Ta to dopiero ma pomysły! Magda Mołek chce stworzyć swój kościół. Nie zgadniecie, kto byłby w nim bogiem

Magda Mołek

Magda Mołek

Magda Mołek udzieliła kolejnego wywiadu. Powiedziała, że chciałaby stworzyć nowy kościół. Powiedziała też kogo darzono by w nim czcią.

Magda Mołek pochodzi z Żagania. Ukończyła politologię ze specjalnością dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Początkowo pracowała zawodowo w mediach lokalnych. Później udzielała się m.in. w TVP. Do niedawna była związana z TVN. Do 2019 roku była jedną  ze współprowadzących kultowy program śniadaniowy Dzień dobry TVN.

W ubiegłym roku Mołek ruszyła z kanałem w serwisie YouTube. W ramach podcastu W moim stylu rozmawia z ludźmi z pierwszych stron gazet. Jej gośćmi byli dotychczas m.in.: Basia Kurdej-SzatanDorota WellmanPiotr JacońAleksandra KwaśniewskaRalph KaminskiBeata KozidrakMagdalena Gessler, Anna Mucha Reni Jusis.

Także Magda gości w innych programach internetowych. Ostatnio pojawił się w rozmowie w Onet Rano. Wywiad z nią poprowadził topowy dziennikarz Tomasz Sekielski.

Magda Mołek chce założyć kościół. Kto będzie jego bóstwem?

Tomasz Sekielski jest znany z zajmowania się Kościołem katolickim. Nic dziwnego, że w rozmowie nie zabrakło tematów dotyczących wiary. Magda opowiedziała Tomaszowi o tym, że chciałaby założyć własny kościół. I to nie byle jaki, bo byłby on związkiem wyznaniowym typowo dla kobiet. Jak drobiazgowo wytłumaczyła słuchaczom Onetu:

Czas wreszcie założyć prawdziwy kościół kobiet. Moim zdaniem on już istnieje, tylko nikt go jeszcze nie zdefiniował.

Prowadzący rozmowę był mocno zaskoczony, czemu się nie dziwimy. Zapytał więc swoją rozmówczynię o to, jaką funkcję będzie pełniła w organizacji. Ta odpowiedziała:

Będę boginią. (…) Gdybym miała boskie moce, to pewnie zajmowałabym się tym, czym się zajmuje. Działałabym na moim dziennikarskim poletku. Operowała tymi narzędziami, które posiadam. Zadawałabym pewnie dalej pytanie. Może miałabym pieniądze na to, żeby docierać dalej i szerzej?

Sekielski szybko sprowadził rozmowę na bardziej przyziemne tory. Wypytywał Magdę m.in. o prowadzenie przez nią kanału na YouTube. Przyznała, że sama wpadła na ideę jego założenia.

Magda Mołek odeszła od Kościoła katolickiego. Dlaczego?

Warto przypomnieć, że Magda dawno temu odeszła z Kościoła katolickiego. Opowiedziała o tym Justynie Kopińskiej – cenionej reportażystce. Wytłumaczyła:

Nie chodzę do kościoła od 18. roku życia mniej więcej, ponieważ… Zastanawiam się, czy podzielić się tą historią, ale może podzielę się, bo to może być historia opowiadająca o tym, że może jest jakaś wspólnota doświadczeń w tym trudnym momencie. Zmarł mój ojciec, poszłyśmy z mamą do kancelarii na plebanię zgłosić ten fakt i poprosić o pogrzeb. Jednym z pierwszych pytań księdza, który zresztą przyjął nas w progu, w drzwiach, nie zaprosił do środka, była taka sugestia, że skoro ten człowiek, czyli mój ojciec, zmarł tak młodo, to czy on naprawdę zmarł naturalnie, czy jednak sobie coś zrobił? Ja doskonale ten moment pamiętam i ten człowiek, który nas wtedy przyjął, po prostu najpierw zapytał o to. Doszłam do wniosku, że nie chcę mieć do czynienia z takimi ludźmi, że to jest niepojęte. Nie potrzebuję takiego Kościoła.

Wideo z osobistym wyznaniem dziennikarki możecie zobaczyć poniżej.


Magda Mołek - gwiazdy na evencie biżuterii

Magda Mołek - gwiazdy na evencie biżuterii

Magda Mołek - gwiazdy na evencie biżuterii

Magda Mołek - gwiazdy na evencie biżuterii

Magda Mołek odnosi się do słów hejterów

Magda Mołek odnosi się do słów hejterów

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×