ExclusiveEwa Farna nie jest katoliczką. Co myśli o Kościele i wierze? Padło też pytanie o ochrzczenie dzieci [WIDEO]

Ewa Farna nie jest katoliczką. Co myśli o Kościele i wierze? Padło też pytanie o ochrzczenie dzieci [WIDEO]

Ewa Farna
Ewa Farna
24.05.2023 16:40

Ewa Farna pochodzi z polskiej rodziny z czeskiego Zaolzia. Tworzy zarówno w języku polskim, jak i po czesku. Na stałe mieszka w Pradze, gdzie żyje z mężem Martinem. Para ma dwoje dzieci: syna Artura oraz córkę Ellę. Jak dobrze wiadomo, Czechy są jednym z najbardziej zlaicyzowanych państw Starego Kontynentu. Reporterka Jastrząb Post porozmawiała więc z Ewą nt. Kościoła i wiary.

Ewa Farna o swoim podejściu do wiary i Kościoła

Nasza rozmówczyni ma jasne stanowisko na ten temat. Dla niej wiara i Kościół nie są ze sobą tożsame, co wskazuje na to, że wokalistka ma nieortodoksyjne, liberalne poglądy.

Wiara i Kościół to dla mnie dwie inne rzeczy. Ale ja ostatnio nawet w Czechach sporo się wypowiadałam odnośnie sytuacji w Polsce, którą wszyscy śledzimy nie tylko z Czech. Myślę też w kontekście tego, że na tym evencie dużo mówimy o tym, że jestem tego warta, że powinnam decydować o sobie. Mówię o tym, że ja troszeczkę ograniczałam pracę, bo chce być z dziećmi, chcę być świadomą mamą. To wszystko dzieje się dlatego, że wybrałam, że chciałam być mamą. I wydaje mi się, że to jest na tyle zmiana życia i odpowiedzialna rola w życiu, że powinna być wyborem – wyjaśniła.

Co z chrztem jej dzieci? Ewa nie jest katoliczką, tylko pochodzi z protestanckiej rodziny, więc nie jest to dla niej takim tematem, jak dla polskich katolików.

Ja jestem ochrzczona w sumie. Ale ja nie byłam wychowywana w katolickiej wierze. Jestem z rodziny protestanckiej ewangelików. Tam niektóre rzeczy są inaczej niż tutaj w Polsce. Nie do końca chciałabym się wypowiadać, bo tam są różne zmiany i różnice – wyjaśniła.

Jesteście fanami Ewy?

Ewa Farna
Ewa Farna
Ewa Farna
Ewa Farna
Ewa Farna
Ewa Farna
Ewa Farna. Top of the Top Sopot Festival 2022
Ewa Farna. Top of the Top Sopot Festival 2022
Ewa Farna z córeczką
Ewa Farna z córeczką
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także