Paweł Wilczak cierpi na szereg natręctw. Utrudnia mu to codzienne funkcjonowanie. Z czym się zmaga?
Paweł Wilczak to aktor doskonale znany polskim widzom. Wiele lat temu sporą rozpoznawalność przyniósł mu serial Na dobre i na złe oraz sitcom Kasia i Tomek. Od tamtej pory regularnie pojawia się na dużym ekranie w największych kinowych hitach. Może się pochwalić imponującą filmografią. Na swoim koncie ma role, za które został obsypany nagrodami. W 2003 roku został laureatem Wiktora w kategorii Najlepszy aktor, by zaledwie rok później odebrać statuetkę w tej samej kategorii na gali Telekamery.
Doskonale układa się nie tylko jego życie zawodowe, ale także prywatne. Na planie Kasi i Tomka poznał swoją wielka miłość – Joannę Brodzik. Od tamtej pory gwiazdorska para tworzy bardzo udany związek. Doczekali się dwóch synów, bliźniaków, Jana i Franciszka.
Na co choruje Paweł Wilczak?
Paweł Wilczak robi zawrotną karierę w świecie filmu, ale wielu jego fanów nie zdaje sobie sprawy z tego, że zmaga się z chorobą. Aktor cierpi na bezsenność, o czym mówił jakiś czas temu w rozmowie z Jastrząb Post. Okazuje się, że to niejedyne schorzenie, które utrudnia mu codzienne funkcjonowanie. O wszystkim opowiedział podczas swojej wizyty w programie Kuby Wojewódzkiego.
Po wielu latach aktor w końcu postanowił przyjąć zaproszenie od programu króla TVN-u. Wszystko pod pretekstem premiery filmu Pan. T.
Wilczak nie był dla Kuby zbyt łatwym rozmówcą i widać było, ale podczas wywiadu aktor nieoczekiwanie wspomniał także o swoich natręctwach, które towarzyszą mu każdego dnia. Wątek ten odbił się szerokim echem w mediach.
Partner życiowy Joanny Brodzik wyznał także, że podczas poruszania się po chodniku stawia stopy tak, aby nie nadeptywać na linie. Wyjawił, że gdy wejdzie na połączenie płyt chodnikowych, czuje dyskomfort.
Czym jest nerwica natręctw?
Nerwica natręctw jest zaburzeniem psychicznym, które zaliczane jest do zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych ( OCD). Charakteryzuje się ona występowaniem u pacjenta natrętnych myśli (czyli myśli obsesyjnych) lub/i przymusowych zachowań (czyli zachowań kompulsyjnych).