Szukaj

Wpadka w filmie o Zenku. Przedstawili historię innej gwiazdy disco polo! Jest skandal

Sławomir Świerzyński - lider Bayer Full, obnaża całą prawdę na temat filmu o Zenku Martyniuku. Nie przebiera w słowach, a fani są wręcz oburzeni. O co chodzi?
Zenek Martyniuk: film

Zenek Martyniuk: film

Zenon Martyniuk jest powszechnie uważany za króla disco polo. Wcześniej to miano długo dzierżył lider zespołu Bayer Full Sławomir Świerzyński. I to właśnie on wypowiedział się bardzo krytycznie na temat filmu, który został nakręcony na podstawie życia i kariery Martyniuka. Co zarzuca produkcji?

Sławomir Świerzyński o filmie Zenek. Co powiedział?

Zenek Martyniuk jest głównym bohaterem filmu, który został nakręcony na podstawie jego życia i kariery. Z pewnością wiedział, jak wygląda scenariusz i go zaakceptował. Okazuje się jednak, że nie wszystkie wydarzenia miały miejsce. To Sławomir Świerzyński dostrzegł historie, które nigdy nie przydarzyły się jego koledze po fachu.

W filmie pokazano przede wszystkim historię miłości Zenka Martyniuka i jego żony Danuty. Jakie trudności musieli pokonać, żeby być razem. Jak ciężko było Danusi, kiedy sama siedziała w domu z małym Danielem, a on wyrastał, nie budując odpowiedniej relacji z nieobecnym, ciągle koncertującym ojcem.

Zenek Martyniuk i Danuta Martyniuk – premiera filmu ZENEK

Zenek Martyniuk i Danuta Martyniuk – premiera filmu ZENEK

Drugi ważny wątek, to porwanie. I tu właśnie wkracza Świerzyński, bo to jego dotknęła taka tragedia, a nie Martyniuka. To liderowi Bayer Full porwano nastoletniego syna i zażądano okupu. Na szczęście udało się go odnaleźć i straszna historia dobrze się skończyła i wyglądała zupełnie inaczej niż ta pokazana w filmie.

To, co pokazali w filmie, to są pierdoły. – mówi oburzony Świerzyński.

Dalej zarzuca scenarzystom, że skorzystali z książki napisanej o nim samym, kiedy tworzyli scenariusz do Zenka.

Myślę, że ktoś przeczytał książkę „Cesarz disco polo”, zobaczył, że taki wątek był w moim życiu, no i dołożył sobie do historii Martyniuka. Umówmy się: prawie połowa filmu jest o porwaniu. Słyszałem wiele razy, że mój życiorys jest tak bogaty, że nic nie trzeba dodawać (…) To, co pokazali w filmie, to są pierdoły. Patrzyliśmy z żoną na to pseudo-porwanie i szczerze mówiąc, trochę się uśmialiśmy. – dodał.

Trzeba jednak uczciwie przyznać, że Zenek Martyniuk od początku mówił, że w scenariuszu pojawiły się tez wątki fabularne i nie traktuje filmu jako czystej biografii, a on sam był tylko inspiracja.


Zenek Martyniuk i Danuta Martyniuk – premiera filmu ZENEK

Zenek Martyniuk i Danuta Martyniuk – premiera filmu ZENEK

Danuta Martyniuk – premiera filmu ZENEK

Danuta Martyniuk – premiera filmu ZENEK

Sławomir Świerzyński – premiera filmu ZENEK

Sławomir Świerzyński – premiera filmu ZENEK

Dodaj komentarz

  • Roma pisze:

    Zenek to symbol nie wiązałabym go tylko z Martyniukiem. Mało to takich zenków chodzi po ulicach. Takich którzy maja ukryte pragnienia, marzenia ale brakuje im odwagi? Co drugi o czyms marzy. Film Oscara nie dostanie, ale dla wielu moze byc mocnym kopniakiem zeby wreszcie cos zrobic ze swoim zyciem, bo dla chcącego nic trudnego

Polecane dla Ciebie

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×