NewsyTe gwiazdy nie chcą chrzcić dzieci: Maffashion, Rozenek, Majdan, Siwiec, Mucha... Kto jeszcze?

Te gwiazdy nie chcą chrzcić dzieci: Maffashion, Rozenek, Majdan, Siwiec, Mucha... Kto jeszcze?

Gwiazdy, które nie ochrzciły dzieci
Gwiazdy, które nie ochrzciły dzieci
25.03.2023 06:00

Maffashion ogłosiła w zeszłym roku, że nie chce chrzcić dziecka. Powód? Influencerka chce zaczekać aż jej syn dorośnie i wtedy będzie w stanie podjąć samodzielną decyzję. Okazuje się, że Kuczyńska nie jest jedyną znaną osobą, która nie chce chrzcić dziecka. Podobną decyzję podjęły też inne sławy, w tym aktorzy, sportowcy, dziennikarze i infuencerzy.

Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan

Małgorzata Rozenek Radosław Majdan zdecydowali się nie chrzcić swojego synka, Henia. Były piłkarz powiedział o tym w rozmowie z nami. Jak wyjaśnił:

Nie myślimy o chrzcie. Za dużo rzeczy dzieje się w kościele, takich, które nam się nie podobają. Na razie nie chcemy i nie będziemy chrzcić naszego syna.

Mąż Małgosi nie szczędził też krytycznych słów wobec Kościoła katolickiego.

Myślę, że kościół powinien zająć się wiarą, nie polityką. Myślę, że te całe sytuacje pedofilskie też nie wpływają dobrze na wizerunek kościoła. Pewnie też to, że nie akceptują metody in-vitro, więc nie będę wysyłał syna do środowiska, które nie akceptuje tej metody – grzmiał w ostrych słowach.

Pełen wywiad z Radkiem zobaczycie poniżej.

Gwiazdor ponowił swoją zapowiedź w rozmowie z Vivą!.

Zostawiamy decyzję naszemu synowi. Niech podejmie ją świadomie, gdy będzie pełnoletni. Jeżeli przeanalizuje to, o czym mówiła Małgosia i będzie chciał się ochrzcić sam, to to zrobi. A gdybyśmy zrobili to dziś, to mógłby kiedyś mieć do nas o to pretensje – powiedział temu czasopismu.

Również Małgosia wiele razy krytykowała Kościół. Nie podoba się jej stosunek tej instytucji do walki z pedofilią, in-vitro, mniejszości seksualnych itd.

Anna Mucha nie ochrzciła córki

Anna Mucha nigdy nie kryła, że jest ateistką. Nie dziwi więc specjalnie, że nie chciała chrzcić córki, Stefanii. Jej znajoma wyjawiła w rozmowie z Faktem:

 Ania nawet nigdy nie myślała o ślubie kościelnym, bo kłóciłoby się to z jej poglądami religijnymi. Dokładnie tak samo podchodzi do chrztu córki.

I dodała, że gwiazda M jak miłość nie zamierza się przejmować opinią innych ludzi:

 Ona wcale nie zamierza się tym przejmować, bowiem jako matka doskonale wie, co dla jej dziecka jest najlepsze.

Ania stoi na stanowisku, które zakłada, że jej córka zdecyduje, czy chce być członkiem Kościoła, gdy już będzie dojrzalsza.

Natalia Siwiec nie ochrzciła córki

Natalia Siwiec przez lata milczała na temat chrztu córki. Jak się później okazało, Mia nie została włączona w poczet katolików. Piękność tak to uargumentowała:

Mia nie była chrzczona i nie będzie, chyba że kiedyś sama podejmie taką decyzję. Nie zgadzam się z tym, że człowiek rodzi się z jakimś grzechem, więc nie mamy co zmywać. Chrzest to zaakceptowanie tego, że niby pochodzisz z grzechu. Każdy rodzi się czysty, dobry i może wykreować swoje życie tak, jak chce, bez żadnych obciążeń na wejściu.

Modelka jest znana z tego, że krytycznie patrzy na katolicyzm i interesuje się religijnymi tradycjami Wschodu.

Zofia Zborowska nie ochrzciła córki

Zofia Zborowska też nie jest zwolenniczką chrzczenia dzieci. Jej córeczka, Nadzieja, nie dostąpi tego sakramentu. Jej zdaniem decyzje dotyczące wiary powinny być podejmowane przez świadomego człowieka.

