Michał Szpak wspomina zmarłą mamę u Sablewskiej. Jego słowa kruszą serce. Opowiedział o wielkiej tragedii

Michał Szpak i Maja Sablewska

Michał Szpak i Maja Sablewska

Michał Szpak udzielił wywiadu Mai Sablewskiej. W rozmowie kilka razy wspomniano mamę artysty, panią Grażynę. Padły wzruszające słowa.

Michał Szpak pierwsze kroki w show-biznesie stawiał dziesięć lat temu. Zgłosił się do programu X-Factor, w którym świetnie sobie radził. Chociaż nie wygrał telewizyjnego show, otworzyło mu ono drzwi do wielkiej kariery. Po zaledwie czterech latach stał się jednym z najbarwniejszych polskich artystów. Pozycję na scenie ugruntował mu występ na Eurowizji 2016, w której zajął 8. miejsce.

W 2015 roku Szpak przeżył osobistą tragedię – stracił ukochaną mamę, panią Grażynę. Zmarła po długiej i ciężkiej chorobie. Artysta w jednym z wywiadów powiedział, że rodzicielka była dla niego ogromną inspiracją i najważniejszą kobietą w życiu:

Gdyby była złym rodzicem, mógłbym się od tego szybko odciąć. Mama pozostała dla mnie wielką inspiracją. Była, jest i będzie najważniejszą kobietą w moim życiu. I nic tego nie zmieni. Przekazali mi z tatą bardzo dużo wartości. Na pewno jestem uparty jak ona – komentował w rozmowie z Vivą!.

Michał Szpak i Maja Sablewska wspominają mamę artysty

Szpak wziął udział w niezwykłym projekcie organizowanym przez Glo Polska. Udzielił wywiadu Mai Sablewskiej, który już trafił do sieci. W rozmowie poruszyli wątki związane m.in. z twórczością muzyka, omówili jego początki w show-biznesie, a także opowiedzieli o ich pierwszym spotkaniu. Kilka razy wspomnieli mamę Michała, panią Grażynę.

Michał Szpak z mamą

Michał Szpak z mamą

Szpak nie ukrywał, że to, iż przez jakiś czas odwiedzał swoją mamę we Włoszech, wpłynęło na jego osobowość. Dzięki temu stał się kolorowym ptakiem:

Jako dziecko jeździłem do swojej mamy, która była we Włoszech, w związku z tym te wszystkie italiano ruchy stamtąd się wzięły. Uważam, że właśnie tamten świat, czyli ta boska Italia, bardzo mocno wpłynęły na moją przemianę. To był taki pierwszy duży bodzieć i pierwsza styczność z tym, że nie jest tylko szaro, że można ubrać się w białą kurtkę, która jest lateksowa, że można ubrać dzwony, mimo że jest się facetem.

Także Maja Sablewska nawiązała do pani Grażyny. Przy okazji rozmowy o X-Factorze powiedziała, że miała ona silną osobowość. Z jej słów mogło wynikać, że panie się poznały:

Rozumiem, że masz siłę i odwagę po mamie, bo to widać. Twoja mama była taką kobietą z jajami. Mnie tak bardzo wtedy zależało, żebyś wygrał wtedy ten program.

Szpak przytaknął prowadzącej. Dodał, że chociaż nie wygrał show, osiągnął sukces:

Finał tego programu rozwinął się dokładnie w takiej myśli, o jakiej ja myślałem, że będzie, więc nie byłem tym zaskoczony. Zwycięstwo to nie jest pierwsze miejsce. Jakby czas zawsze to weryfikuje. Każdy osiąga inny sukces i każdy ma na ten sukces inny czas.

Michał wspomniał też mamę przy okazji wątku dotyczącego przełomowych momentów w jego karierze. Podkreślił, że śmierć rodzicielki zmieniła jego światopogląd:

Kolejnym etapem niestety była wielka tragedia, czyli śmierć mojej mamy, która totalnie skręciła mój światopogląd i spowodowała właśnie, że do życia wkradł się smutek, pragmatyzm, że życie jest rzeczywiste, że to nie jest tylko obłok, tylko faktycznie, że są emocje, które mogą zmieniać drugiego człowieka i które mogą wpływać na to, jaki będzie jego rozwój.

Słuchaliście wywiadu Michała Szpaka i Mai Sablewskiej?


Maja Sablewska przeprowadziła wywiad z Michałem Szpakiem

Maja Sablewska przeprowadziła wywiad z Michałem Szpakiem

Maja Sablewska i Michał Szpak

Maja Sablewska i Michał Szpak

Maja Sablewska przeprowadziła wywiad z Michałem Szpakiem

Maja Sablewska przeprowadziła wywiad z Michałem Szpakiem

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×