Ale porażka! Nie dość, że nikt nie zna jej partii, to jeszcze zadarła z Wikipedią. O co poszło?
Marianna Schreiber dała się poznać szerokiej publiczności, gdy w tajemnicy przed mężem wzięła udział w programie "Top Model". Potem walczyła o prawa kobiet i osób LGBT+, ale ostatecznie, jak stwierdziła, "otworzyła oczy".
Marianna Schreiber miała wejść do Sejmu
W kwietniu 2022 Marianna zapowiadała założenie nowej partii, która miała skupiać ludzi o podobnych wartościach do tych, jakie reprezentowała żona ministra PiS.
Gdzie na scenie politycznej miałaby znaleźć dla siebie miejsce partia Marianny Schreiber?
Walka Marianny Schreiber z Wikipedią
Marianna Schreiber postanowiła wziąć sprawy we własne ręce nie tylko co do zakładania partii politycznej (choć o jej partii raczej niewiele osób dziś w ogóle pamięta). Stwierdziła, że czas zostać hasłem w Wikipedii. Nie zamierzała jednak czekać na to, aż ktoś uzna, że czas sprawić, by Schreiber stała się nieśmiertelna dzięki takiemu wpisowi. Nie tylko założyła tam własne hasło, ale także sama je uzupełniła.
Nadrzędną zasadą Wikipedii jest brak możliwości pisania na swój temat. Dlatego wpis Marianny Schreiber został zawieszony przed administratorów encyklopedii, a następnie zgłoszony do usunięcia.
Żona polityka porównała się do Jasia Kapeli i Mai Staśko, którzy mają swoje wpisy na Wikipedii. Dodatkowo powołała się na swoje osiągnięcia. Chodziło o wydanie książki z wierszami, przeprowadzenie wywiadu z Januszem Korwinem-Mikke, a także zebranie followersów na Instagramie. Redaktorzy stwierdzili jednak, że nie są to wybitne osiągnięcia, a jeden posunął się nawet do tego, by wypomnieć jej, że największym osiągnięciem kobiety było małżeństwo z politykiem. Dyskusję zakończył wpis:
Ups, nikt nie stanął w obronie Marianny?