Szukaj

Robert Makłowicz o kulisach odejścia z telewizji. Nie było miło… Teraz rządzi na YouTube

Robert Makłowicz

Robert Makłowicz

Robert Makłowicz jest jedną z najbardziej kultowych postaci telewizji. W nowym wywiadzie nie tylko skomentował zabawne obrazki na swój temat, ale także opowiedział o kulisach odejścia z pracy. Co zdradził?

Robert Makłowicz jest jedną z najbardziej kultowych postaci telewizyjnych. Swoją przygodę z show-biznesem rozpoczął już kilka dekad temu, pracując w Telewizji Polskiej. To właśnie tam przez 20 lat prowadził swoje programy kulinarne. Od 1998 roku prowadził niedzielny cykl reportaży Podróże kulinarne Roberta Makłowicza, w którym nie tylko gotował, ale zdradzał także widzom ciekawostki historyczne z miejsc, w których się aktualnie znajdował. Po 10 latach jego program zmienił nazwę na Makłowicz w podróży, którego premierowe odcinki ukazywały się aż do 2017 roku. Niestety jeden z najpopularniejszych kucharzy w kraju po dwóch dekadach zakończył swoją współpracę z TVP.

Ulubieniec widzów później otrzymał ofertę z TVN Discovery Polska. Została z nim podpisana umowa na emisję kolejnych odcinków jego programu. Niestety nie trwało to zbyt długo. Na antenie wyemitowano zaledwie trzy odcinki, po których nie przedłużono mu kontraktu, nad czym ubolewali widzowie. O swoim nowym zajęciu kucharz rozmawiał z Magdą Mołek.

Robert Makłowicz o zakończeniu współpracy z TVN

Robert Makłowicz po długiej współpracy z TVP i nieudanym kontrakcie z TVN postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Kucharz już od jakiegoś czasu prowadzi swój własny kanał na platformie YouTube, który cieszy się sporym zainteresowaniem jego sympatyków. Opublikował on już 69 autorskich odcinków swojego kulinarnego programu, a śledzi go ponad 249 tysięcy osób. Ostatnio kultowa postać ze świata kulinariów udzieliła wywiadu Magdzie Mołek, która również od pewnego czasu pracuje na własny rachunek, prowadząc swój kanał na YouTube.

To był pewnego rodzaju skok na głęboką wodę. Nie mogę powiedzieć, że to była desperacja, gdyż planowałem to już w sytuacji przedpandemicznej (…) Rozmwiając z włodarzami stacji, w której ty wiele lat pracowałaś i ja przez chwile tylko tam programy swoje dawałem, myślałem, że będzie to współpraca długa co najmniej tak, jak syberyjska zima. A okazała się ona tak krótka jak syberyjskie lato. Oni nie chcieli dłużej (…). Powiedzieli, że mają problemy – mówił Makłowicz w wywiadzie z Magdą Mołek.

Kucharz nie miał zamiaru długo rozpocząć po stracie pracy i szybko ruszył z autorskim kanałem, który okazał się jego wielkim osobistym sukcesem. Pod każdym kolejnym opublikowanym odcinkiem nie może narzekać na brak pozytywnych słów od swoich wiernych widzów. Nie można też ukrywać, że Makłowicz już jakiś czas temu stał się królem memów. Zabawne obrazki stworzone przez internautów już od dawna krążą w sieci. Kucharz zdradził Magdzie Mołek, które obrazki z jego udziałem najbardziej go bawią.

Mógłbym powiedzieć, że jest ich naprawdę niezwykle wiele. Słowacy gotowani w basenie naprawdę sprawiają mi przyjemność, albo że picie w Krakowie jest zdrowsze niż oddychanie, też jest przyjemny. Jest ich dużo. Ja ich nie kontroluję za bardzo, gdyż przecież sam siebie nie sprawdzam w internecie i nie ustawiam sobie programów, by mnie informowały o tym, co akurat o mnie powiedział internet. To do mnie ktoś wysyła. Moi synowie najczęściej, bo oni grzebią w internecie znacznie częściej niż ja.

Kucharz wcale nie jest urażony zabawnymi memami, a wręcz przeciwnie również uśmiecha się na ich widok. Świadczą one przecież o jego ogromnej popularności.

W galerii przypominamy najlepsze memy z Robertem Makłowiczem w roli głównej.

 


Robert Makłowicz – TVN wiosenna ramówka 2019

Robert Makłowicz – TVN wiosenna ramówka 2019

Kuba Wojewódzki i Robert Makłowicz wybory prezydenckie 2020

Kuba Wojewódzki i Robert Makłowicz wybory prezydenckie 2020

Magda Gessler i Robert Makłowicz - jesienna ramówka TVN 2017

Magda Gessler i Robert Makłowicz - jesienna ramówka TVN 2017

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×