Przemysław Babiarz już wcześniej grzmiał o komunizmie. Jego poglądy nieraz wzbudziły mnóstwo KONTROWERSJI
Przemysław Babiarz wzbudził powszechne oburzenie słowami wypowiedzianymi podczas komentowania inauguracji igrzysk. To jednak nie pierwszy raz, kiedy sprowokował kontrowersje w mediach. Jakie poglądy ma dziennikarz?
Takich słów z ust Przemysława Babiarza nie spodziewał się chyba nikt. Podczas komentowania inauguracji igrzysk olimpijskich w Paryżu dziennikarz podzielił się z widownią osobliwą interpretacją wykonywanej tam piosenki "Imagine" Johna Lennona. Słowa te pociągnęły za sobą ożywioną dyskusję oburzonej publiczności, co doprowadziło do zawieszenia go przez TVP:
Świat bez nieba, narodów i religii. To jest wizja pokoju, który ma wszystkich ogarnąć. To jest wizja komunizmu, niestety.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Maria Sadowska o swojej obecności w "The Voice of Poland" i Michale Szpaku
Przemysław Babiarz nieraz wywołał kontrowersje
Niewiele osób może jednak pamiętać jednak o tym, że Babiarz w przeszłości niejednokrotnie miał okazję wyrazić swoje poglądy. Z jego wypowiedzi szybko wywnioskować można, że opowiadał się po prawej stronie polityki. Gwiazdor TVP sprzeciwiał się m.in. działaniom społeczności LGBTQ+.
My, chrześcijanie, oferujemy im pomoc, w postaci modlitwy w intencji ich nawrócenia. (...) Są ludzie, którzy mówią, że nie mogą zmienić tego, że codziennie piją piwo, homoseksualiści zaś mówią, że nie mogą zmienić swoich przyzwyczajeń. My chrześcijanie mówimy im, że w tej arcytrudnej przemianie im pomożemy i że Chrystus nie zostawi ich samych - mówił o uczestnikach marszu równości dla portalu Fronda.
Wspierał także organizacje walczące z dostępem do aborcji. W jednej z takich fundacji udzielała się Kaja Godek, która wsparła dziennikarza w obliczu medialnego zamieszania.
Babiarz już wcześniej rzucał podobne komentarze
Co ciekawe, Babiarz podobne komentarze mówił na antenie już wcześniej, w 2022 roku, przy okazji otwarcia igrzysk olimpijskich w Chinach. Wówczas rzucił kilka słów na temat "ideologii klimatycznej":
Wszystko to uzasadnione jest koniecznością ochrony planety przed nadprodukcją dwutlenku węgla. Ta klimatyczna ideologia jest, jak się okazuje, obowiązująca we wszystkich międzynarodowych organizacjach, jak ONZ. Realizuje ją także Unia Europejska.
W podobnym tonie nawiązał do wartości rzekomo reprezentowanych przez Johna Lennona. Czujecie deja vu?
Jego poglądy były bardzo zbliżone do poglądów komunistycznych, zarówno jego, jak i Yoko Ono, takie mające cechy wyraźnie anarchistyczne. Czasami są zbieżne co do niektórych pojęć z różnymi współczesnymi postulatami globalistycznymi. Komunizm też chciał ogarnąć cały świat, zniwelować różnice - mówił.