NewsyRobert Biedroń pozuje z marihuaną. Internauci ripostują: "Może by tak zająć się prawdziwymi problemami?"

Robert Biedroń pozuje z marihuaną. Internauci ripostują: "Może by tak zająć się prawdziwymi problemami?"

Robert Biedroń zapozował z marihuaną: "sadzić, palić, zalegalizować!"
Robert Biedroń zapozował z marihuaną: "sadzić, palić, zalegalizować!"
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA
02.04.2024 20:40

Współprzewodniczący Nowej Lewicy udostępnił na Instagramie zdjęcie, na którym zapozował z krzaczkiem marihuany. Polityk napisał, że czas na legalizację rośliny w Polsce, ale nie wszyscy w komentarzach się z nim zgadzali.

Robert Biedroń od dawna jest zwolennikiem legalizacji posiadania i sprzedawania marihuany. Niedawno polityk udostępnił na swoim Instagramie zdjęcie z krzaczkiem tej rośliny, oświadczając przy okazji, że niedawno zalegalizowano ją w Niemczech.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Sadzić, palić, zalegalizować!" - Robert Biedroń o marihuanie

"Od wczoraj w Niemczech legalnie można palić marihuanę!" - napisał entuzjastycznie na swoim Instagramie polityk Nowej Lewicy. Następnie dodał, że obywatele naszych zachodnich sąsiadów będą mogli posiadać 25 gramów na użytek własny (50 g w domach), a legalne będzie również ograniczone hodowanie roślin we własnych mieszkaniach.

Od wczoraj w Niemczech legalnie można palić marihuanę! Można mieć przy sobie do 25 gramów marihuany na własny użytek i przechowywać w domu do 50 gramów. W uprawie własnej dozwolona jest hodowla trzech roślin.

Swoją wypowiedź zakończył natomiast dość jednoznacznym zdaniem:

Co tu więcej dodać, czas na Polskę!

Internauci nie podzielają entuzjazmu Biedronia do marihuany

I chociaż legalizacja marihuany od dawna jest jednym z politycznych postulatów Biedronia, to nie wszyscy jego wyborcy i obserwujący podzielają jego entuzjazm wobec wieści z Niemiec. W komentarzach możemy bowiem przeczytać, że legalizacja marihuany nie powinna być sprawą priorytetową i mamy znacznie poważniejsze problemy jako społeczeństwo:

Tak jak nazywam się dumnie "lewakiem" tak za legalizacją marihuany nie jestem, bazując na swoich własnych trudnych doświadczeniach. Pozdrawiam wszystkich cieplutko, może najpierw zacznijmy od edukacji uzależnień i lepszej i łatwiej dostępnej pomocy psychologicznej i psychiatrycznej
Wy się z aborcją nie możecie dogadać, a co dopiero z tym?
A może by tak zająć się prawdziwymi problemami?
Robert Biedroń zapozował z krzaczkiem marihuany.
Robert Biedroń zapozował z krzaczkiem marihuany.© fot. Instagram
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także