:

  Imprezka patologiczna po prostu. Tylko największej gwiazdy nie ma Capo di tutti capi Krasko

 • Gość 1234 pisze:

  No i co, koniki nie cierpią, przecież jest to znęcanie się nad zwierzęciem. A ten ” kijek ” to służy do poganiania czyli bicia, zadawania bólu zwierzakowi aby szybciej pędził. Prawda, jakie to ekologiczne i humanitarne. Jestem ciekaw gdzie podziali się pseudo ekolodzy i wszelakiej maści miłośnicy zwierząt. Acha zapomniałem dosiadają konie i znęcają się nad nimi. Lisa też mi szkoda… HIPOKRYCI..!!!

  • Gość pisze:

   Akurat żaden lis na Hubertusie nie cierpi, to nie są prawdziwe lisie ogony 🤦 a ten „kijek” absolutnie nie służy do bicia, prawidłowo używany jest jedynie przedłużeniem ręki, żeby dotknąć konia w miejscach, do których nie można dosięgnąć siedząc na nim. Dzięki niemu koń ma ułatwienie, bo wie, jaką część ciała powinien zaangażować i się na niej skupić – osoby umiejące go używać nie sprawiają nim najmniejszego bólu, dosłownie jedynie dotykają nim określone części ciała. Zgodzę się, że często przez ludzi mających nikłe pojęcie o dobrostanie koni te zwierzęta cierpią, ale akurat na żadnym z tych zdjęć konie nie wysyłają sygnałów bólowych bądź nerwowych.

 • Ala pisze:

  No jak można jeździć bez prawa jazdy bardzo nieodpowiedialne

 • Ula pisze:

  Swój swego wspiera. Jak Szyc zacznie pić znowu albo Klimas zacznie jakieś numery odwalać to zaraz Kraski będą ich wspierać. Takie towarzystwo samoadoracji wspierania się nawzajem. Słabe towarzystwo.

 • dorota pisze:

  Patocelebryci będą wspierać swoich do upadłego. Serio? Nawet Szyc po tym co niby przeszedł cały czas wspiera przestępcę i oszusta podatkowego. Nic się jednak nie zmieniłeś gosciu

 • Maja pisze:

  Mega. Jestem ciekawa kto jeszcze nie płaci podatków z tego towarzystwa albo jakie inne numery odwalają.

 • G pisze:

  Ciekawe. To oni wszyscy wspierali Kraske jak jeździł bez prawka? Bo nie wierze ze że nikt o tym nie wiedział. Czyli patologia wspiera patologię

 • Gość pisze:

  ps od fanów konik w tle ciasteczko mniam

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×