NewsyKoszmar. Księżna Kate i Meghan Markle nie ruszają się z pałacu bez jednej rzeczy

Koszmar. Księżna Kate i Meghan Markle nie ruszają się z pałacu bez jednej rzeczy

co księżna Kate i Meghan Markle muszą mieć w walizce
co księżna Kate i Meghan Markle muszą mieć w walizce
Elwira Szczepańska
30.07.2018 10:50, aktualizacja: 31.07.2018 01:56

Życie w rodzinie królewskiej nie jest tak przyjemne i łatwe, jak mogłoby się wydawać. Poza luksusami, drogimi ubraniami, sławą i majątkiem większym, niż można to sobie wyobrazić, istnieje również szereg zasad i reguł, jakich należy przestrzegać. Niektóre z nich są kuriozalne - jak zakaz noszenia butów na koturnie, czy używania żywych kolorów lakierów do paznokci - ale inne, takie jak trzymanie się z daleka od polityki, mają kluczowe znaczenie dla członków monarchii.

Pośród tych wszystkich wytycznych istnieje zasada, której od dawna musi podporządkowywać się księżna Kate, a teraz również Meghan Markle. Gdy służba pakuje ich walizki na wakacje, dyplomatyczne wyjazdy czy inne podróże - krótkie lub długie - wśród niezbędnych rzeczy musi znaleźć się jedna, bardzo konkretna. Chodzi o tak zwaną "żałobną kreację". Obie księżne, a także księżniczki znajdujące się niżej w hierarchii, mają obowiązek pakować jedną czarną stylizację na "wszelki wypadek". Dlaczego?

Gdy zmarł ojciec królowej Elżbiety II, przebywała ona w Kenii z ukochanym mężem. Po otrzymaniu okropnej wiadomości, oboje natychmiast powrócili do Anglii... a królowa spędziła godzinę w samochodzie, oczekując na ubrania na zmianę. W jej walizce nie było bowiem nic czarnego, a pokazanie się publicznie w kolorowych ubraniach po śmierci jednego z członków rodziny królewskiej - a zwłaszcza króla - to niewybaczalny afront.

Właśnie dlatego Meghan i księżna Kate muszą zabierać ze sobą w podróże jeden taki zestaw, na "czarną godzinę". Choć królowa Elżbieta II cieszy się wciąż dobrym zdrowiem, nikt niestety "nie zna dnia ani godziny".

  • Książę Harry i Meghan Markle w Irlandii. 3-ltni Walter Cullen złapał księżną za włosy
  • Książę Harry i Meghan Markle w Irlandii. 3-ltni Walter Cullen złapał księżną za włosy
  • Meghan Markle w swojej karierze rozdała sporo autografów
  • Meghan Markle i książę Harry na otwarciu wystawy o życiu Nelsona Mandeli
  • Księżna Kate – chrzest księcia Louisa
  • Meghan Markle i książę Harry całują się na meczu polo
  • Księżna Kate i książę William na Wimbledonie
  • Księżna Kate i Meghan Markle na Wimbledonie (2018)
[1/8] Książę Harry i Meghan Markle w Irlandii. 3-ltni Walter Cullen złapał księżną za włosy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także