NewsyDariusz Szpakowski niespodziewanie zniknął z telewizji. Co dzieje się z legendarnym komentatorem? TVP tłumaczy

Dariusz Szpakowski niespodziewanie zniknął z telewizji. Co dzieje się z legendarnym komentatorem? TVP tłumaczy

Dariusz Szpakowski
Dariusz Szpakowski
Zuza Maciejewska

29.09.2021 15:00, aktual.: 29.09.2021 16:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dariusz Szpakowski swoją karierę związał z Telewizją Polską. Przez wiele lat na antenie wspomnianej stacji relacjonował ważne, sportowe wydarzenia. Tak było m.in. podczas Euro 2020, gdy komentował m.in. spotkanie Polski ze Szwecją. Nie obyło się jednak bez znaczącego potknięcia. Gdy rywale biało-czerwonych zdobili drugiego gola, ogłosił, że "jest po meczu".

Słowa komentatora spotykały się ze sporą krytyką internautów. Dlatego dyrektor sportu TVP odsunął Dariusza od relacjonowania finału turnieju piłkarskiego. Decyzję stacji krótko przed meczem przekazano w mediach społecznościowych.

Szpakowski wrócił jednak na antenę podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. To właśnie wtedy zaapelował do oglądających o to, by wspierali sportowców, a nie ich krytykowali. Zdobył się na bardzo wymowne słowa, w których podkreślił, że szerzenie hejtu nie ma sensu:

Wspierajmy naszych, nie hejtujmy. To nie ma sensu. To boli i jest przykre. Łatwo kliknąć, napisać. Przed tym proszę się jednak zastanowić, ile ci ludzie włożyli pracy, własnych wyrzeczeń. Oni są nasi, bo reprezentują polskie barwy. Sport jest ponad wszelkimi podziałami. Jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną.

Dariusz Szpakowski zniknął z telewizji. Co się stało?

Szpakowski nie tylko komentował igrzyska, ale także regularnie występował w programie 4-4-2 emitowanym na antenie TVP Sport. Wirtualne Media podają, że po raz ostatni pojawił się w nim 18 sierpnia. Potem niespodziewanie zniknął z anteny.

W ostatnim odcinku gospodarzem był Mariusz Jankowski. Przekazał pozdrowienia, które mogłyby wskazywać, że komentator walczy z problemami zdrowotnymi:

Jest w coraz lepszej formie, życzymy powrotu do zdrowia.

Telewizja Polska do tej pory nie ujawniła, co dolega Dariuszowi Szpakowskiemu. Chociaż portal skontaktował się z Markiem Szkolnikowskim dyrektorem TVP Sport, ten nie chciał tego komentować. Przekazał jedynie, że komentator jest na urlopie. Na razie nie wiadomo, więc kiedy i czy spiker wróci do pracy.

Dariusz Szpakowski - Ramowka TVP
Dariusz Szpakowski - Ramowka TVP
Dariusz Szpakowski - Gala Mistrzów Sportu 2016
Dariusz Szpakowski - Gala Mistrzów Sportu 2016
Laureaci Telekamer 2016
Laureaci Telekamer 2016
Dariusz Szpakowski, Telekamery 2019
Dariusz Szpakowski, Telekamery 2019
Dariusz Szpakowski- Festiwal Gwiazd Międzyzdroje 2017
Dariusz Szpakowski- Festiwal Gwiazd Międzyzdroje 2017
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także