NewsyPoruszające wyznanie Tomasza Golloba: "Będę poruszał się za pomocą wózka"

Poruszające wyznanie Tomasza Golloba: "Będę poruszał się za pomocą wózka"

Tomasz Gollob doznał poważnego wypadku
Tomasz Gollob doznał poważnego wypadku
Kuba Górski
28.11.2017 08:17

Na poczatku marca bieżącego roku Tomasz Gollob, czyli najpopularniejszy polski żużlowiec, uległ bardzo poważnemu wypadkowi. Podczas jednego z treningów w Chełmie doznał urazu kręgosłupa, rdzenia kręgowego oraz wielu obrażeń wewnętrznych.

Sam sportowiec nie pamięta wypadku, po którym od razu został przewieziony do szpitala wojskowego w Bydgoszczy. Tam przez dwa kolejne dni, utrzymywany był w śpiączce farmakologicznej.

Po kilku miesiącach walki o życie i powrót do sprawności, Gollob niebawem zostanie wypisany ze szpitala i będzie mógł wrócić do domu. Jednak jak czytamy na łamach Faktu, Tomasz nie ma co myśleć o poruszaniu się na własnych nogach.

Na razie nie będę chodził, a poruszać się będę za pomocą wózka. Nie będę się jednak ukrywał i będzie mnie można spotkać w różnych miejscach. Profesor Marek Harat powiedział mi, że mogę się jeszcze bardzo przydać społeczeństwu. Będę pracował nad sobą, żeby być maksymalnie zdrowym. Na pewno się nie poddam - czytamy w tabloidzie.

Niedawno odbyła się pierwsza, od czasu wypadku, konferencja prasowa, na której Gollob zdradził kilka szczegółów dotyczących jego obecnego stanu zdrowia oraz zaplanowanej rehabilitacji. Jak sam przyznał, obecnie jest wstanie pokonać, zaledwie, 40 metrów korytarza szpitalnego, przy pomocy egzoszkieletu.

W ostatnich miesiącach przeżyłem bóle, jakich nigdy wcześniej nie doświadczyłem. To jest nie do opisania. Jazda z pękniętą kością była niczym przy tym, co teraz przeżywam. Potrzebowałem czasu, by zrozumieć, co się stało. Moja kariera w jednej chwili stanęła w miejscu i wszystko się zmieniło. Nie było łatwo się z tym pogodzić. Szkoda, bo miałem nadzieję na jeszcze jeden medal w motocrossie i występ w Rajdzie Dakar - wyznał sportowiec.

Życzymy Tomaszowi szybkiego powrotu do pełnej sprawności!

https://jastrzabpost.pl/newsy/wstrzasajace-wyznanie-tomasza-golloba-pierwszy-raz-po-wypadku_600228.html#galeria0

  • Tomasz Gollob
  • Pierwsze zdjęcie Tomasza Golloba po wypadku
  • Stan zdrowia Tomasza Golloba po operacji
  • Tomasz Gollob stracił czucie w nogach
  • Tomasz Gollob
  • Wypadek Tomasza Golloba
  • Tomasz Gollob stan zdrowia
  • Tomasz Gollob
  • Tomasz Gollob
[1/9] Tomasz Gollob
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także