Selena Gomez ma poważną chorobę psychiczną. Początkowe objawy były niemal niewidoczne
Selena Gomez, 27-letnia artystka, zawsze była szczera w mówieniu o swoich zmaganiach z lękiem i depresją, ale po raz pierwszy w piątek publicznie powiedziała, że ma chorobę afektywną dwubiegunową.
03.04.2020 | aktual.: 04.04.2020 00:49
Selena Gomez ma chorobę dwubiegunową
Gomez dołączając do Miley Cyrus, do rozmowy na żywo na Instagramie, w jej serii Bright Minded: Live, otworzyła się i powiedziała, że to jej najbardziej pomaga.
Kiedy Cyrus zapytała Gomez, jakie są jej rady dla osób, które boją się omawiać zdrowie psychiczne i dokąd je skieruje, ta odpowiedziała:
Pochodząca z Teksasu piosenkarka dodała:
Gwiazda zauważyła, że w jej rodzinnym stanie nie wiadomo, jak mówić o zdrowiu psychicznym. Zamiast tego ludzie czują, jakby musieli zawsze być fajni, co powoduje wzrost frustracji, zwłaszcza wśród młodych ludzi.
Potem wyznała, że głośne nazwanie problemu ja wyzwoliło ze strachu.
W styczniowym wywiadzie dla WSJ Gomez przypomniała sobie o doświadczaniu efektów związanych z zaburzeniem afektywnym dwubiegunowym, chociaż wtedy jeszcze nie ujawniła, że żyje z tą chorobą. Początkowe objawy były prawie niezauważalne, gwiazda tłumaczyła je dużą ilością pracy i uzależnieniem od adrenaliny.
Selena w rozmowie z Miley Cyrus zdradziła, że wyzwalająca jest dla niej wiedza, z czym się zmaga. To jej daje oparcie.
Gomez z pewnością nie jest sama w Hollywood, jeśli chodzi o doświadczanie choroby afektywnej dwubiegunowej. Demi Lovato, po raz pierwszy publicznie opowiedziała o swojej przypadłości w 2011 roku. Niedawno także Bebe Rexha powiedziała fanom, że cierpi na chorobę dwubiegunową. W przeszłości do tego samego schorzenia przyznała się Mariah Carey.
Czym jest choroba afektywna dwubiegunowa?
Bipolarne zaburzenia znane jako choroba afektywna dwubiegunowa lub zburzenia dwubiegunowe (w starszym nazewnictwie zachowania maniakalno-depresyjne) są – zgodnie z tym, co mówią naukowcy – poważną chorobą psychiczną, która charakteryzuje się przede wszystkim zaburzeniami emocjonalnymi dotkniętej nimi osoby. Podstawowymi objawami tej choroby są skrajne wahania się samopoczucia, które wciągają myśli, działanie i ogólnie rzecz biorąc zachowanie danej osoby. Nauka jak dotąd nie odkryła prawdziwych powodów ich powstawania.