Nie żyje aktor „Listów do M.” Artystę pożegnali pogrążeni w smutku koledzy

Nie żyje aktor Listów do M.

Nie żyje aktor Listów do M.

Nie żyje Witold Kopeć, słynny aktor filmowy i teatralny. O jego śmierci poinformowali pracownicy Teatru im. Juliusza Osterwy. Miał 63 lata.

W wieku 63 lat zmarł Witold Kopeć, aktor Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Aktor szerszej widowni znany był z ról w M jak miłość czy Listy do M. O jego śmierci poinformowali koledzy z teatru.

Nie żyje Witold Kopeć

Wiadomości o śmierci aktora przekazali jego koledzy z Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie.

Nigdy nie będziemy gotowi na takie wiadomości. Z ogromną przykrością informujemy, że 3 stycznia 2022 roku, zmarł Pan Witold Kopeć, wybitny aktor Teatru im. Juliusza Osterwy, wspaniały pedagog, reżyser, działacz społeczny, wyjątkowy człowiek, nasz przyjaciel – zaczęli wpis.

Wyrazili też ogromny żal po odejściu wybitnego artysty.

Nie ma słów, które mogłyby wyrazić dobro, pasję, szczerość i radość, które biły od Pana Witolda. Każde spotkanie z nim było wyjątkowe. Nasze serca są dziś złamane, serce Teatru jest dziś złamane.

Na koniec przekazali wyrazy współczucia najbliższym Witolda Kopcia.

Przekazujemy najszczersze wyrazy współczucia i wsparcia Rodzinie Pana Witolda, Przyjaciołom i wszystkim, w których pozostawił wspomnienie siebie jako cudownego człowieka. Na scenie życia zagrał najpiękniejszą z ról.

Dyrektor oraz Pracownicy Teatru im. Juliusza Osterwy

Kim był Witold Kopeć?

Witold Kopeć urodził się 5 lipca 1958 roku w Łodzi. Był absolwentem Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. W trakcie swojej kariery związany był z kilkoma polskimi teatrami. W 1989 roku na stałe osiadł w Lublinie, gdzie dołączył do zespołu Teatru im. Juliusza Osterwy.

Najważniejszą formą jego wypowiedzi teatralnej były monodramy, które przyniosły mu najwięcej nagród. Prowadził Laboratorium Teatralne im. H. Modrzejewskiej ukierunkowane na pracę z młodzieżą. Był założycielem i prezesem Fundacji Prawda Dobro Piękno, mającej na celu kultywowanie uniwersalnych wartości w sztuce.


Witold Kopeć nie żyje

Witold Kopeć nie żyje

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×