Choroba uprzykrza życie Pawła Wilczaka. Walczy z nią już kilka lat: „Miejmy nadzieję, że na to się nie umiera”

Paweł Wilczak

Paweł Wilczak

Paweł Wilczak od wielu lat zmaga się z chorobą, która w dosłowny sposób spędza mu sen z powiek. Jak radzi sobie z bezsennością?

Paweł Wilczak to aktor z ogromnym dorobkiem. Od ponad trzech dekad jest obecny w zawodzie. Największą sympatię widzów przyniosła mu rola w serialu Kasia i Tomek. Za swoją kreację aktorską został obsypany nagrodami. W 2003 roku otrzymał Wiktora w kategorii Najlepszy aktor, rok później w tej samej kategorii otrzymał również Telekamerę. Na planie poznał Joannę Brodzik, która wcielała się w jego serialową partnerkę Kasię. Aktorzy do dzisiaj tworzą bardzo zgrany duet i wspólnie wychowują bliźniaków – Jana i Franciszka. Pomimo kariery i szczęścia rodzinnego, aktor od lat zmaga się z uporczywą chorobą.

Z badań przeprowadzonych w Polsce w ciągu ostatnich dwóch dekad wynika, że na tę przypadłość cierpi coraz więcej osób. Według CBOS w 1992 roku z bezsennością zmagało się 24% Polaków. Natomiast w 2012 odsetek chorych wynosił ponad 55%. Na całym świecie z bezsennością walczy nieco ponad 10% populacji. Przyczyny tego schorzenia cały czas są skrupulatnie badane przez naukowców.

Paweł Wilczak o bezsenności

Paweł Wilczak w zeszłym roku zdecydował się wyznać, że cierpi na bezsenność. Choroba ta od wielu lat uprzykrza mu życie. Aktor ma za sobą niezliczone ilości nieprzespanych nocy. Niestety nie ma on szansy na zregenerowanie sił po ciężkim dniu, co bardzo daje mu się we znaki. O tym jak sobie radzi z tą trudną przypadłością opowiedział w rozmowie z reporterką Jastrząb Post.

To jest taka przypadłość, która jest bardzo indywidualna i nie tylko ja znam tę historie. Ja z tym żyję już wiele lat. Potrafię się z tym w lepszy czy gorszy sposób uporać. Zawsze jestem gotowy i zawsze dobrze nastawiony.

Aktor nie ukrywa, że choroba bywa dla niego bardzo uciążliwa:

Są takie momenty, że jest to bardzo uciążliwe, ale miejmy nadzieję, że na to się nie umiera.

Cała rozmowa poniżej.


Paweł Wilczak - Usta usta 2

Paweł Wilczak - Usta usta 2

Paweł Wilczak - Usta usta 2

Paweł Wilczak - Usta usta 2

Joanna Brodzik i Paweł Wilczak

Joanna Brodzik i Paweł Wilczak Fot. ONS

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×