NewsyRuszyła praca na planie Przyjaciółek, ale bez zarażonych gwiazd. Co się stanie z ich bohaterkami?

Ruszyła praca na planie Przyjaciółek, ale bez zarażonych gwiazd. Co się stanie z ich bohaterkami?

Przyjaciółki
Przyjaciółki
Krystyna Miśkiewicz
03.08.2020 21:40

Pandemia koronawirusa wywołała prawdziwe spustoszenie na całym niemal świecie. Liczba osób zarażonych pomimo zachowania reżimu sanitarnego nadal stale rośnie. Kwarantanna, która została wprowadzona na kilka tygodni, pozwoliła, chociaż na chwilę powstrzymać rozprzestrzeniającą się zarazę. Rząd polski już jakiś czas temu zdecydował o złagodzeniu obostrzeń. Życie w kraju powoli zaczęło wracać do normy, jednak nie da się całkowicie uniknąć kolejnych zarażeń. Przekonali się o tym aktorzy pracujący na planie serialu Przyjaciółki.

Kilka tygodni temu rząd zezwolił na to, aby w wyniku łagodzenia restrykcji aktorzy mogli wrócić na plan najpopularniejszych seriali. Prace nad zdjęciami zostały bowiem wstrzymane na cały okres kwarantanny, a wielkie hity zniknęły z ekranów telewizorów. Również telewizja Polsat zdecydowała się wznowić pracę nad serialem Przyjaciółki, którego emisja została przesunięta do jesiennej ramówki. Jednak zaledwie po kilku dniach pracy trzeba było ponownie zrezygnować z nagrywania kolejnych scen. Okazało się bowiem, że jedna z gwiazd serialu jest zarażona Covid-19. Cała ekipa, czyli około 60 osób została poddana testom. Pozytywny wynik miało uzyskać kilka osób z planu, a kolorowa prasa donosiła, że wśród nich są Małgorzata Socha i Joanna Liszowska.

Przyjaciółki wracają do pracy. Czy w serialu zabraknie głównych postaci ?

Przerwa w nagraniach miała trwać do odwołania. Okazuje się jednak, że już 1 sierpnia aktorzy i cała ekipa wrócili na plan zdjęciowy. Portal Plejada rozmawiał z rzecznikiem prasowym Akson Studio, który jest odpowiedzialny za produkcję serialu. Czy w wyniku wstrzymania zdjęć ekipa zdąży z nagraniami do jesiennej ramówki?

Staramy wyrobić się na planową emisję programu, czyli na wrzesień. Zobaczymy, czy nam to sprawnie pójdzie, ponieważ rzeczywiście wszystkie produkcje mają kilkumiesięczne opóźnienie, a my zaliczyliśmy jeszcze dodatkowy przestój. Będziemy monitorować sprawę na bieżąco i oceniać nasze szanse. Póki co trzymamy się jednak wrześniowego planu - komentuje Akson Studio.

Rzeczniczka prasowa Akson Studio zapewniła także, że aktorzy, u których wykryto zarażenie koronawirusem, nie wrócili jeszcze do pracy. Na planie mają się pojawić, gdy będą całkowicie zdrowi.  Producenci nie planują także większych zmian w scenariuszu w związku z ograniczoną liczbą obsady.

Zdjęcia realizujemy w taki sposób, by można było wszystko nagrać bezpiecznie, bez narażenia na zarażenie obsady. Nie ma też mowy o sytuacji, że naglę jakąś bohaterkę uśmiercimy lub się jej pozbędziemy, tylko ze względu na postój w nagraniach. Na szczęście z naszych doświadczeń wynika, że zakażenie koronawirusem nie trwa przeważnie kilka miesięcy - komentuje Martyna Wereńska z Askon Studio.

Z informacji, które podał portal Plejada, wynika, że pomimo kolejnego przestoju serial na tę chwilę nie jest zagrożony. W kolejnych wypowiedziach przedstawicielka produkcji zapewniła, że produkcja jeszcze bardziej przestrzega reżimu sanitarnego.

 
  • Serial Przyjaciółki - Zuza
  • Slider item
  • Serial Przyjaciółki - Anka
  • Serial Przyjaciółki - Anka
  • Przyjaciółki, Patrycja (Joanna Liszowska), Wiktor (Paweł Deląg)
  • Przyjaciółki
  • Serial Przyjaciółki - Inga
[1/7] Serial Przyjaciółki - Zuza
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także