Szukaj

Żałobnicy spełnili ostatnią prośbę Woźniaka-Staraka. Powiew luksusu, o którym po roku opowiedział ksiądz

Piotr Woźniak-Starak

Piotr Woźniak-Starak

Piotr Woźniak-Starak zmarł prawie rok temu. Dopiero teraz ksiądz, który odprawiał pogrzeb, opowiedział o szczegółach uroczystości. Co takiego zdradził?

Piotr Woźniak-Starak nie żyje. Zginął na skutek tragicznego wypadku na jeziorze Kisajno, który miał miejsce w nocy z 17 na 18 sierpnia ubiegłego roku. Akcja poszukiwawcza trwała cztery dni. Wiele osób do końca miało nadzieję, że producent przeżyje to zdarzenie. Niestety tak się nie stało.

Tydzień później odbyła się msza żałobna, w której czasie rodzina, przyjaciele, znajomi, pożegnali zmarłego. Kontynuacja uroczystości pogrzebowych odbyła się następnego dnia. Urnę z prochami zmarłego przetransportowano do posiadłości rodzinnej w Fuledzie.

Pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka

Ksiądz Jarosław, proboszcz parafii pw. św. Jana Kantego w Kamionce, był jednym z dwóch duchownych biorących udział w ceremonii pogrzebowej. Jak wspomina w rozmowie z Faktem, żałobnicy do Fuledy zjeżdżali już od samego rana. Część się jednak spóźniła i dlatego trzeba było przesunąć nieco uroczystość.

Ksiądz dodał, że poświęcił urnę z prochami w jednym z domów. Gdy z niego wyszedł, natknął się na niespodziewany widok. Wydaje się, że żałobnicy spełnili ostatnią wolę zmarłego:

Kiedy wyszliśmy z domu, naszym oczom, ukazał się rząd luksusowych aut — jeepy, sportowe marki. Były to wszystkie auta śp. Piora. Jego żona powiedziała nam później, że zostały specjalnie przywiezione na uroczystość, bo sp. Piotr je uwielbiał — wspomina ksiądz.

Duchowny ze zdziwieniem obserwował, jak uczestnicy zdejmują buty i boso podążają w kondukcie żałobnym. Z głośników rozbrzmiewała muzyka, o którą zadbała Agnieszka Woźniak-Starak:

Zadbała o nią wdowa po śp. Piotrze. Była to jego ulubiona muzyka — dodaje ksiądź.

Gdy żałobnicy dotarli do miejsca pochówku, jeszcze raz poświęcono urnę z prochami:

Wtedy spuszczono trumnę do grobu i nie zasypano jak zwykle, tylko przykryto jedynie kamienną płytą — podkreśla duchowny.

Ksiądz zdradza, że wokół posiadłości kręciło się mnóstwo paparazzi.


Piotr Woźniak-Starak w lipcu 2019

Piotr Woźniak-Starak w lipcu 2019

Piotr Woźniak-Starak i Agnieszka Woźniak-Starak na balu TVN 2018

Piotr Woźniak-Starak i Agnieszka Woźniak-Starak na balu TVN 2018

Piotr Starak z żoną Agnieszką Woźniak-Starak

Piotr Starak z żoną Agnieszką Woźniak-Starak

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×