Oscary 2022: Will Smith uderzył Chrisa Rocka na scenie! Popsypały się wulgaryzmy „Przestań do k***y mówić o mojej żonie”. To może go kosztować statuetkę

Will Smith

Will Smith

Oscary 2022. Podczas rozdania prestiżowych nagród doszło do skandalicznej sytuacji. Will Smith uderzył Chrisa Rocka na scenie. Aktor stanął w obronie swojej żony. Co się działo? Nie zabrakło wulgaryzmów. 

W nocy z 27 na 28 marca odbyła się 94. gala wręczenia Oscarów. Poprowadziły ją trzy aktorki: Regina Hall, Amy Schumer i Wanda Sykes. Impreza odbyła się z wielkim rozmachem w słynnym Dolby Theatre w Los Angeles. W czasie transmisji na żywo mogliśmy zobaczyć nie tylko momenty wręczenia najbardziej prestiżowych statuetek w świecie kinematografii, ale też występy gwiazd.

Na czerwonym dywanie pojawili się między innymi: Nicole Kidman, Mila Kunis, Ashton Kutcher, Kirsten Dust, Jessica Chastain, Lupita Nyong’o, Jennifer Garner, Shawn Mendes, Rami Malek, Jamie Dornan, Bradley Cooper, Lavrene Cox, Will Smith, Serena Williams, Venus Williams, Billie Eilish, Zendaya, Penelope Cruz, Kristen Stewart oraz wiele innych gwiazd. Pełną relację i kreacje wszystkich gwiazd możecie zobaczyć tutaj.

Oscary 2022 – kreacje gwiazd na czerwonym dywanie

Oscary 2022 – kreacje gwiazd na czerwonym dywanie

Posted by Jastrzab Post on Sunday, March 27, 2022

Na imprezie doszło też do bardzo niecodziennej i przykrej sytuacji. Will Smith, który na tegorocznej gali odebrał nagrodę dla Najlepszego aktora, wcześniej wszedł na scenę i spoliczkował Chrisa Rocka. Co się stało?

Oscary 2022: Will Smith uderzył Chrisa Rocka

Chris Rock jest znanym amerykańskim komikiem, aktorem i producentem. Pojawił się on na scenie Dolby Theatre w momencie wręczania nagrody dla Najlepszego filmu dokumentalnego. W blasku reflektorów pozwolił sobie na niewybredny żart pod adresem Jady Pinkett Smith.

Jada, kocham cię. „G.I. Jane II”, nie mogę się doczekać, kiedy to zobaczę – powiedział ze sceny.

Skierowane wówczas na aktorkę kamery pokazały, że z dezaprobatą kręci ona głową. Całej sytuacji nie wytrzymał natomiast Will Smith, który postanowił stanąć w obronie żony. Podszedł do Rocka, wymierzył mu siarczysty policzek i posypały się wulgaryzmy.

Przestań do k***y mówić o mojej żonie! (z ang. „Keep my wife’s name out of your fu****g mouth”) – wykrzyknął aktor.

Gdy Rock zareagował na jego słowa, publiczność wybuchnęła śmiechem, myśląc, że cała scena jest wyreżyserowana.

Ojej, ojej, Will Smith właśnie wymierzył mi klapsa – odpowiedział Rock.

Po tym Will Smith jeszcze dobitnej i z większą wściekłością powtórzył swoje słowa. Poniżej możecie zobaczyć całą sytuację.

Gdy Will Smith ponownie wszedł na scenę i odbierał swoją statuetkę Oscara, zalany łzami przeprosił za całą sytuację zgromadzonych o raz Akademię, ale nie zwrócił się do Rocka.

Przepraszam Akademię, przepraszam innych nominowanych (…). Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś mnie tu zaprosicie – powiedział.

Słowa Chrisa Rocka odnosiły się do bardzo krótkiej fryzury aktorki, która kilka miesięcy temu wyznała, że zmaga się z chorobą autoimmunologiczną, która powoduje łysienie plackowate. Ze względu na wypadające w ogromnych ilościach włosy podjęła decyzję o zgoleniu ich, co było dla niej bardzo trudne.

Nie jest to pierwszy raz gdy Chris Rock nabija się z Jady. Na rozdaniu Oscarów w 2016 roku również wyśmiewał się z niej na scenie. Aktorka zbojkotowała wówczas rozdanie Oscarów ze względu na pomijanie czarnoskórych twórców.

To tak jakbym ja powiedział, że bojkotuję pen**a Rihanny. Musiałaby go najpierw mieć! Tak jak Jada musiałaby wcześniej mieć zaproszenie na Oscary, żeby je bojkotować – drwił z Jady Pinket Smith ze sceny podczas rozdania Oscarów w 2016 roku.

Will Smith straci statuetkę Oscara?

Zachowanie Willa Smitha może przynieść mu bardzo przykre konsekwencje łącznie z utratą statuetki. Przypomnijmy, że minionej nocy otrzymał on Oscara dla najlepszego aktora za rolę w filmie King Richard: Zwycięska Rodzina. Akademia stanowczo zaznaczyła, że nie popiera przemocy, a informator portalu The Post związany blisko z Oscarami otwarcie mówi, że doszło do ataku.

To zwykła napaść. Wszyscy byli w szoku i nie czuli się komfortowo. Will raczej nie będzie chciał dobrowolnie oddać Oscara, ale kto wie, co się teraz wydarzy – zdradza źródło.

Wiadomo, że wobec aktora mogą zostać wyciągnięte surowe konsekwencje. Jak na razie sam Chris Rock nie złożył jeszcze oficjalnego doniesienia na policję o tym, że został zaatakowany.

Policja jest świadoma zdarzenia pomiędzy dwoma uczestnikami gali. Osoba zaangażowana odmówiła złożenia zawiadomienia. Jeżeli zdecyduje się na taki krok w późniejszym terminie, to jesteśmy do dyspozycji – czytamy w oświadczeniu, które trafiło do The Post.

Zachowanie zdobywcy Oscara otwarcie potępili również Judd Apatow i Kathy Griffin, którzy nie ukrywali swojego oburzenia.

Trzeba przyznać, że cała sytuacja była mocno nieprzyjemna i pozostawiła niesmak.


Will Smith uderzył Chrisa Rocka na scenie - Oscary 2022

Will Smith uderzył Chrisa Rocka na scenie - Oscary 2022

Will Smith uderzył Chrisa Rocka na scenie - Oscary 2022

Will Smith uderzył Chrisa Rocka na scenie - Oscary 2022

Will Smith uderzył Chrisa Rocka na scenie - Oscary 2022

Will Smith uderzył Chrisa Rocka na scenie - Oscary 2022

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×