Oczywiście, że na ślub pójdę, bo to, że ja nie wierzę, nie oznacza, że wszyscy inni mają nie wierzyć. Dwójka dorosłych i świadomych swoich czynów ludzi chce się pobrać w instytucji pt. „Kościół” – proszę bardzo. To, na co się nie godzę, to chrzest i komunia. Bo jak dla mnie takie decyzje powinny być podejmowane świadomie i bez stresu. A w obydwu przypadkach, mam wrażenie, że dzieci są bardziej zestresowane niż na maturze – powiedziała.

Gwiazda nie kryje, że chciałaby dokonać apostazji. Nie zrobiła tego tylko ze względu na brak czasu. Więcej przeczytacie na ten temat tutaj.

Lara Gessler nie ochrzciła córki

Lara Gessler, córka Magdy Gessler, w wywiadzie dla Party powiedziała, że nie zamierza organizować ani imprez typu baby shower, ani chrzcić córki, malutkiej Neny.

Nie jestem fanką takich imprez, choć szanuję tych, którzy je organizują. My nie będziemy dzielić naszych gości na kobiety i mężczyzn, urządzać "męskiego opijania" albo "kobiecego wieczorku". Nie lubimy takich podziałów i nigdy nie bawiliśmy się dobrze osobno. Nie planujemy też chrzcin. Jeśli zdecydujemy się świętować, to po prostu spontanicznie zaprosimy przyjaciół i rodzinę – zadeklarowała.

Restauratorka w rozmowie z Pudelkiem nie kryła ponadto tego, że nie jest katoliczką:

Nie jesteśmy praktykującymi katolikami, więc nie mamy powodu, aby chrzcić córkę. Wolę żyć jak dobry człowiek niż stwarzać pozory społeczne.

Babcia Neny, Magda, powiedziała nam jakiś czas temu, że nie zamierza się wtrącać do tej sprawy. Również syn Lary, Bernard, nie został ochrzczony.

Magda Mołek nie ochrzciła dzieci

Magda Mołek zdecydowała, by nie chrzcić dzieci, Henryka Stefana. Co ją do tego skłoniło? Chce, aby jej synowie sami mogli zdecydować przynależności do związku wyznaniowego.

Ustaliliśmy z mężem, że bezwzględnie chronimy nasze dzieci. To jest nasz szacunek do ich wyborów, na każdym poziomie, więc ich również nie chrzcimy ani nie posyłamy na religię. To jest ten poziom decydowania o sobie, którego mi nie dano, więc ja chcę go dać swoim dzieciom. Nasze dzieci są wolne, nieobciążone niczym, co się wiąże z naszymi zawodami – powiedziała w rozmowie z „Galą”.

Dziennikarka jest krytycznie nastawiona do Kościoła katolickiego.  W jednym wywiadzie żartowała nawet, że chciałaby założyć własny kościół kobiet.

Agnieszka Włodarczyk nie ochrzciła syna

Agnieszka Włodarczyk także nie chce chrzcić dziecka, synka Milana. O tę kwestię zapytał ją jeden z fanów. Aktorka odpisała mu krótko:

Jak Milan dorośnie, to sam zdecyduje, czy tego chce. Szkoda, że mnie nikt o zdanie nie spytał.

Aleksandra Domańska nie ochrzciła syna

Aleksandra Domańska zapowiedziała w rozmowie z Pomponikiem, że nie ochrzci synka:

Nie, absolutnie nie będę chrzcić dziecka. Nie zgadzam się z tym, co robi kościół w Polsce i jaki ma stosunek chociażby do mniejszości seksualnych, do kobiet, do środowiska, do zwierząt... Jest bardzo oddalony od mojego serca.

I uargumentowała to:

Mam wrażenie, że teraz kościół strasznie dzieli ludzi, czyli robi dokładnie na odwrót. Czy czułabym się bezpieczna w tej wspólnocie, która mówi mi, że mój przyjaciel czy przyjaciółka, którzy kochają nie tak, jak kościół by sobie życzył, są gorsi? Dziękuję bardzo, to ja nie chcę być w takiej wspólnocie. W mojej wspólnocie jest miejsce dla mniejszości seksualnych, dla ludzi, którzy są szczuci. Ja żyję w takim świecie.

Znacie jeszcze jakieś gwiazdy, które nie ochrzciły dzieci?

  • Dlaczego Anna Mucha nie pokazuje twarzy dzieci?
  • Lara Gessler z córką Neną
  • Małgorzata Rozenek z Heniem
  • Agnieszka Włodarczyk z synem
  • Zofia Zborowska
  • Natalia Siwiec z rodziną – Wigilia Bożego Narodzenia 2021
  • Aleksandra Domańska z synem
[1/7] Dlaczego Anna Mucha nie pokazuje twarzy dzieci?
Zobacz także