Ojciec Igi Świątek nieźle nas zaskoczył. Niewiele brakowałoby, a mistrzyni osiągałaby sukcesy w zupełnie innej dyscyplinie! [WIDEO]

Tomasz Świątek, Iga Świątek

Tomasz Świątek, Iga Świątek

Tomasz Świątek, ojciec Igi Świątek, opowiedział Jastrząb Post o jej dzieciństwie. Mężczyzna wyznał, że tenis nie był jej pierwszym sportowym zainteresowaniem!

Iga Świątek to królowa polskiego sportu. Tenisistka w tym miesiącu odniosła triumf w finale Rolanda Garrosa. Pokonała w nim Amerykankę, Coco Gauff (6:1, 6:3). Było to jej 35. zwycięstwo z rzędu, a także szósty wygrany turniej. Nasza rodaczka tym samym zapisała piękną kartę w historii tego sportu, pobijając rekord w wydaniu Sereny Williams (34. wygrane mecze).

21-latka jest też bardzo zaangażowana w sprawy społeczne. Po zwycięstwie wyraziła poparcie dla Ukrainy. Jej słowa zostały skrzętnie przemilczane przez media w Federacji Rosyjskiej.

Tomasz Świątek opowiedział o córce. Co zdradził?

Reporterka Jastrząb Post o sukcesy Igi zapytała jej ojca, Tomasza Świątka.

Jestem dumny. Staram się patrzeć na to dosyć chłodno. Nie podskakuję z radości, nie robię z tego show, bo to nie o to chodzi. Jest mi niesamowicie miło, że Iga potrafi odnaleźć się w tym sporcie i robi coś niesamowitego. Tak naprawdę nie mieliśmy jeszcze w Polsce takiego sportowca w tenisie ziemnym, który byłby pierwszą rakietą na świecie.

Mężczyzna zdradził nam, w jaki sposób wyglądało dzieciństwo jego córki. Jak się okazuje, dziewczyna początkowo wahała się między pływaniem a tenisem. Ta druga dyscyplina jednak bardziej się jej spodobała, co zaważyło na jej dalszej karierze.

To wszystko było poukładane. Była normalna nauka, był normalny sport, był czas dla jednej czy drugiej córki. To nie jest tak, że był jakiś rygor, przymus itd. Najważniejsze, to było zaszczepić miłość do danej dyscypliny, bo początki były takie, że dziewczyny próbowały pływania. Później się zrodził tenis. Jak nie ma pasji, nie ma tego zaangażowania, to nie robi się czegoś z miłością. Iga dzisiaj lubi to, co robi i dlatego się w tym odnajduje.

Czy Tomasz boi się, że sława i pieniądze mogą ją zmienić?

Jeżeli dzisiaj jej nie zmieniły, to w przyszłości na pewno jej nie zmienią. Iga za każdym razem jest coraz mądrzejsza, dojrzewa. Ona jest jeszcze wbrew pozorom młodą osobą, ma 21 lat. Te wszystkie tematy o których się mówi, o tej wojnie i o sprawach tych, gdzie ona jest dzisiaj liderką w rankingu, to prawdę mówiąc ona się tego cały czas uczy i dojrzewa z tym całym bagażem, który musi dźwigać. Uważam, że świetnie sobie radzi, ma koło siebie dużo dobrych doradców, którzy potrafią ją poprowadzić i pokierować na odpowiednie tory myślenia.

Na koniec nasz rozmówca zdradził, czy młoda mistrzyni ma czas na życie prywatne.

Ma, ale jak wróci do domu. Jak jest na tourze, tak jak teraz pojechała na Wimbledon, to jest skoncentrowana tylko na grze i na tym, aby zrobić dobry wynik i jak najlepiej spożytkować ten czas.

Panu Tomaszowi serdecznie gratulujemy córki, a Idze sukcesów.


Iga Świątek w sesji zdjęciowej z pucharem. Roland Garros 2022

Iga Świątek w sesji zdjęciowej z pucharem. Roland Garros 2022

Iga Świątek, Agata Świątek i Tomasz Świątek

Iga Świątek, Agata Świątek i Tomasz Świątek

Iga Świątek w sesji zdjęciowej z pucharem. Roland Garros 2022

Iga Świątek w sesji zdjęciowej z pucharem. Roland Garros 2022

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×