ExclusiveSołtysik dla drugiej żony przeszedł na Islam. "Nadal pozostaję muzułmaninem". Ile stracił na rozwodach?

Sołtysik dla drugiej żony przeszedł na Islam. "Nadal pozostaję muzułmaninem". Ile stracił na rozwodach?

Andrzej Sołtysik dla drugiej żony przeszedł na islam. Czy po rozwodzie znów stał się katolikiem, by ochrzcić syna? Dziennikarz wyznał, co sądzi o posiadaniu kilku żon i przyznał, ile stracił przy każdym rozwodzie.

Andrzej Sołtysik stawał na ślubnym kobiercu trzy razy. Za drugim razem z Shadią Nugud, której rodzice postawili warunek, że jej przyszły mąż musi być muzułmaninem. Dziennikarz postanowił zatem przejść na islam. "Przyjąłem imię Rachid, odbyłem nauki u mułły. Chodziłem na nauki ogólne, przedmałżeńskie i takie przygotowujące do przejścia" mówił Sołtysik w podcaście "Porażka, czyli sukces".

Andrzej Sołtysik nadal jest muzułmaninem

Przed ślubem z Shadią, Andrzej Sołtysik przeszedł na islam. Jak wyglądały jego początki jako muzułmanina? Czy po rozwodzie znów zmienił wiarę?

Z pokorą przyjmowałem prezenty od moich kolegów, które były dywanikami do rozkładania w różnych miejscach i do modlitwy. To było dawno. Rzecz była tylko statystyczna. Nie byłem praktykującym muzułmaninem. Przyjąłem tylko imię. Ale według statystyki nadal pozostaję muzułmaninem, bo nie zrobiłem ponownej konwersji, nie przeszedłem na żadną inną wiarę. Więc gdyby się nad tym zastanowić, to nadal nim jestem.

Andrzej Sołtysik o islamie

Wiele osób ma negatywne opinie na temat islamu. Czy jest coś, co podoba się Andrzejowi w jego nowej religii?

Dbanie o higienę. W islamie nie ma też spowiedzi, rozliczasz się przed Bogiem. Nie potrzebujesz pośrednika, który jest za siatką, jakiegoś księdza. I podoba mi się bardzo architektura religijna islamu.

Muzułmanin może wziąć ślub kilka razy. Jak ta zasada podoba się Andrzejowi Sołtysikowi?

Też mi się podoba. Ale mężczyznę musi być na to stać. Ja posiadałem trzy żony, co prawda nie w tym samym czasie i jak się okazało - nie było mnie na to stać.

Jak dużo dziennikarz stracił na rozwodach?

Tak, dużo, bo połowę. Przy pierwszym - połowę i była to bardzo bolesna strata, przy drugim także połowę.

Wybrane dla Ciebie