To straszne! Polska wolontariuszka została zamordowana w Boliwii
Helena K. członkini Wspólnoty Wolontariatu Misyjnego Salvator została zamordowana w Boliwii. Ugodzono ją nożem podczas napadu na przedszkole w Cochabambie, czwartym największym mieście w kraju.
Pomimo prób ratowania jej życia, nie udało się uratować Polki. Tragedia wydarzyła się 24 stycznia, nad ranem polskiego czasu.
Helenka pozostanie dla nas niedoścignionym wzorem radosnej, pokornej, bezgranicznej służby Jezusowi i ludziom. Dzięki Niej wiemy, że prawdziwie święci ludzie żyją bardzo blisko nas - napisali członkowie wolontariatu na swoim Facebooku
To straszne, uwielbiała pomagać i w najgorszych snach ani ona, ani jej rodzina nie wyobrażali sobie, że kiedyś nie wróci ze swojej wyprawy.
Składamy najszczersze kondolencje.