NewsyMocny debiut Roberta Lewandowskiego w barwach FC Barcelony. Już w pierwszych minutach sprawił, że stadion oszalał [WIDEO]

Mocny debiut Roberta Lewandowskiego w barwach FC Barcelony. Już w pierwszych minutach sprawił, że stadion oszalał [WIDEO]

Robert Lewandowski
Krystyna Miśkiewicz
24.07.2022 09:20, aktualizacja: 24.07.2022 16:10

Robert Lewandowski w lipcu spełnił swoje wielkie marzenie i został zawodnikiem FC Barcelony. Piłkarz od 2014 roku grał w Bayernie Monachium. Chociaż jeszcze jakiś czas temu myślał, że doczeka tam sportowej emerytury, to kilka miesięcy temu zmienił zdanie i głośno zaczął mówić o tym, że chciałby rozwiązać obowiązujący go jeszcze przez rok kontrakt. Po długich negocjacjach kluby dogadały się ze sobą.

Bayern Monachium porozumiał się z Barceloną ws. transferu Roberta Lewandowskiego. Barcelona w końcu zaoferowała cenę, która sprawiła, że sprzedaż Lewandowskiego jest dla nas rozsądna – przekazał Olivier Kahn.

Katalończykom udało się "odkupić" Roberta za 50 mln euro. Chociaż sam zawodnik finansowo miał stracić na tym transferze, to w tym momencie nie było to dla niego ważne. Podpisał 4-letni kontrakt i już miał okazję zadebiutować na boisku.

Robert Lewandowski zadebiutował w meczu FC Barcelony

Robert jeszcze 12 lipca stawił się na treningu w Bayernie Monachium, gdzie ostatecznie pożegnał się z kolegami z drużyny. Piłkarz za chwilę wsiadł w samolot i poleciał do USA. Tam dołączył do FC Barcelony, która odbywa właśnie tournée po Stanach Zjednoczonych. Piłkarze nie tylko trenują i spotykają się z kibicami, ale rozgrywają też mecze. Wczoraj zagrali z Realem Madryt na Allegiant Stadium w Las Vegas. Derby hiszpańskich drużyn zawsze wzbudzają całe mnóstwo emocji.

Tym razem było ich jeszcze więcej ze względu na wielki debiut Roberta Lewandowskiego. Kibice oszaleli w momencie, gdy tylko pojawił się na boisku, a on sam długo nie kazał im czekać na emocje. Już w 11. minucie meczu po samotnym rajdzie z piłką, przez niemal połowę boiska, oddał pierwszy strzał w barwach FC Barcelony.

Pomimo tego, że był otoczony obrońcami, to gdy dotarł do pola karnego zdecydował się na mocne uderzenie w krótki róg. Niestety dla niego bramkarz królewskich powstrzymał piłkę, która nie wpadła do siatki. Wszystko możecie zobaczyć na poniższym nagraniu.

Pochodzący z Belgii bramkarz nie miał już natomiast tyle szczęścia, gdy w piłkę wycelował klubowy kolega Roberta, Raphinhia. Mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem Katalończyków wynikiem 1-0. Swój debiut w hiszpańskim klubie Robert może uznać za bardzo udany.