Szukaj

Aktor „Rancza” po śmierci Królikowskiego wyjawił tajemnicę. To nie Paweł miał grać Kusego

Paweł Królikowski

Paweł Królikowski

Paweł Królikowski przez wiele lat wcielał się w postać Kusego w serialu Ranczo. Aktor nie był drugim kandydatem do tej roli. Kogo producenci brali pod uwagę w pierwszej kolejności?  

Ranczo jest jednym z bardziej lubianych seriali, jakie dotychczas wyemitowała TVP. Premierowe odcinki przez 10 lat śledziło średnio 3 miliony widzów. Ostatni klaps na planie padł w 2016 roku.

Dwa lata po wyświetleniu ostatniego sezonu mówiło się, że powstanie pełnometrażowy film, opowiadający o losach bohaterów Rancza. Prace były na zaawansowanym etapie. Aktorzy, którzy mieli wziąć udział w projekcie, dostali wstępny terminarz prac. Produkcja stanęła jednak pod znakiem zapytania, gdy Paweł Królikowski trafił do szpitala. Po śmierci aktora ostatecznie zrezygnowano z kontynuacji:

W tej sytuacji jest to niemożliwe, żebyśmy ruszyli ze zdjęciami. Ta smutna wiadomość, która nami wszystkimi wstrząsnęła, spowodowała, że możliwość nakręcenia filmu praktycznie upadła na zawsze — stwierdził Wojciech Adamczyk w rozmowie z Onetem.

Niedawno lubiany serial trafił na platformę Netflix. To właśnie tam można obejrzeć wszystkie odcinki, które powstały do tej pory. Nie wykluczone, że w przyszłości pojawi się inny projekt, który będzie nawiązywać do hitowego serialu.

Ranczo: Kto miał zagrać Kusego?

Paweł Królikowski dzięki roli Kusego zyskał sporą sympatię fanów. Jak donosi Super Express, nie on pierwszy usłyszał propozycję zagrania głównego bohatera serialu. Otrzymał ją też Robert Gonera, który według tabloidu dwa tygodnie przed rozpoczęciem zdjęć nieoczekiwanie zrezygnował z roli:

Na dwa tygodnie przed rozpoczęciem zdjęć okazało się, że Paweł będzie grał Kusego, bo miał grać zupełnie kto inny – Robert Gonera, tylko że zrezygnował z jakichś tam względów. Moim zdaniem była to zmiana trafiona w punkt – ujawnia tabloidowi Bogdan Kalus, czyli serialowy Hadziuk.

Robert Gonera nie chce komentować powodów, dla których odrzucił ofertę producentów Rancza. Nie odnosi się też do plotek o swoim udziale w kontynuacji, w której miałby zastąpić Królikowskiego. Menadżerka aktora o rezygnacji z produkcji odniosła się w rozmowie z Super Expressem:

 Tak, to były dawne czasy. Wątpię, by chciał na ten temat rozmawiać – powiedziała Hanna Kisielińska.

Chcielibyście zobaczyć Gonerę we wspomnianej roli?


Robert Gonera – Pozytywna Klinika w Teatrze Kamienica

Robert Gonera – Pozytywna Klinika w Teatrze Kamienica

Robert Gonera - Gala Orły 2018

Robert Gonera - Gala Orły 2018

Paweł Królikowski – Międzyzdroje 2015

Paweł Królikowski – Międzyzdroje 2015

Dodaj komentarz

  • KG100kg pisze:

    Kiedyś nie wyobrażałem sobie kontynuacji serialu bez pana Królikowskiego (jedyny aktor, który zagrał w każdym ze 130 odcinków). A teraz mam mieszane uczucia. Z jednej strony, nie wyobrażam sobie kto mógłby zastąpić pana Pawła, ale z drugiej strony jestem bardzo ciekawy jak potoczą się losy bohaterów „Rancza”. Tyle wątków niezakończonych, tyle się dopiero zaczyno. No nie wiem, nie wiem.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×